Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w Wiśle: Polacy wygrywają z miażdżącą przewagą!

Inne sporty -> Skoki

2014-07-25

Polacy w składzie: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch bezkonkurencyjnie wygrali dzisiejszy konkurs na skoczni w Wiśle Malince. Podium z ponad 45 punktową stratą uzupełnili Czesi i Austriacy.

 

 Polska drużyna nie zawiodła swoich kibiców i drugi raz z rzędu triumfowała na skoczni im. Adama Małysza. Siłą polskiej drużyny były bardzo równe i dalekie skoki. Najdalej skakał oczywiście lider polskie kadry- Kamil Stoch. Jego odległości to 133 metry i 130,5 metra. Z dobrej strony pokazał się również lokalny wojownik z Wisły- Piotr Żyła, który w obu seriach był niepokonany w swojej grupie.  Drugie miejsce zajęli ze stratą aż 45,4 pkt. świetnie dziś skaczący Czesi (Lukas Hlava, Antonin Hajek, Roman Koudelka i Jakub Janda), natomiast trzecie miejsce dla srebrnych medalistów z Sochi Austriaków (Michael Hayboeck Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart i Stefan Kraft).  O sporym pechu mogą mówić Norwegowie, którym skuteczną walkę o podium pokrzyżował upadek Phillipa Sjoeena już w pierwszej serii skoków. Ostatecznie do podium zabrakło im 6,4 pkt.

 

Piąte miejsce zajęli Niemcy, , szóste Słowenia, siódme Japonia, a ósme Szwajcaria. Rosjanie i Koreańczycy odpadli po pierwszej serii.

Jutrzejszy konkurs indywidualny rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

foto: Irek Trawka/biegowki.pl

 

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl