Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wyjazd na zgrupowanie do Ramsau - wszystko co powinieneś wiedzieć!

Blogi -> Różne

2018-11-14

Hej! W tym tygodniu wraz z klubem UKS Rawa Siedlce przebywam na zgrupowaniu w austriackim Ramsau. Chciałbym przedstawić Wam trochę szczegółów jak wygląda taki wyjazd, jakie są jego koszty oraz jaką bazę treningową oferuje Ramsau.

 

Ramsau am Dachstein stanowi bazę treningową dla czołowych biegaczy narciarskich na świecie w okresie letnim i jesiennym (październik). Miejscowość Ramsau położona jest na wysokości 1100-1300 m n.p.m. w pobliżu lodowca Dachstein, gdzie na wysokości około 2600 m n.p.n. znajdują się trasy biegowe i to one w największej mierze stanowią o atrakcyjności ośrodka wśród biegaczy narciarskich. W tym roku ze względu na mizerną pokrywę śnieżną przygotowywana jest tylko jedna trasa, obecnie o długości około 4,5 km.

 

 

 

Na lodowiec dojeżdża się kolejką linową, która kursuje codziennie od godziny 7:50 do 16:50, standardowo co 20 minut, jednak w przypadku dużej ilości chętnych do wjazdu częstotliwość kursów jest zwiększana. Czas przejazdu gondoli niezależnie od tego czy jedziemy w górę, czy w dół to około 7 minut. Dojazd do dolnej stacji kolejki z centrum Ramsau zajmuje około 15 minut. Wjeżdżając na lodowiec możemy skorzystać z niestrzeżonej szatni. Aby dostać się na trasy biegowe musimy pokonać jeszcze stok narciarski, zjazd na biegówkach do najłatwiejszych nie należy. Przy trasach biegowych znajduje się ogólnodostępny kontener, z którego korzystają głównie trenerzy.

 

Jednorazowy bilet na wjazd i powrót kolejką linową na Dachstein dla osoby dorosłej to koszt 38 euro, bilet młodzieżowy, dla urodzonych w latach 2000-2002 kosztuje 28,5 euro, a dla młodszych dzieci - 19 euro. Przy zakupie większych karnetów cena jednego wjazdu wychodzi oczywiście trochę taniej. Na przykład karnety 6-dniowe, które pozwalają nawet na dwukrotny wjazd i zjazd z lodowca  w ciągu jednego dnia to koszty odpowiednio: 186, 139,5 i 93 euro. Wjeżdżając na lodowiec jesteśmy zwolnieni z opłaty parkingowej, która w przypadku wjazdu turystycznego wynosi 14 euro.

 

 

5-10 minut drogi samochodem od centrum Ramsau znajdują się trasy nartorolkowe ze strzelnicą biathlonową. Do wyboru mamy kilka wariantów tras, od stosunkowo płaskiej trasy o długości 800 m do wymagającej zarówno fizycznie i technicznie pętli o długości 5700 m. Dłuższe trasy tylko dla dobrze przygotowanych technicznie zawodników! Obiekt został niedawno zmodernizowany, powstała między innymi nowa trasa, nazwana trasą sprinterską Teresy Stadlober, która prowadzi niemal non stop do góry i na długości 1100m wznosi się o 90 m w pionie. Korzystanie z trasy jest płatne.

 

W Ramsau swój początek ma również wiele szlaków górskich: piesze, rowerowe  i narciarskie. W tym szlak prowadzący na Dachstein. W okolicy znajdziemy również wiele wyasfaltowanych podjazdów, które są już jednak drogami publicznymi.

 

Kto chętny na obóz treningowy w Ramsau? Namawiajcie trenerów ;) A jeśli macie jakieś pytania zadawajcie je śmiało w komentarzach!

 

Arek Posiadała

Komentarze - 6

Marzenie o takim wyjeździe

Opublikowano: 2018-11-15 11:32:56

Moje pobory to 1470 zł /najniższa krajowa/ , jeden wyjazd kolejką 38Eur to około 164 zł , zostaje w domu nie uskładam kasy na taki wyjazd , dzięki za podanie kosztów , czekam na śnieg w Polsce optymistyczne prognozy od 27 listopada , pozdrawiam

/////

Opublikowano: 2018-11-15 12:10:09

jaki jest całkowity koszt 2 tygodniowego pobytu?

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-11-16 14:37:19

To zależy od miejsca zakwaterowania i sposobu wyżywienia. Takie informacje bez problemu znaleźć można w internecie :)

wi - fi

Opublikowano: 2018-11-16 18:36:12

Kto chętny na obóz treningowy w Ramsau? Namawiajcie trenerów ;) A jeśli macie jakieś pytania zadawajcie je śmiało w komentarzach! .....jaki jest całkowity koszt 2 tygodniowego pobytu? To zależy od miejsca zakwaterowania i sposobu wyżywienia. Takie informacje bez problemu znaleźć można w internecie :) ..... dzięki

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-11-16 20:53:37

Zbyt wiele zmiennych aby udzielić precyzyjnej odpowiedzi. Weźmy dwa przykłady, pierwszy: można pojechać z własnym wyżywieniem (zakładam koszt 30zł/dzień), znaleźć najtańszy nocleg (około 20 euro), zakładam, że codziennie wjeżdżać na Dachstein (osoba dorosła), nie korzystać z trasy nartorolkowej i zapłacić za taki wyjazd około 3300zł plus dojazd, znowu to zależy skąd, zależy czy samemu czy z kimś, jakim autem... Druga opcja: jedziemy i wykupujemy hotel wyżywieniem, możemy znaleźć taką ofertę za 55 euro, trenujemy codziennie na lodowcu i co drugi dzień na trasie nartorolkowej (osoba dorosła) i koszt dwutygodniowego wyjazdu wychodzi około 5200zł + dojazd. Możemy znaleźć i droższe hotele, możemy kupić karnet wjazdu na lodowiec połowę taniej mając 15 lat, możemy jeść mniej lub więcej wybierając własne wyżywienie ;) Odpowiedź na pytanie brzmi TO ZALEŻY, ale najbardziej prawdopodobne, że w przedziale 2000-6000 :) Mam nadzieję, że pomogłem :p

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-11-16 21:02:27

P.s. zadając precyzyjniejsze pytanie prędzej otrzymasz trafną odpowiedź ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl