Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zakopane ponownie zorganizuje Letnie Grand Prix!

Inne sporty -> Skoki

2015-01-18

Po czterech latach przerwy najlepsi skoczkowie świata znów pojawią się latem na Wielkiej Krokwi. Oficjalna decyzja ma zapaść na kwietniowym kongresie FIS w Zurychu.

 

Jako pierwsi informację o powrocie czołówki zawodników na tatrzański igelit podali spikerzy prowadzący sobotni konkurs drużynowy. Mimo początkowej euforii kibiców nie jest to decyzja ostateczna, a jedynie projekt, którego dalszą drogę wyjaśnia koordynator ds. mediów z ramienia FIS Horst Nilgen:

 

- Na tę chwilę szkic kalendarza Letniego Grand Prix 2015 nie zakłada przeprowadzenia konkursów w Polsce poza Wisłą. Obiekt im. Adama Małysza od lat znajduje się w programie i także tym razem ma otwierać sezon igelitowy. Jeżeli Zakopane zgłosi oficjalnie chęć przeprowadzenia zawodów, zostanie to rozpatrzone na kwietniowym kongresie FIS w Zurychu. Nie od federacji to jednak zależy, a od miasta oraz Polskiego Związku Narciarskiego – przyznaje Nilgen, dla którego ta wiadomość była małą niespodzianką.

 

Jeżeli dojdzie do zgłoszenia Zakopanego do FIS, najprawdopodobniej na Wielkiej Krokwi odbędzie się jeden konkurs, na który skoczkowie przyjadą prosto z otwarcia w Wiśle.

 

- Po wyborach samorządowych w Zakopanem lokalny Urząd Miasta uznał, że pomysł organizacji Letniego Grand Prix jest wart przemyślenia. Mimo tego, że skoki w wakacje cieszą się mniejszą popularnością, a wpływy co najwyżej wyrównają się z wydatkami, legenda Zakopanego powinna rozwijać się przez cały rok i miasto jest w stanie projekt wesprzeć – uważa prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, który przyznał, że koncepcja urodziła się dopiero niedawno, ale już teraz Walter Hofer nakłaniał związek do podjęcia stosownych kroków. W najbliższym czasie oficjalny dokument ma zostać przesłany do siedziby FIS.

 

Zakopane ostatni raz zawody Letniego Grand Prix gościło w 2011 roku. Na obiekcie im. Stanisława Marusarza rozegrany został finał cyklu Lotos Poland Tour. W zawodach drużynowych triumfowała reprezentacja Austrii, indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanął Thomas Morgenstern.

 

Korespondencja z Zakopanego, Michał Chmielewski

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl