Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Robert Faron, piłkarski trener II klasy na nartach biegowych.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-10-01

faron robert zimaRobert Faron (na zdjęciu), 38-latek z Kamienicy wygrywa drugi rok z rzędu Puchar Polski PZN w biegach na nartorolkach.

Pan Robert, który jest w chwili obecnej nauczycielem wychowania fizycznego w gimnazjum w Kamienicy, przygodę z biegami narciarskimi zaczął dawno temu, jeszcze w latach 80-tych.Jest "produktem" próby limanowskiej, która przyniosła wiele dobrego w tamtym czasie polskim biegom. Wtedy jednak biegi przegrały z jego drugą wielką fascynacją -piłką nożną.Jak sam mówi, przyszedł sezon bez śniegu, więc postawił na piłkę.

Po ukończenie Techniku Elektrycznego w Limanowej studiował na katowickiej AWF,którą ukończył jako trener II klasy piłki nożnej.Po latach wrócił na narty , zdobycie 5 miejsca na 50km stylem dowolnym w Biegu Piastów nie wszystkim się udaje.  Jemu tak.
Do tego dochodzi wygranie po raz drugi z rzędu Pucharu Polski na nartorolkach.

Wiem, że niektórzy wysuną argumenty typu:nie wszyscy startowali, kadr nie było itd.,itp.Jasne, kadrowicze startowali tylko w Sielesia Tour (3 ostatnie biegi) , zakazu startów dla pozostałych polskich seniorów jednak nie było, więc niechęć do męczenia się, czy też nie ma w Polsce seniorów.

Ale wracajmy do p.Roberta.
Jego sportowym idolem jest Justyna Kowalczyk,biega na fischerach, sam sobie jest trenerem.
Po raz pierwszy rozmawialiśmy przez telefon ok.21-ej wieczorem.To była bardzo krótka rozmowa,Robert był na treningu.Po pracy, po ciemku, ale trening zrobić trzeba.

Następną próbę kontaktu podjąłem w sobotę, niestety ponownie nic z tego nie wyszło.
Dopiero wieczorem dowiedziałem się, że nasz interlokutor startował w biegu górskim na Wołowiec i Rakoń, który zresztą wygrał.

Jak On to wszystko godzi nie mam pojęcia, praca w szkole, rodzina żona Kasia, synowie Bartuś, Szymuś,Tomuś i córeczka Helenka.

Do tego treningi i zawody...

Może dzięki ostatnie lekturze, którą była "Potega Świadomości"?

Nie dość na tym, wyjazdy na zawody, koszt sprzętu, smarów itd.itp wszystko opłaca z własnej kieszeni.
Założył klub UKS Kamienica, zaczyna się spełniać jako trener biegów narciarskich, myślę, że jego zawodnicy lepszego przykłady szukać nie muszą.
Człowiek renesansu na biegówkach....

Chyląc czoło

Kuba Cieślar

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl