Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO Kraków 2022: Biathlon w Kościelisku, a biegi w Zakopanem - znaczna redukcja budżetu

Inne sporty -> Olimpizm

2014-03-21

Portal sport.pl dotarł do dokumentów Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Planowany budżet Igrzysk Olimpijskich zmniejszono z 21 do 17 mld zł. Koszty dalej podawane są szacunkowo.

 

Jedną z ważniejszych informacji dotyczących dokumentacji jest to, że znacznie zredukowano inwestycje drogowe, które są jednym ze sztandarowych argumentów za IO w Krakowie.

 

Ciekawą kwestią jest także to, że biathlon i biegi narciarskie mają odbywać się gdzie indziej. Areną biathlonowych zmagań ma być Kościelisko. Planowana pojemność trybun to 10 tysięcy, a szacowane koszty to 50 mln zł. Biegi narciarskie miałyby odbywać się w Zakopanem. Pojemność trybun byłaby taka sama, natomiast planowany budżet jest dużo większy - 85 milinów.

 

Na poniedziałek planowana jest konferencja prasowa podczas której szczegółowo mają zostać omówione złożone dokumenty.

 

Więcej na ten temat na sport.pl

 

KR Źródło: sport.pl

Komentarze - 7

ŁK

Opublikowano: 2014-03-21 13:30:49

Nawet w Sochi był jeden stadion dla biathlonu i biegów. Po za tym miejsce powinno się znaleźć takie, gdzie śnieg zalega, a nie gdzie halne wieją i śnieg szybko znika! Ze sportowego punktu widzenia i tak te Igrzyska sensu nie mają...

Mądry

Opublikowano: 2014-03-21 13:55:41

No właśnie w Sochi były oddzielne stadiony do biegów i biathlonu! Leżące co prawda bardzo blisko siebie, ale jednak oddzielne, tak samo jak w Vancouver.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-03-21 14:16:02

Nadal będę się upierał przy swoim, to poroniony pomysł. Euro 2012 nadal odbija nam się czkawką, budżet PZN w tym roku zmniejszono o dwa miliony, boję się pomyśleć co zostanie z polskich sportów zimowych po przygotowaniach do Igrzysk w Polsce.

Raku

Opublikowano: 2014-03-21 14:31:22

Ale trochę racji mają osoby, które piszą, że jak nie będzie IO, to i tak żadne obiekty nie powstaną. To taki trochę absurdalny szantaż, ale te pieniądze i tak zostaną zmarnowane w inny sposób, a przeciętny Kowalski nawet nie zwróci uwagi w jaki. Gdyby ta kandydatura miała ręce i nogi i gdyby się starano zachować jakieś pozory transparentności, to miałoby to sens. Ale po cenie za logo widać, że to będzie po prostu dojenie do ostatniej kropli. Jakby w komitecie byłyby osoby, które pobierają jedną pensję, to na prawdę bym uwierzył w ich intencje. Posłowie czy pracownicy miejsce powinni np. pensję z komitetu przeznaczać na dofinansowanie jakiś klubów. To by był marketingowy chwyt i wtedy społeczeństwo by na pewno poparło tą ideę, ale przecież tam nikomu nie zależy na poparciu. Na poselskim profilu Jagny na FB widać to poparcie społeczne... Oczywiście nikomu tam nie odpowiada, ale i tak dobrze że nie usuwa i na "banuje" ludzie.

Kamil

Opublikowano: 2014-03-21 16:33:45

Raku, a sprawdziłeś, jakie były koszty stworzenia logo dla innych podobnych imprez? Kwota 80 tys. zł rzeczywiście wydaje się wysoka, ale stawiam, że dałoby się to jakoś wyjaśnić - logo będzie na wszystkich gadżetach i arenach olimpijskich i gdybym był jego autorem, tobym praw autorskich za friko nie odstąpił. Oczywiście zawsze można powiedzieć - wystarczy maznąć parę kresek i logo gotowe. Ale to tak nie działa.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-03-21 17:14:41

Firma zamawia logo i płaci, Reszta tzn prawa autorskie są już zamawiającego, tak to działa w cywilizowanym świecie. Zamawiający zarabia później na udzielaniu praw do loga,

Paweł Janik

Opublikowano: 2014-03-21 18:46:34

Biegi i biathlon tylko i wyłącznie Jakuszyce !!!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl