Nowa Królowa Babiej Góry - rekord trasy Magdy Kozielskiej

Inne sporty -> Biegi górskie

2014-09-22

III edycja Biegu górskiego Mammut Sky Runner Series 2014 – bieg na Babią Górę, 10 km i 1250 m przewyższenia. Jeden z najtrudniejszych biegów alpejskich organizowanych w Polsce.

Na starcie stanęło  273 zawodników, wszystkim  udało się ukończyć bieg.

Pierwszy na metę dobiegł z czasem 59’33” Andrzej Długosz z Miodowa. Na drugim miejscu z czasem 01:03:32” dobiegł Piotr Czapla z Gliwic, a na trzecim  z czasem 01:03:48 Piotr Koń.

Największą niespodziankę zrobiła zawodniczka UKS Regle Kościelisko Magdalena Kozielska, która zdecydowanie wygrała w swojej kategorii F 18-29  i w kategorii open kobiet czasem 01.08.58” pozostawiając za sobą 15 zawodniczkę Mistrzostw Świata w Biegach Górskich Marie Cebo z Bielska-Białej oraz Mistrzynie Świata w Skialpinizmie Anne Figurę z Zakopanego.

Magdalena ustanowiła nowy rekord trasy poprawiając wynik Izabeli Zatorskiej z 2012 r o 1’6”. Joanna Rysula, również z UKS Regle Kościelisko w kategorii F 18-29 zajęła wysokie 3 miejsce  z czasem 01.21.54”.

Zawodnik AZS AWF Katowice Marcin Rzeszótko „ Zgórmysyny” z czasem 01.05.47”w kategorii open zajął 9 miejsce a w kat. M18-29 stanął zaraz za podium na 4 miejscu. Na 15 miejscu w kategorii open dobiegł Zbgniew Obrochta z UKS Regle z Kościelisko z czasem 01:09:47” tym samym w swojej kategorii M 18-29 zajął 6 lokatę. Mateusz Chowaniak z czasem 01:19:04” dobiegł do mety w śród zawodników z kategorii M18-29  na 15 miejscu.

Zawodnicy UKS REGLE Kościelisko potraktowali ten bieg jako sprawdzian podsumowujący letni sezon przygotowawczy i potwierdził ich dobrą dyspozycję - Jest to przedostatni start naszych zawodników, które zostały zaplanowane jako starty kontrolne w tym roku. Bardzo się ciesze z dyspozycji naszych zawodników szczególnie ze znakomitego rezultatu Magdy i pobitego rekordu. Mam nadzieje ze w przyszłym roku czasy będą poprawione - dodaje trener Jerzy Leśnik.