Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jagna Marczułajtis-Walczak: „Gdy zgłosiliśmy się do MKOl podniósł się głos sprzeciwu” [WIDEO]

Inne sporty -> Olimpizm

2014-03-24

Przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022 Jagna Marczułajtis-Walczak nie jest przeciwniczką przeprowadzenia referendum w sprawie organizacji zimowych igrzysk olimpijskich.

 

W poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił, iż chce przeprowadzania w stolicy Małopolski takowego referendum. Za kilka dni ma on skierować pod obrady Rady Miasta projekt uchwały.

 

- Od dawna to podkreślam, że nie jestem przeciwniczką referendum. Dziwi mnie jednak, że idea ta pojawiła się wówczas, gdy prace nad naszym projektem trwały ponad rok. Tak naprawdę dopiero, gdy zgłosiliśmy się do MKOl (jesienią 2013-PAP) podniósł się głos sprzeciwu - powiedziała dziennikarzom Marczułajtis-Walczak.

 

Apeluje ona, aby referendum odbyło się - jeśli już - jak najszybciej. - Byłby wstyd, gdyby nasza kandydatura przeszła do drugiej fazy, a nagle mieszkańcy Krakowa stwierdzili, że nie chcą tej imprezy - dodała posłanka.

 

Czołowa przed laty snowboardzistka przypomniała, że nie było publicznego głosowania, gdy Polska - wspólnie z Ukrainą - organizowała mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r.

 

O prawo przeprowadzenia zimowych igrzysk w 2022 roku walczy pięć miast: Pekin, Ałmaty, Lwów, Oslo i Kraków. Wcześniej w wyniku lokalnego referendum kandydaturę wycofało Monachium. Z kolei w stolicy Norwegii mieszkańcy opowiedzieli się za olimpiadą. W styczniu, z obawy przed zbyt wysokimi kosztami, aplikację wycofał Sztokholm. Decyzja, kto będzie gospodarzem zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.

 

Poniżej prezentujemy reportaże największych krajowych stacji (TVP, TVN, Polsat) na temat IO w Krakowie.

 

 

KR Źródło: PAP

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl