Warning: include(paginatorTemplate.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 504

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'paginatorTemplate.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php:../zaplecze/controllers:../zaplecze/helpers:../zaplecze/models:../zaplecze/views:../skipol/controllers:../skipol/helpers:../skipol/models:../skipol/config:../skipol/views:../helpers') in /home/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 504

Notice: Undefined variable: paginator in /home/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 506
Blog Sylwetki Zawodników | Skipol
Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Blogi

Edyta Olcoń - przedstawiamy.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-10-28 16:32:36

Olcon Edyta latoTym razem chcemy przedstawić na skipol-u tryumfatorkę kategorii K 81-72- Mistrzostw Polski Amatorów 2012 - Edytę Olcoń.Zawodniczka regularnie startuje w narciarskich biegach masowych i maratonach.W tej chwili odlicza dni do startu Maratonu Beskidy.

Imię i Nazwisko: Edyta Olcoń

Data i miejsce urodzenia: 17-12-1976

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: IV klasa szkoły podstawowej- pierwszy raz miałam biegówki na nogach, klub Supraślanka START- obecnie Klub Emilii Romanowicz- to moja młodsza kuzynka.

Pierwszy trener i parę słów o nim: Helena Leszczyńska, niesamowita kobieta u której stawiałam pierwsze kroki na nartach.

Szkoła średnia: SMS Zakopane, trenerka w pierwszej klasie- PANI JÓZEFA CZERNIAWSKA, myślę że gdyby trenowała moją grupę dłużej niż tylko rok nie skończyłabym z biegówkami w III klasie liceum. Jednym słowem właściwa osoba na właściwym miejscu, była dla nas trenerem, mamą, przyjaciółką. Wymagała ale umiała dawać motywację i słuchać nas.

Studia: Ekonomia- Finanse i Bankowość.Olcon Edyta zima
Obecny trener i klub: Jestem wszechstronna- jestem zawodnikiem, trenerem i prezesem dla siebie samej (-:

Co uważasz za swój największy sukces?: jeszcze go nie osiągnęłam ?..

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : buty Salomon, kije exel, wiązania Salomon classic pilot, narty fisher, choć tej zimy chcę spróbować Salomona.

Sportowy idol: jest wiele osób do których mam wielki szacunek za to co robili ? dla mnie wzorem jest Józefa Czerniawska, Józef Łuszczek

Ostatnia książka?: Cukiernia Pod Amorem, Trening z pulsometrem?..

Ostatni film?: Madagaskar 4

Tradycje w rodzinie (sportowe): głównie lekkoatletyka, siostry trenowały skoki w zwyż, ja byłam od nich niższa, więc wybrałam biegówki( żart)

Plany na przyszłość: biegi Worldloppet, Bieg Wazów oczywiście.

A w najbliższej przyszłości Maraton Beskidy w listopadzie tego roku?

od redakcji:Józefę Czerniawską wszyscy absolwenci SMS Zakopane z lat 80 i 90-tych znali doskonale i wszystkim zapadła w pamięci, podobnie jak niezapomniany trener Włodzimierz Dadej.
Z kolei macierzysty klub p.Edyty Start Supraślanka był częścią historii tamtych czasów.

Życzymy powodzenia u Edka Dudka (Maraton Beskidy) i startów w Worldloppet.

więcej sylwetek polskich biegaczek i biegaczy narciarskich zarówno zawodowców jak amatorów znajdziecie w dziale BLOGI.
 /Kuba Cieślar/

 

Czytaj Dalej >>

Robert Faron, piłkarski trener II klasy na nartach biegowych.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-10-01 17:03:58

faron robert zimaRobert Faron (na zdjęciu), 38-latek z Kamienicy wygrywa drugi rok z rzędu Puchar Polski PZN w biegach na nartorolkach.

Pan Robert, który jest w chwili obecnej nauczycielem wychowania fizycznego w gimnazjum w Kamienicy, przygodę z biegami narciarskimi zaczął dawno temu, jeszcze w latach 80-tych.Jest "produktem" próby limanowskiej, która przyniosła wiele dobrego w tamtym czasie polskim biegom. Wtedy jednak biegi przegrały z jego drugą wielką fascynacją -piłką nożną.Jak sam mówi, przyszedł sezon bez śniegu, więc postawił na piłkę.

Po ukończenie Techniku Elektrycznego w Limanowej studiował na katowickiej AWF,którą ukończył jako trener II klasy piłki nożnej.Po latach wrócił na narty , zdobycie 5 miejsca na 50km stylem dowolnym w Biegu Piastów nie wszystkim się udaje.  Jemu tak.
Do tego dochodzi wygranie po raz drugi z rzędu Pucharu Polski na nartorolkach.

Wiem, że niektórzy wysuną argumenty typu:nie wszyscy startowali, kadr nie było itd.,itp.Jasne, kadrowicze startowali tylko w Sielesia Tour (3 ostatnie biegi) , zakazu startów dla pozostałych polskich seniorów jednak nie było, więc niechęć do męczenia się, czy też nie ma w Polsce seniorów.

 

Czytaj Dalej >>

KONRAD MOTOR-przedstawiamy.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-03-05 16:26:57

Przedstawiamy sylwetkę kolejnego polskiego biegacza narciarskiego, zawodnika kadry ,reprezentanta Polski na MŚ w Erzurum, Konrada Motora.

 

Czytaj Dalej >>

DAWID BRIL- PRZEDSTAWIAMY

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-02-29 09:12:01

Dawid Bril zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze:

Imię i Nazwisko: Dawid Bril

Data i miejsce urodzenia:  21.06.1994 r. Krosno

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: w wieku 5 lat , MUKS „Podkarpacie” Jedlicze

Pierwszy trener i parę słów o nim: Piotr Bril – mój tata  , bardzo dobry trener ,(od skipola:Piotr Bril jest absolwentem zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego)

Szkoła średnia: SMS Szczyrk

Studia?: AWF Katowice?

Obecny trener i klub: Włodzimierz Waluś w SMS Szczyrk / Piotr Bril – klub MUKS „Podkarpacie” Jedlicze

Co uważasz za swój największy sukces?: dwa złote medale  OOM Śląsk 2012 , 15 m. YOG Innsbruck 2012 (Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Inns bruck 2012-przyp.redakcji)

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : buty – Salomon , kije – LEKI , wiązania – Salomon /narty Atomic

Sportowy idol: ­­­ Marcus Hellner

Ostatnia książka?: Pan Tadeusz

Ostatni film?:  Ja robot

Tradycje w rodzinie (sportowe): wujkowie byli biathlonistami a tata biegaczem narciarskim

Plany na przyszłość:  Występ w Pucharze Świata , udział w Igrzyskach Olimpijskich.

 

Czytaj Dalej >>

PATRYCJA WĄCHAŁA - PRZEDSTAWIAMY

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-02-19 16:14:36

*Imię i nazwisko:  Patrycja Wąchała

*Data i miejsce urodzenia:  18 listopad 1992r, Limanowa

*Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach:  1-wszej klasie gimnazjum w klubie LKS Witów Mszana Górna

*Pierwszy trener i parę słów o nim: Krzysztof Jarosz dzięki któremu postawiłam swoje pierwsze kroki na nartach i do tej pory wspiera mnie w każdej sytuacji. Natomiast całą wiedzę na temat biegów narciarskich przekazał mi trener  Krzysztof  Wańczyk w szkole sportowej, któremu bardzo za to dziękuję.

*Jaka szkoła średnia:  SMS Szczyrk  lata 2008-2011

*Studia:  Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, na wydziale WF

*Obecny trener i klub: trenerzy kadry młodzieżowej – Urszula Migdał i Janusz Krężelok, klub macierzysty LKS Witów Mszana Górna

*Co uważasz za swój największy sukces:  wygranie rankingu juniorek B w sezonie 2009-10r, zdobycie 12 medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, powołanie do kadry młodzieżowej a także uczestnictwo w zawodach EYOF 2009r i Mistrzostw Świata Juniorów w Otepaa 2011r.

*Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania): buty – Salomon, kije – Leki, wiązania – Salomon, narty – Fischer

 *Sportowy idol: Justyna Kowalczyk

*Tradycje rodzinne ( sportowe ): brak powiązań z biegami narciarskimi, wybrałam ten sport ze względu na ciekawość i duchowy zapał do sportu

*Plany na przyszłość:  chciałabym zostać trenerką i uczyć dzieci cieszyć się sportem.

przyp.redakcji:Patrycja jest w tej chwili w tureckim Erzurum jako reprezentantka Polski na MŚ Juniorów i U-23

 

Czytaj Dalej >>

ANNA STARĘGA-Przedstawiamy

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-02-13 16:34:54

Wracamy po rocznej przerwie do publikacji krótkich ankiet przedstawiających polskich biegaczy narciarskich.Jako pierwsza w tym roku Anna Staręga.
Imię i Nazwisko : Anna Starega


Data i miejsce urodzenia :18.09.1987r. Siedlce

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Klub UKS Rawa Siedlce, trenować na serio zaczęłam w gimnazjum, ale biegam od najmłodszych lat

Pierwszy trener i parę słów o nim :Mój tata, Grzegorz Staręga, mamy parę podobnych cech charakteru, więc zdarza się, że się kłócimy, ale zawsze mogę liczyć na jego pomoc. Głównie dzięki wsparciu jego i mamy jeszcze trenuję i to oni zarazili mnie miłością do sportu a przede wszystkim narciarstwa.

Jaka szkoła średnia:Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku

Studia?:Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku W-F i Zarządzanie sportem

Obecny trener i klub:UKS Rawa Siedlce, trener klubowy: Grzegorz Staręga, trenerzy kadrowi: Urszula Migdał i Janusz Krężelok

Co uważasz za swój największy sukces?  : 4 brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorów, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów na długich dystansach, złote medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców, udział w Pucharze Świata w Jakuszycach, wielokrotny udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i U23, udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, 4 miejsce w sztafecie 3x5km na Akademickich Mistrzostwach Świata w Erzurum

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania: buty Salomon, kije Leki, wiązania Salomon, narty Fischer

Sportowy idol: ­­­ Ole Einar Bjoerndalen

Tradycje w rodzinie (sportowe): w mojej rodzinie wszyscy biegają na nartach, tata od lat jest trenerem w klubie UKS Rawa Siedlce,  a dodatkowo uwielbiamy zjazdówki, co roku staramy się skorzystać z nich w wolnym czasie. Dodatkowo realizujemy wycieczki rowerowe z całą grupą dzieci z klubu.

Plany na przyszłość:  Jeśli wszystko dobrze pójdzie i będą ambicje to dalszy rozwój w biegach narciarskich, obrona pracy magisterskiej z wychowania fizycznego, skończenie studiów na zarządzaniu sportem, w przyszłości praca związana ze środowiskiem sportowym.

 

Czytaj Dalej >>

Prawa autorskie © skipol.pl