Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Weekendowy I Tatrzański Festiwal Biegowy w biegach Górskich

Inne sporty -> Biegi górskie

2014-10-02

W miniony weekend Tatrzański Festiwal Biegowy mimo ekstremalnych warunków  przyciągnął wielu zwolenników biegów górskich nie tylko z całej Polski, Australii, Węgier czy Czech ale  również nie zabrakło biegaczy narciarskich min. z UKS Kościelisko i AZS Katowice

 

W sobotę  47 km na Wołowiec w Ultramaratonie na starcie w Zakopiańskim Parku Miejskim  staneło 111 zawodników, 103 udało się dobiec do mety (Park Miejski). Jako pierwszy linię mety przeciął Jacek Żebracki z GOPR/Kandahar Szczawnica z czasem 4h02:33.8”. Na drugim miejscu ze stratą 6’51” dobiegł Marcin Rzeszótko ( na zdjęciu z lewej) z KW Zakopane / TT Zgórmysyny, zawodnik AZS-u w biegach narciarskich. Na najniższym miejscu na podium stanoł Nemeth Csaba reprezentant Węgier z Miskolca z czasem 4h17:02.4

. Najlepszą z kobiet w Ultramaratonie okazała się Paola Korowaj z klubu Navigatoria Gdynia, pokonała trasę  z czasem 5h04:45.8. Na drugim miejscu z czasem 5h13:02.2 dobiegła Joanna Palka Boot Camp Polska z Warszawy. Trzecia lokata  z czasem 5h27:41.0  to Ewelina Pisarek Proskates Navigatoria z Warszawy. 

Z naszych reprezentantów z Kościeliska najlepszy okazał się Tomasz Różak z klubu „Ledwo Zipię” zajął 40 pozycje z czasem 5h37:45.3”. 47 lokatę zajął z czasem 5h45:04.5” dr. Narcyz Sadłoń, a na 87 miejscu dobiegł Szymon Styrczula-Maśniak z czasem 6h57:27.7”.

Podczas festiwalu mozna było również uczestniczyć w warsztatach organizowanych w Parku Miejskim w Zakopanem. W programie można było wziąć udział  m.in. joga dla biegaczy, zajęcia pilates i Body4U, fizjoterapia dla biegaczy, masaże dla zawodników, a także inne atrakcje dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia.

 

W niedzielnym biegu Tatrzańska 10-tka na dystansie 10 km. uczestnicy  mogli cieszyć się wspaniałą słoneczną pogodą. Trasa przebiegała z Harendy ostrym podbiegiem na Pasmo Gubałowskie do Polany Szymaszkowej a dalej do mety w Zakopiańskim Parku Miejskim .  Na podium Tatrzańskiej 10-ki kolejno stanęli  Marcin Siwiec z czasem 43’10”, ze stratą 2’14” Andrzej Pradziad z Klubu AZS AWF Katowice, a na najniższym stopniu podium stanął z czasem 45’32” Piotr Biernawski. W śród Pań z najlepsza okazała się Ewelina Matula czasem 55’14’ zaraz za nią z czasem 57’55” dobiegła była zawodniczka BKS WP Kościelisko biathlonistka Katarzyna Jakieła z Iwonicz Zdroju.

Wśród zawodników z Kościeliska najlepszy wynik uzyskał Franciszek Fatla z czasem 49’29” zajął 6 miejsce. Na 35 miejscu z czasem 1h02:04 uplasowała się Katarzyna Frączysta z KK/Zgórmysyny. Maria Nędza  z czasem 1h08:01 uzyskała 45 lokatę, a na 53 miejscu z czasem 1h10:27 dobiegła Weronika Frączysta z KK/Zgórmysyny.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy i rewelacyjnych wyników. Zapraszamy do rywalizacji w zawodach z cyklu Perły Małopolski rozgrywanych na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego 12 października 2014 r.

 

wyniki biegów

Ultra2014
10-ka_2014

 

Angelika Leśnik-Barglik

 

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.
Współpraca i realizacja: Klub Wysokogórski w Zakopanem, MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL, Stacja Narciarska Harenda.
Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopanego Pan Janusz Majcher.
Główny partner sprzętowy: Dynafit

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl