Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Poznaliśmy trasę Skikome 2019

Inne sporty ->

2019-05-15

Tegoroczny rajd Skikome na Kaszebe 2019 jest podobnie zorganizowany jak jego poprzednie edycje. Jest to impreza integracyjna przeznaczona dla amatorów, połączona z pokonaniem niemałego dystansu na nartorolkach i zakończonego biesiadą. Będą z nami znakomici sportowcy ale i mniej doświadczeni uczestnicy. Pojedziemy razem by cieszyć się ze wspólnej pasji i podziwiać nasze piękne Kaszuby.

 

 

Nowych uczestników zachęcam szczególnie do przeczytania komunikatów oraz wspomnień z lat poprzednich. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność w oparciu o własne umiejętności nartorolkarskie, kondycję i stan zdrowia. Rajd jest dedykowany użytkownikom nartorolek terenowych na kołach pompowanych 150 i 200 mm z hamulcami. Uczestnicy mogą trasę pokonać na zmianę na nartorolkach terenowych i rowerze, który załadujemy na przyczepę.

Rajd zabezpiecza lekarz medycyny, wyposażony w pełen zestaw ratunkowy. Podczas pokonywania dystansu będzie nam towarzyszył także mały, mobilny punkt opatrunkowy na jednym z rowerów.

Koszty uczestnictwa: doba noclegowa w domkach to 40 zł, pościel 10 zł, oplata startowa 10 zł. ( nie dotyczy ona członków Pomorskiego Towarzystwa Rollskiturowego i członków Klubu Katownia ). Pozostałe koszty czyli piątkowy poczęstunek, sobotnia biesiada, dyplom, napoje, wynajęcie przyczepy, jednorazowe akcesoria do posiłków nie powinny przekroczyć 50 zł/osobę ale ostateczny koszt będzie znany dopiero po zrobieniu zakupów. Śniadanie w sobotę rano i niedzielę przygotowujemy we własnym zakresie. Zatem całkowita opłata obejmująca 2 doby noclegowe oraz wspomniane dodatki nie przekroczy 140-150 zł. Opłatę wnosimy u organizatora po rejestracji uczestnika.

 

,

Trasę rajdu : staraliśmy się tak wytyczyć by była ona bezpieczna ( jak najkrótsze odcinki po drogach publicznych ) i ciekawa, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że ubiegłoroczna byłą wyjątkowa i niepowtarzalna. Składa się ona z 2 pętli pokazanych na załączonej mapce. Pętla duża okrąża Jeziora Raduńskie Górne i Dolne i kończy się bardzo blisko naszej bazy noclegowej w Ośrodku Sosnówka. Po jej zaliczeniu bardzo zmęczeni uczestnicy mogą się udać na odpoczynek a twardziele pojadą na drugą mniejszą pętlę, w dużej części po leśnych szutrach. Obie pętle razem mają około 50 km. Na trasie napotkamy asfalt lepszy i gorszy, kostkę betonową, szutry ale również bruk i płyty jomba.

 

Skikome2019/2

 

Pogoda : proszę śledźcie prognozy pogody dla rejonu Kartuzy i Kościerzyna, ubiór należy dostosować do przewidywań. Obowiązkowa jest jazda w kasku!!! Pozostałe elementy ubioru w tym bezpieczeństwa należą do decyzji uczestnika. Osobiście sugerujemy założenie jaskrawych koszulek lub lekkich kamizelek odblaskowych.  

 

Rajdowi będą towarzyszyć 2 samochody wsparcia, jeden na początku kolumny drugi na końcu. Pojadą także asystenci na rowerach, mający do dyspozycji butelki z woda mineralną. W samochodach będzie można przewieźć własne napoje, coś do schrupania i rzeczy osobiste. Śmieci i odpadki wrzucamy do worków na przyczepie !!!

 

Organizator zapewnia na trasie drobne narzędzia do napraw, pompkę do kół, zestaw nartorolek V8 i V7  oraz zapasowe kije. Proszę zabierzcie ze sobą przynajmniej jeden zapasowy grocik i buciki gumowe na kije. 

 

Plany dnia na czas rajdu opisane są w poprzednim komunikacie. W okresie 3-4 dni poprzedzających rajd, jeśli zajdą takie okoliczności, nadzwyczajne komunikaty ukażą się na stronie FB Pomorskiego Towarzystwa Rollskiturowego.

 

Zatem, do zobaczenia w Sosnówce.

P.T.R. Klub Katownia, nasi przyjaciele i Jodyna.

 

Komentarze - 3

Trener

Opublikowano: 2019-05-18 13:10:54

Czy poznamy kalendarz Pucharu Polski na nartorolkach

Do trenera

Opublikowano: 2019-05-20 09:19:05

A co ty taki ciekawy? Ty może z CBA?

Do piszącego do trenera

Opublikowano: 2019-05-22 17:07:10

A ty taki dowcipny? może ty z PSL-u?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl