Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kraków pokazał logo IO 2022 - kosztowało prawie 80 tysięcy złotych!

Inne sporty -> Olimpizm

2014-03-17

Symbol krakowskiego Rynku Głównego oraz jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stroju góralskiego - parzenica, składają się na logotyp Krakowa jako "Miasta Zgłaszającego się".

 

- Uznaliśmy, że te dwa elementy - charakterystyczny dla naszego miasta i Tatr - powinny zostać połączone - powiedziała zastępca prezydenta Krakowa Magdalena Sroka podczas poniedziałkowej prezentacji.

 

Oprócz znaków graficznych logo, którego koszt opracowania wyniósł prawie 80 tys. zł brutto, uzupełnia m.in. nazwa miasta i data imprezy jaką chce zorganizować. Logotyp zaprojektowała szwajcarska firma.

 

Szefowa Komitetu Konkursowego Kraków 2022 Jagna Marczułajtis-Walczak poinformowała, że Rynek Główny będzie ważnym miejscem w przypadku zorganizowania przez stolicę Małopolski igrzysk. To tam mają się odbywać ceremonie wręczania medali.

 

W czwartek, w siedzibie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie został złożony wniosek aplikacyjny Krakowa ubiegającego się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. Konferencja, podczas której zostaną zaprezentowane szczegóły wniosku jest zaplanowana na przyszły tydzień.

 

O prawo przeprowadzenia zimowych igrzysk w 2022 roku walczy pięć miast - Pekin, Ałma-Ata, Lwów, Oslo i Kraków. Decyzja, kto będzie gospodarzem zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.

 

Parzenica, to wzór charakterystyczny dla zdobnictwa górali, w formie gwiazdy połączonej z ornamentem roślinnym (rozety). Jest niezbędnym elementem dekoracyjnym ludowego stroju górali.

 

KR Źródło:PAP

Komentarze - 15

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-03-17 17:21:09

Za ten jeden logotyp można zrobić UKS-y dwa lata z rzędu i to bogato!

Pełowiec

Opublikowano: 2014-03-17 20:41:30

Kubuś nie jątrz, za cienki w uszach jesteś. My już postanowiliśmy,że Igrzyska Olimpijskie będą i basta, bez względu na koszty.A ty myślałeś, że te pieniądze można użyć na śmieszne i nie rokujące postępu biegi narciarskie, znowu chciałeś się nażreć kiełbasy Akpolskiej? Pomyśl choć trochę jak chcesz coś napisać.

sympatyk

Opublikowano: 2014-03-17 21:06:44

Kuba ,nie przejmuj się w/w kto tak artykułuje swoje myśli -będą i basta ,bez względu na koszty a ty pieniądze chcesz użyć co jest sednem Olimpiady czyli np. biegi narciarskie ,on na pewno w.... szynkę przy Jagnie.////

Grafik

Opublikowano: 2014-03-17 21:12:32

Logo za takie pieniądze? KAŻDY nastolatek w tych czasach na tyle panuje nad programami graficznymi żeby zaprojektować takie logo. Cena jest astronomiczna a komitet organizacyjny tego typu imprez rok w rok robi z siebie pośmiewisko ale ich to nie rusza bo po prostu są sprzedani. Kasa za prace nad organizacją jest, ktoś za projekt również złapał ładnego grosza. W momencie kiedy już niczego nie będą chcieli przyznać to wystartują do organizacji letnich Igrzysk w Dzianiszu. Może i Igrzyska będą, ale skoro logo kosztuje 80 tys. to wolę nie wiedzieć ile będzie kosztować strona internetowa i cała oprawa graficzna. A to są dopiero "gówniane" sprawy. Jeśli tyle samo poszło na każde poprzednie logo, to na prawdę spora część toru lodowego była by przykryta, sporo sprzętu trafiło by do dzieciaków i nikt nie narzekał by na poziom polskiego sportu. Tak czy inaczej, to jest dla mnie śmieszne.

kibic

Opublikowano: 2014-03-17 21:15:40

Co z tymi wynikami BIEG NA IGRZYSKA NIEDZILA- ponidziłek a wyników nie MA ???

Raku

Opublikowano: 2014-03-17 21:28:45

Wiadomo, że prawie KAŻDY grafik zrobiłby super logo w jeden dzień, jeśli by w komunikacie prasowym było jego imię i nazwisk, czy też nazwa firmy. No ale wiadomo jak jest... Logotyp przygotowała firma Event Knowledge Services, która ma dobre układy z MKOL-em i poprzez to "nabijamy sobie punkty".

huk

Opublikowano: 2014-03-17 21:54:17

Niestety to są drobne przy tym co ta sama firma (Event Knowledge Services) zgarnie za przygotowanie wniosku aplikacyjnego. I nie miałbym nic przeciwko gdybyśmy te Igrzyska rzeczywiście zorganizowali, ale tak to pieniądze wyrzucone w błoto (albo bardzo mądrze wyprowadzone do odpowiednich kieszeni), bo jak zwykle do sprawy podchodzimy od ... złej strony. Zamiast zainwestować (choćby rozpocząć najważniejsze projekty, dla innych przygotować konkretne plany) w infrastrukturę to kasa idzie w coś po czym nie będzie śladu. I nie chodzi mi wcale o infrastrukturę typowo sportową (choć za kasę straconą na starania Zakopanego o MŚ można by podejrzewam zrobić tam w końcu trasy z prawdziwego zdarzenia), ale o takie inwestycje, które i tak są niezbędne (np. Zakopianka)

kibic

Opublikowano: 2014-03-17 22:04:37

Gdzie Jagna będzie budować Zakopianke jak jej Matula jest w Komitecie nie dotykaj co nie twoje ,Oczywiście niegdyś olimpijka-narciarka J.CH.

Pełowiec

Opublikowano: 2014-03-17 22:29:57

Nie chce mi się z wami gadać prostaczki narciarskie. Wasze argumenty to żenada. Jedynie co możecie to pogadać sobie ze znawcą narciarstwa biegowego, niejakim Budrysem - ten co za kołnierz nie wylewał "trenując". A tak w ogóle lekcje odrobione? Paciorek, siusiu i spać, i to już.

fan

Opublikowano: 2014-03-18 11:19:26

To jest kpina jakaś. W XXI wieku gdy konkurencja na rynku graficznym jest ogromna, wydaje się 80tys zł na LOGO! Tym dziadom z Platformy we łbie się poprzewracało, dlaczego nie było jakiegoś przetargu, konkursu??? Chyba wiadomo dlaczego. I to w biały dzień, przy kamerach. Narodzie, kiedy się przebudzisz???

harnaś

Opublikowano: 2014-03-18 11:45:12

Jagna i cała ta BRYGADA to darmozjady żerujące na obywatelach żenada Pani z poronina to oscypkami i Lajkonikami chcą zamydlić oczy NAIWNYMI TO WY JESTEŚCIE Z ZAKOPANEGO DO KRAKOWA UCIEKLIŚCIE BO TRASY WIDMO NIE PRZYJĘŁY SIĘ , JEŚLI NAZYWACIE PROSTACZKAMI NARCIARSKIMI LUDZI KTÓRZY ROBIĄ WIELE W NARCIARSTWIE TO TAKICH JAK WY DARMOZJADY POLITYCZNE JAK BORYNĘ NA GNOJU ZA WIEŚ

Pełowiec

Opublikowano: 2014-03-18 17:01:55

harnaś ty lepiej paś barany, to wychodzi ci zapewne świetnie. Do polityki się nie pchaj i o narciarstwie się nie wypowiadaj, a tym bardziej o organizacji Olimpiady Zimowej.

Znawca

Opublikowano: 2014-03-18 17:25:56

Te Pełowiec znawca, Olimpiady się nie organizuje, organizuje się Igrzyska. Olimpiada to czterolecie poprzedzające Igrzyska.

Pełowiec

Opublikowano: 2014-03-18 22:30:49

Znawca to właśnie dla takich jak ty użyłem takiego sformułowania, żebyś się mógł wykazać wiedzą.

Znawca

Opublikowano: 2014-03-19 12:18:17

Łał, do tego mistrz ciętej riposty! człowiek renesansu! Problem w tym, że nawet pocisnąć porządnie nie potrafisz bo Twoje teksy i argumentacje są gorzej niż marne. Widać, że szukasz miejsca na ziemi, pomogę Ci - piaskownica albo podstawówka, bo poziomem inteligencji właśnie tam zostałeś ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl