Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga- przed inauguracją Pucharu Świata w Galliavare

Blogi -> Maciej Staręga

2012-11-21

STAREGA MACIEJ MPS 2011Kolejna notka Maćka Staręgi specjalnie dla skipol.pl:

Cześć wszystkim!!!
Jak to czas szybko leci ,jeszcze niedawno zaczynaliśmy przygotowania do sezonu, a teraz jesteśmy już po pierwszych startach w Muonio oraz przed inauguracją Pucharu Świata w biegach narciarskich w Gallivare (SWE).
Co mogę napisać po FIS-owskich zawodach w Finlandii - hm, że wyniki są w miarę. W skali od 1-6 oceniłbym je na 3.
Sprinty jak już pisałem wcześniej - lekki niewypał i smarowanie nieco zawiodło, ale mamy nowy team i trzeba się jeszcze zgrać.
Na dystansie klasykiem czułem się dość dobrze. Strata 1min40 sek. do Kazacha Poltoranina (który myślę, będzie czołową postacią w tym stylu w PŚ) nie jest przepaścią, jednak trzeba się starać niwelować tą różnicę.
15km dowolnym to jedna z cięższych konkurencji w moim wypadku. Myślę, że pobiegłem na normalnym poziomie.


Jeżeli chodzi o ocenę reszty polskich zawodników oprócz świetnie prezentującej się Justyny, bardzo dobre występy zaliczyli Maciek Kreczmer i Paulina Maciuszek. Sylwia Jaśkowiec powalczyła w łyżwie i widać, że styl ten jej lepiej pasuje.

Kornelia zrobiła FIS-punkty do sztafety i zaliczyła myślę 3 równe biegi. Moi koledzy z grupy Jasiek Antolec i Paweł Klisz, mają podobne odczucia jak ja i wiem iż będą się rozkręcać z kolejnymi startami. Sebusiowi i Agnieszce, życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia, bo wiem że już palą się do startów. Wszystkim zaś gratuluję.

Uważam, że odbyte starty były bardzo ważnym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem i pozwoliły zgrać się na nam jako teamowi, razem z serwismenami i trenerami.

Teraz przed nami PŚ w Gallivare i 15 km dowolnym, więc trzeba walczyć, bo przelewek nie będzie.
 
Pozdrowienia ze stadionu im. Markusa Hellnera
Maciek

Komentarze - 2

barbara i czeslaw

Opublikowano: 2012-11-21 22:14:48

Brawo Maciek. Takie wypowiedzi, dla nas fanów biegów narciarskich, to umacnianie wiary(nigdy nam jej nie brakowało) w Was naszych kochanych zawodników tej wspaniałej konkurencji. Pozdrawiamy cały team, życząc jednocześnie udanych startów i czekamy, w miarę możliwości, na na kolejne notki.

Mika

Opublikowano: 2012-11-21 22:57:43

DLA NAS I TAK JESTEŚ NAJLEPSZY ! TRZYMAMY KCIUKI ZA WSZYTSKICH ! I CZEKAMY NA NASTĘPNE NOTKI

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl