Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lahti przygotowuje się do mistrzostw świata. Skipol także

->

2015-10-26

Na niespełna 500 dni przed mistrzostwami świata w Lahti grupa koordynacyjna FIS otrzymała raport o stanie przygotowań do 7. w tej miejscowości mistrzostw świata. Finowie mają pełne ręce roboty, co w lutym osobiście sprawdzi nasz wysłannik.

 

Od przebudowy skoczni narciarskich do modernizacji stadionu biegowego wraz z budową nowego mostu na trasach – w słynnej fińskiej miejscowości dzieje się wiele. Grupa koordynacyjna z ramienia FIS osobiście przekonała się, iż w mieście-gospodarzu najbliższych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków.

 

W ostatnich dniach oficjele Międzynarodowej Federacji, Europejskiej Unii Nadawczej i jej marketingowego partnera – Tridemu – otrzymali raport o działaniach lokalnego komitetu organizacyjnego i miasta.

 

Liczący sobie ponad 30 pracowników komitet lokalny poczynił postępy we wszystkich kluczowych aspektach: od sportu po bazę noclegową. Od ostatniego spotkania grupy koordynacyjnej, do którego doszło minionej wiosny, Lahti przede wszystkim podpisało umowę o sponsoring tytularny z firmą Stora Enso. Siedziba pracowników została też przeniesiona prosto pod areny narciarskie i w ten sposób zakończono etap „układania” organizacji pracy. Ale to początek góry lodowej. W najbliższych miesiącach zdecydowanie największym wyzwaniem będzie dopracowanie kalendarza czempionatu, a przede wszystkim przeprowadzenie próby przedmistrzowskiej, którą w mieście zaplanowano między 19 a 21 lutego 2016 roku. Wtedy to, w ramach tradycyjnych Lahti Ski Games, spotkają się jednocześnie biegacze, skoczkowie i kombinatorzy. I my – redakcja Skipol.pl.

 

Uznaliśmy, że tak ważna impreza jak Mistrzostwa Świata musi zostać należycie zrelacjonowana. A MŚ to także próby, z których otrzymacie od nas pełną, możliwie najbogatszą w informacje relację. W 5 dni porozmawiamy z mieszkańcami, omówimy dla kibiców sposoby dotarcia na miejsce, a oprócz tego – po prostu podzielimy się z wami naszymi wrażeniami.

 

A te będą chyba miłe, bo Sekretarz Generalny FIS Sarah Lewis uważa, że tylko na podstawie spacerów po Salpausselce można odnieść wrażenie, że praca wre. Świadczą też o tym sukcesywnie publikowane raporty oraz rozmowy z zaangażowanymi w projekt Finami.

 

W Grudniu na rynku w Lahti ruszy oficjalny zegar odliczający czas do dnia otwarcia czempionatu. Tam także zaplanowano budowę tzw. Medal Plazy. Drugi czasomierz ruszy w stolicy kraju – Helsinkach, z których lotniska do Lahti odjeżdżać będzie kolej dużych prędkości. Nasz samolot będzie jednak lądował w Turku. Mamy nadzieję, że nie pomylimy go z tym leżącym na ziemi sieradzkiej.

 

MCh

źródło: fis-ski.com/własne

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl