Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

ANNA STARĘGA-Przedstawiamy

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-02-13

Wracamy po rocznej przerwie do publikacji krótkich ankiet przedstawiających polskich biegaczy narciarskich.Jako pierwsza w tym roku Anna Staręga.
Imię i Nazwisko : Anna Starega


Data i miejsce urodzenia :18.09.1987r. Siedlce

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Klub UKS Rawa Siedlce, trenować na serio zaczęłam w gimnazjum, ale biegam od najmłodszych lat

Pierwszy trener i parę słów o nim :Mój tata, Grzegorz Staręga, mamy parę podobnych cech charakteru, więc zdarza się, że się kłócimy, ale zawsze mogę liczyć na jego pomoc. Głównie dzięki wsparciu jego i mamy jeszcze trenuję i to oni zarazili mnie miłością do sportu a przede wszystkim narciarstwa.

Jaka szkoła średnia:Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku

Studia?:Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku W-F i Zarządzanie sportem

Obecny trener i klub:UKS Rawa Siedlce, trener klubowy: Grzegorz Staręga, trenerzy kadrowi: Urszula Migdał i Janusz Krężelok

Co uważasz za swój największy sukces?  : 4 brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorów, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów na długich dystansach, złote medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców, udział w Pucharze Świata w Jakuszycach, wielokrotny udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i U23, udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, 4 miejsce w sztafecie 3x5km na Akademickich Mistrzostwach Świata w Erzurum

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania: buty Salomon, kije Leki, wiązania Salomon, narty Fischer

Sportowy idol: ­­­ Ole Einar Bjoerndalen

Tradycje w rodzinie (sportowe): w mojej rodzinie wszyscy biegają na nartach, tata od lat jest trenerem w klubie UKS Rawa Siedlce,  a dodatkowo uwielbiamy zjazdówki, co roku staramy się skorzystać z nich w wolnym czasie. Dodatkowo realizujemy wycieczki rowerowe z całą grupą dzieci z klubu.

Plany na przyszłość:  Jeśli wszystko dobrze pójdzie i będą ambicje to dalszy rozwój w biegach narciarskich, obrona pracy magisterskiej z wychowania fizycznego, skończenie studiów na zarządzaniu sportem, w przyszłości praca związana ze środowiskiem sportowym.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl