Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Katarzyna Rogowiec: „Szkoda pieniędzy podatników, bym jechała do Soczi”

Inne sporty -> Olimpizm

2014-02-03

Na portalu sport.pl można znaleźć bardzo ciekawy wywiad z naszą wybitną paraolimpijką specjalizującą się w biegach narciarskich Katarzyną Rogowiec. Polska zawodniczka nie wystąpi na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi. Prezentujemy najistotniejsze fragmenty rozmowy.

 

Reprezentantka Polski mówi wprost, że jej wyjazd do Soczi obecnie nie ma sensu. „Dopiero od dwóch tygodni żyję z pełnym przekonaniem, że igrzyska nie dla mnie. Szkoda pieniędzy podatników, bym jechała. I tak nie miałabym szans na medal. Przekonałam się o tym ostatnio podczas Pucharu Świata w Finlandii. Nie mogę narzekać, że coś zaniedbano, choć jest we mnie pewien żal. Gdyby wsparcie było większe, pewnie udałoby się powalczyć o medale” - stwierdza biegaczka.

 

Przygotowania Rogowiec są teraz jeszcze trudniejsze, gdyż nie tylko przeszkadza jej niepełnosprawność, ale także zajmuje się ona swoim niedawno narodzonym dzieckiem, a nie jest łatwo to wszystko pogodzić. „Był odzew z Polskiego Związku Sportów Niepełnosprawnych, który też dostaje fundusze z ministerstwa, ale pieniędzy zawsze jest za mało. Wydawałoby się, że asystent dla osoby niepełnosprawnej to coś oczywistego. Przepisy, owszem, dopuszczają finansowanie asystenta, ale osoby np. niedowidzącej, a nie dla kogoś bez dwóch rąk. A mnie nie stać, by kogoś wynająć. Już sama płaciłam za opiekunkę, która jeździła ze mną na obozy. Zobaczyłam jednak, że dziecko na tym cierpi. To była trudna decyzja, ale trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść” - stwierdziła Rogowiec

 

Korzystając z okazji pragniemy poinformować, że jeśli tylko ktoś chciałby publikować teksty związane z zimowymi zmaganiami paraolimpijczyków w narciarstwie klasycznym, to oczywiście na skipolu zawsze znajdzie się na nie miejsce. Niestety brakuje rąk do pracy i samodzielnie nie jesteśmy w stanie prowadzić tego działu. Jeśli ktoś chciałby coś od czasu do czasu publikować, prosimy o kontankt.

 

Andrzej Grabowski&Konrad Rakowski Źródło: sport.pl

Komentarze - 2

wojciech

Opublikowano: 2014-02-04 18:53:08

wojciech kulikowski

Opublikowano: 2014-02-04 19:05:40

Nie znalazłem artykułu o zawodniczce, ale jest mi naprawdę przykro.Głowa do góry.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl