Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mateusz Herda nowym trenerem kadry alpejskiej kobiet

Inne sporty -> Alpejskie

2015-05-12

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 11 maja PZN rozstrzygnął konkurs na trenera głównej kadry kobiet w narciarstwie alpejskim. Posadę tę obejmie Mateusz Herda, a jego umowa ma obowiązywać 3 lata aż do Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w 2018 roku.

 

33-letni Mateusz Herda pracował już dla PZN jako trener kadry skicrossu i zakończył tę współpracę w 2013 roku. Był także szkoleniowcem kadry paraolimpijskiej w narciarstwie alpejskim. Ostatnio natomiast był trenerem grup juniorskich. Wcześniej startował także w zawodach jako alpejczyk do 2006 roku, a następnie zmienił dyscyplinę na skicross. Był członkiem kadry narodowej w skicrossie na początku jej powstania. Karierę zakończył z powodu kontuzji i zajął się pracą w roli szkoleniowca.

 

Herda jest trenerem pierwszej klasy, absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, zaś w 2008 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku wychowanie fizyczne. 

 

Źródło: pzn.pl/fabrykaaktywnosci.pl/

 

Marek Cielec

 

Komentarze - 1

stan

Opublikowano: 2019-02-24 19:29:21

Chciałem coś poczytać o polskim narciarstwie alpejskim a tu " najświeższa informacja jest z 2015 roku.Grzie cos można znaleźć?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl