Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwegowie mówią NIE Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w 2022

Inne sporty -> Olimpizm

2014-03-18

Jak podaje portal mojanorwegia.pl 56% procent Norwegów jest przeciwnych kandydaturze Oslo do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

 

Dalej czytamy:

"Portal VG.no podaje, że 32,6% badanych uznało, że Norwegowie powinni się podjąć organizacji tych wydarzeń sportowych. Natomiast 11,3% nie miało na ten temat zdania.

Niektórzy twierdzą, że to 26 medali, które Norwegia zdobyła w Soczi, spowodowały, że władze komitetów sportowych w Norwegii zdecydowały się na walkę o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijsich za 8 lat.

 

Najwięcej osób pozytywnie wypowiadających się na temat organizacji tej wielkiej sportowej imprezy to mieszkańcy Oslo. 48% z nich odpowiedziało, że chciałoby aby Norwegia ogranizowała Igrzyska. Jednak prawie równie wielu mieszkańców norweskej stolicy (bo aż 42,6%) jest przeciwko.


Sceptycyzm jest najwyższy wśród respondentów mieszkających w Północnej Norwegii. W tamtym rejonie aż 77,8% odpowiedzi stanowiło „nie”

 

Tyle norweskie źródła. W Norwegii jak się okazuje można zrobić wiarygodną ankietę wśród obywateli, u nas przeprowadza się to dzwoniąc chyba po krewnych i znajomych. Organizacja igrzysk w Polsce jest równie prawdopodobna jak zakończenie reformy ZUS lub uzdrowienie publicznej słuzby zdrowia, jednak nie o to przecież chodzi.

 

Jak pokazuje ostatni przykład czyli prawie 80 tysięcy złotych za logotyp, jest to doskonały sposób na wygodne życie przez parę najbliższych lat dla. Jesteśmy tak bogatym krajem, że kilkadziesiąt miliardów krzywdy nam nie zrobi, szkoda tylko, że inicjatywy ludzi związanych z tym projektem nie kierują się na dofinansowanie polskich sportów zimowych.

 

Proponuję, zacząć od stworzenia systemu naśnieżania dla paru tras biegowych w Polsce, o krytym torze lodowym nie wspominam. Proszę pokazać, że projekt ma wspomóc zimowe dyscypliny, a nie konta bezpośrednio zainteresowanych.

 

P.S. Na zdjęciu trasy biegowe - bezsnieżna zima.

 

/KaCe/

Komentarze - 2

Raku

Opublikowano: 2014-03-18 12:52:51

Tylko jakie to ma znaczenie, jeśli w Norwegii odbyło się referendum i 53,5% było za IO, a 43,6% przeciw. 2,9% to głosy nieważne. Teraz to można sobie robić sondaże (zresztą sondaż z założenia nie może być obiektywny, bo to tylko losowa próba, choćby była godzinami analizowana) chyba tylko po to, aby trochę pokłócić społeczeństwo. Norwegowie już mieli swoją szansę i powiedzieli TAK i to z dosyć bezpiecznym zapasem głosowym. Złożyli wniosek aplikacyjny i prawie na pewno te IO dostaną.

anka

Opublikowano: 2014-03-18 15:34:30

I niech dostaną. Wolę polecieć do Oslo za 100 zł w dwie strony niż jechac do Krakowa ...To juz był zart. Ale prawda jest taka, ze przy aktualnym stanie polskich sportów zimowych ( nie mowie o skokach), powinnismy sobie darowac te starania...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl