Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trasy narciarskie w Polsce w sezonie 2016/17 - komunikat nr 5 [AKTUALIZACJA]

Kocham biegówki -> News

2017-01-04

Pogoda za oknem cieszy wszystkich z nas. Śniegu przybywa, wiekszość tras już czynna, przynajmniej na południu Polski. Zapraszamy do przejrzenia dostępnych tras i panujących na nich warunków.

 

 

 DOLNY ŚLĄSK

 

JAKUSZYCE/Szklarska Poręba (04.01.2017)

Sypie, sypie, sypie! Ratraki jeżdżą bez przerwy, ale nie nadążają - wybaczcie, gdy dziś traficie na trasy bez torów bądź parkingi nie odśnieżone jak należy. Mamy tylko dwa ratraki... Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten niesamowity atak zimy! Dojazd samochodem możliwy, ale trzeba mieć zimowe opony. Kursują szynobusy. Biegacze już trenują  Minus dwa na termometrze, momentami mocno wieje. Zapraszamy! - pisze Bieg Piastów

 

Okolice Strona Śląskiego

W Górach Bialskich i masywie Śnieżnika dopadało od 10-do 15 cm śniegu. Przygotowane są prawie wszystkie trasy po czeskiej stronie Gór Bialskich. Ratrak wyjechał na trasy dzisiaj w nocy - Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

TUTAJ możecie śledzić postęp w przygotowaniu tras w Górach Bialskich, polecamy!

 

JAMROZOWA POLANA - ośrodek w budowie

 

KARPACZ: Od 6 stycznia będzie można pobiegać na nartach na przygotowanej trasie w Karpaczu Górnym, przy ul Karkonoskiej (początek przy pensjonacie Stokrotka, ul. Karkonoska 55). Trasa znajduje się na wysokości 885 m npm, do dyspozycji narciarzy będę dwie pętle: mała o długość 2,5 km oraz duża o długości około 5 km. Obie trasy zaopatrzone są w ślad, można z nich korzystać bezpłatnie. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia nart biegowych.

Informuje Waldemar Brygier - NaszeSudety

 

SPALONA - Góry Bystrzyckie

Rozpoczynamy sezon
W Spalonej wreszcie zima, na wcześniejszą pokrywę śnieżną, która była dobrym podkładem spadło około 25 cm świeżego śniegu i nadal pada. Na czwartek zaplanowano pierwszy przejazd ratraka na Jagodną i w zależności od warunków również innych odcinkach. Zapowiada się piękny, zimowy, a na dodatek długi weekend z mrozem, śniegiem i nartami biegowymi. Startujemy z sezonem 2017 :) Szczegóły tras i warunków na www.spalona.com.pl

 

 

ŚLĄSK

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (04.01.2017)

Czynne wszystkie trasy. Trasy są ze sobą połączone.

1. Czynna trasa wokół stadionu ze sztucznego śniegu - pętla 500 m, założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

2. Czynna duża pętla wokół całego Jonidła - 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

3. Czynna trasa na boisku piłkarskim, kilka pętli - ok. 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego.

Trasa jest oświetlona. Na miejscu oferujemy wypożyczenie, serwis sprzętu biegowego oraz szkolenia biegowe dla grup i osób  indywidualnych z instruktorem PZN. Naszych klientów częstujemy herbatką z zielin :-)  Na miejscu dostępne są bezpłatna szatnia i WC. 

 

MAGURKA WILKOWICKA (bez zmian)

Jak informują operatorzy : chciałbym poinformować o czynnych trasach do stylu klasycznego w górnych partiach Magurki Wilkowickiej (909m) koło Bielska-Białej przygotowywanych przez Gosir Wilkowice.
Podaję również link do kamery online:
http://www.gosir.wilkowice.pl/gos_i_r/trasy-biegowe-magurka/

 

ISTEBNA ZAOLZIE

Chcemy poinformować, iż w Istebnej Zaolziu na terenie Obiektu Sportowego powstała trasa biegowa wokół boiska piłkarskiego, dzięki uprzejmości Władz Gminy Istebna , która jest przygotowana dla biegaczy i co ważne oświetlona.

Dzieci i młodzież mogą teraz trenować nawet w godzinach wieczornych po lekcjach szkolnych.

 

 MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ/ Zakopane (28.12.2016)

Witamy ciepło i sportowo w Nowym Roku. W Zakopanem na trasach bardzo dobre warunki. Trasy wyratrakowane. Gdzieniegdzie trochę dziur po biegaczach nożnych, którzy po ścieżkach COS robią sobie przebieżki. Nie przeszkadza to jednak w przeprowadzeniu zajęć i treningu. Dostępne 2 km do łyżwy i klasyka.

Prognozy mówią o nadciągających chmurach obfitych w śnieg. Oby się spełniły i białego puchu przybyło no bo kiedy ma padać jak nie zimą.

Pozdrawiamy i zapraszamy na biegówki do Zakopanego.

 

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (03.01.2017)

Warunki w Koscielisku rewelacyjne ok 14 km ratrakowanych tras do tego -7 stopni sprawia ze biega sie cudownie. Zapraszamy do Koscieliska - informuje Daniel Gąsienica z Gąsiencia Sport

 Więcej o aktualnych warunkach w Kościelisku na www.biegowkikoscielisko.pl

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

 

 KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

Bajka. Śniegu miejscami aż za wiele. Bardzo dobrym pomysłem było przygotowanie małej ok. 500 metrowej pętelki pomiędzy parkingami, idąc w górę mała polana po lewej stronie drogi. Idealne miejsce dla początkujących.

 

LOTNISKO/Nowy Targ (04.01.2017)

 Śniegu na lotnisku od 15-20 centymetrów, czekamy na ratrak - informuje Kasia Maciążek - natomiast gdyby ktoś chciał wypożyczyć sprzęt biegowy, to na telefon czynna wypożyczalnia: 504 190 221

Miło nam poinformować, iż po ostatnich opadach śniegu uda się uruchomić wszystkie narciarskie trasy biegowe w Nowym Targu. W czwartek 5 stycznia, w godzinach wieczornych ratrak przygotuje trasę wokół „Boru na Czerwonem” o długości 15 km oraz w „Borze Kombinackim” 5 km. Codziennie czynna jest również sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmroku trasa przy stacji narciarskiej „Długa Polana” długości 700m. Uprzejmie prosimy o niedeptanie torów biegowych przez pieszych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterem śnieżnym po trasie biegowej. Dziękujemy :) Serdecznie zapraszamy www.biegowki.nowytarg.pl 

 

DŁUGA POLANA / Nowy Targ

Urząd Miasta w Nowym Targu informuje, iż przy współpracy ze Stacją Narciarską „Długa Polana” udało się  uruchomić pętlę do narciarstwa biegowego. Pętla będzie czynna od 19 grudnia 2016 do 28 lutego 2017 r., ma długość 700m, jest sztucznie naśnieżana i będzie oświetlona od 16:00 do 20:00. Biegać będzie można stylem klasycznym oraz łyżwowym. Trasa usytuowana jest w Nowym Targu po prawej stronie stacji narciarskiej Długa Polana, między małym wyciągiem, a parkingiem przy ul. Oleksówki. Można tutaj dojechać samochodem lub komunikacją miejską linia nr 12. Przystanek autobusowy znajduje się obok wejścia na trasę. Więcej informacji na www.biegowki.nowytarg.pl

 

 

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica

Aktualne warunki na trasach 02.01.2017 r.:

 

Pętla o długości 700 m przy Stadionie LKS "Zalesianka - przygotowana dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 5 cm do 20 cm, miejscami oblodzona

 

Trasa "Zalesie" - brak możliwości korzystania z trasy

 

Trasa "Mogielica" - przygotowana przez ratrak, na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach)trasa przygotowana w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 10 cm do 40 cm, oblodzona, miejscami mogą pojawiać się kamienie.

 

Przygotowane dojścia:

 

* z Wyrębisk

 

*ze Słopnic

 

* z Półrzeczek

 

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

 

Zapraszamy!

 

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

TRASY U LEŚNIKÓW/ Krynica

Warunki doskonałe, mamy wyratrakowane całe 6 km tras, ślady załozone, grub pokrywy 50cm na całej długości, śniegu wciąż przybywa, naśnieżamy, opad naturalny, serwis i wypożyczalnia na miejscu i informuje Paweł Brzeziański z LZD Krynica

TUTAJ widok z kamer, jednak trzeba pobrać wtyczkę VLC Player

 

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne – bez zmian

TRASA CZYNNA - przygotowana ratrakiem, po wczorajszym 20cm opadzie śniegu (sypie nadal) wjechał ratrak. na trasach jak informuje Marek Konopka panuje duży ruch, trenują tam kluby sportowe, oraz amatorzy. - Nie pamietam takich warunków na trasach w Ustjanowej od lat - dodaje pan Marek.

UWAGA: 7-8 stycznia 2017 na trasach odbywają się zawody Pucharu Polski PZN

 

 

LUBELSZCZYZNA

 

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

Śniegu powoli przybywa, jest gotowa pętla o długości 500 metrów, ale sytuacja jest dynamiczna, będzie więcej.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.

 

Komentarze - 3

kowboj

Opublikowano: 2017-01-04 16:07:32

komunikat dot.obidowej chyba nie jest aktualizowany - od 3 tygodni brzmi tak samo.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2017-01-04 16:26:25

Bo jak jest zaje..sćie to po co zmieniać

kowboj

Opublikowano: 2017-01-05 10:11:41

jest jeszcze więcej śniegu i mrozu, więc jest zaje....ściej niż zaje...ście. więc zmiana jest , nawet dobra zmiana: )

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl