Slavic Cup w Strbskim Plesie: Polacy tuż za podium w biegach dystansowych

2016-12-18

Po dwóch dniach rywalizacji sprinterskiej w Strbskim Plesie przyszedł czas na rywalizację dystansowców. Zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn reprezentanci Polski zajęli miejsca tuż za podium.

Wśród kobiet triumfowała Słowaczka Alena Prochazkova przed zawodniczkami z Ukrainy doswiadczoną Valentiną Shevchenko i Tetyaną Antypenko. Różnice między zawodniczkami na podium to odpowiednio 14,6s i 25,3s.

Na czwartym miejscu uplasowała się najlepsza z reprezentantek Polski Kornelia Kubińska, tracąc do zwyciężczyni 27,4s. Miejsce piąte dla Martyny Galewicz (+29,7s), szósta była Ewelina Marcisz (+31,1s), a siódma Urszula Łętocha (+54,5s).

Na miejscu ósmym, młodsza siostra Eweliny, Izabela Marcisz (rocznik 2000)!, która okazała się najlepszą juniorką w dzisiejszej rywalizacji, jej strata do zwyciężczyni to 1:23,5. A tuż za nią uplasowała się kolejna juniorka z Polski Agata Warło +1:41:3.

W drugiej dziesiątce mieliśmy jeszcze pięć reprezentantek.

14. Justyna Pradziad +2:10,1

16. Angelika Szyszka +2:19,1

18. Eliza Rucka +2:24,3

19. Kamila Boczkowska +2:27,1

20. Monika Skinder +2:27,7

Wśród mężczyzn dominowali reprezentanci Białorusi, wygrał Mikhail Kuklin, drugi był Sergei Dolidovich (+14,0s), a trzeci Yury Astapenka (+19,8s).

Czwarte miejsce zajął Dominik Bury, ze stratą do zwycięzcy 25,1s i 51,40 FIS-punktami. Piaty był Mladen Plakalovic z Bośni i Hercegowiny, a szósty Ukrainiec Oleksii Krasovskyi.

Kolejne pozycje Polaków to 10. miejsce Pawła Klisza (+39,1) i 11. Kamila Burego (+42,5s) i co ważne w kontekście wyjazdu na Mistrzostwa Świata U-23 63,00 FIS-punktów.

16. miejsce zajęli ex-aequo Jan Antolec i Andrzej Pradziad, ze stratą 1:01,3 i 75,54 FIS-punktami. Na 21. miejscu uplasował się Maciej Staręga (+1:09,4), 31. pozycja to Bartłomiej Rucki (+1:32,2), a 33. Daniel Iwanowski (+1:37,5).

Słówko jeszcze o naszych juniorach, na pochwałę zasłużyli zawodnicy KS Jedność Nowy Sącz Maciej Popieluch, który zajął 35. miejsce i 5. wśród juniorów(+1:42,2) i Dawid Damian (rocznik 2000), który był 40. (+1:47,6).