Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk druga w zawodach FIS na Słowacji

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-12-29

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Strbskem Plesie na Słowacji 59. Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP. W zawodach, poza Justyną Kowalczyk, wzięli udział zawodnicy kadry A-mix i młodzieżowej. Najlepiej zaprezentowali się Kamila Boczkowska i Kamil Bury zajmując trzecie miejsca.

 

W eliminacjach najlepsze czasy uzyskali Justyna Kowalczyk wśród kobiet, a wśród mężczyzn Peter Mlynar. Za Polką uplasowały się Alena Prochazkova i Zuzana Sefcikova. Na dalszych miejscach uplasowały się kolejne Polki: Kamila Boczkowska, Klaudia Kołodziej, Eliza Rucka, Katarzyna Stokfisz i Justyna Pradziad. Bardzo wyraźna, sięgająca pół minuty, była jednak różnica między doświadczonymi Kowalczyk i Prochazkovą, a sklasyfikowanymi za ich plecami juniorkami.

 

Wśród panów czasy były bardziej wyrównane, dwa najlepsze rezultaty uzyskali zawodniczy gospodarzy Peter Mlynar i Andrej Segec, kolejne dwa Paweł Klisz i Kamil Bury. Blisko byli jeszcze Kacper Antolec, Mateusz Haratyk, Michał Skowron, Bartłomiej Rucki i Dawid Bril.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET          WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

Justyna Kowalczyk pewnie przebrnęła przez ćwierć- i półfinały pewnie wygrywając swoje biegi jednak w finale minimalnie szybsza okazała się Alena Prochazkova wygrywając z Polką o 44 setne sekundy.

 

Najlepsza w biegu o miejsce trzecie okazała się Kamila Boczkowska, wyprzedzając Katarzynę Stokfisz, rewelacyjną juniorkę ze Słowacji Zuzanę Stefcikovą (rocznik 2000) i Justynę Pradziad. Warto dodać, że różnica między drugim, a trzecim miejscem w finale wyniosła 34,26 sekundy.

 

W półfinałach wystąpiły jeszcze trzy zawodniczki z Polski: Eliza Rucka, Klaudia Pytel i Justyna Wandzel sklasyfikowane zostały kolejno na 9., 10. i 11. miejscu.

WYNIKI KOBIET

 

W finale wśród mężczyzn, podobnie jak w eliminacjach najlepsi okazali się Peter Mlynar i Andrej Segec. Kamil Bury wywalczył trzecie miejsce, Miroslav Sulek ze Słowacji był czwarty, a na piątym i szóstym miejscu dotarli do mety Paweł Klisz i Kacper Antolec.

 

Na półfinale swój występ zakończyli Mateusz Haratyk, Michał Skowron, Dawid Bril i Bartłomiej Rucki i zostali sklasyfikowani na 7., 9., 10. i 11. miejscu.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jutro w planie są biegi dystansowe również stylem klasycznym.

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl