Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trasy narciarskie w Polsce w sezonie 2016/17 - komunikat nr 6, ruszyło także Pomorskie

Kocham biegówki -> News

2017-01-10

Nadal możemy cieszyć sie piękną (czasem mroźną) zimą, z tygodnia na tydzień otwierane sa nowe narciarskie trasy biegowe. Dzisiaj dodajemy trasy w Mucznem (podkarpackie) i Kartuzach (pomorskie). Zapraszamy na narty biegowe.

 

 

 

 DOLNY ŚLĄSK

 

JAKUSZYCE/Szklarska Poręba (10.01.2017)

Słońce ma dziś towarzyszyć biegaczom na jakuszyckich trasach...:-) Jak i silny wiatr (do siedmiu metrów na sekundę), około 10 stopni mrozu (o ósmej rano jest -7.4), bez opadów. Ponad 60 km tras - do wyboru od Koziego, Orla i Hali Izerskiej, poprzez Samolot, Elektrownię Turów i Spacerową na Orle, po dukty i szlaki w kierunku Szklarskiej Poręby. Przygotowane są również trasy mniej popularne i znane, jak "ucha" w bok od Samolotu, Herberta i Justynki (łączniki dolnego Samolotu z Rozdrożem pod Działem Izerskim), Inhalacyjna. Dziś zapewne na trasach będzie pusto, jeśli więc ktoś może wyrwać się z pracy, nie będzie żałować.- pisze Bieg Piastów

 

Okolice Strona Śląskiego(10.01.2017)

Wszystkie trasy w  Górach Bialskich i masywie Śnieżnika są przygotowane, łaczniie około 70 kilometrów tras. W połaczniu z przygranicznymi trasami czeskimi do dyspozycji w okolicy Stronia Śląskiego jest około 180 km tras, pokrywa śnieżna wynosi od 20 do 50 centymetrów - Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

TUTAJ możecie śledzić postęp w przygotowaniu tras w Górach Bialskich, polecamy!

 

JAMROZOWA POLANA - ośrodek w budowie

 

 

SPALONA - Góry Bystrzyckie

TRASY CZYNNE

 

 

ŚLĄSK

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (04.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

 

 MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ/ Zakopane (28.12.2016)

Witamy ciepło i sportowo w Nowym Roku. W Zakopanem na trasach bardzo dobre warunki. Trasy wyratrakowane. Gdzieniegdzie trochę dziur po biegaczach nożnych, którzy po ścieżkach COS robią sobie przebieżki. Nie przeszkadza to jednak w przeprowadzeniu zajęć i treningu. Dostępne 2 km do łyżwy i klasyka.

Prognozy mówią o nadciągających chmurach obfitych w śnieg. Oby się spełniły i białego puchu przybyło no bo kiedy ma padać jak nie zimą.

Pozdrawiamy i zapraszamy na biegówki do Zakopanego.

 

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

TRASY BIAŁY POTOK/ Trasy miejskie po prawej stronie Wielkiej Krokwi/ZAKOPANE

Ostatnie obfite opady śniegu pozwoliły na przygotowanie trasy biegowej na polanach leżących na zachód od Wielkiej Krokwi. Początek trasy znajduje się obok wyciągu u Sitarzy. Szczelnie wygrodzony teren oddzielający lodowe atrakcje od reszty polany z trasą biegową otwiera miły Pan z obsługi. Przechodzimy między zamkiem i górą lodu w kierunku Doliny Białego pięknie wyratrakowaną trasą. Założony tor do klasyka a i łyżwą też można pobiegać. Długość ok. 5 km

Śmigamy przez las za Olimpem (uwaga na koleiny po saniach) i dalej przez mostek pokonujemy strony podbieg by za moment długo i łagodnie zjeżdżać w stronę Wierszyków. Tu złapaliśmy trochę słonka a oczy nacieszyły się ładnymi widokami Regli z Giewontem i Gubałówki.

Duża Polana pod Reglami otoczona śladem narciarskim przebiegającym obok czynnej latem bacówki i domu ostatniego zbójnika Matei obok którego nasza trasa obiera kierunek wschodni. To znak że przestajemy oddalać się od Krokwi. W drodze powrotnej czekają nas  podbiegi i zjazdy ale zanim na nie ruszymy możemy jeszcze raz okrążyć polanę.

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

 

CHOTARZ/Kościelisko (03.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

LOTNISKO/Nowy Targ (04.01.2017)

 TRASY CZYNNE

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica

Aktualne warunki na trasach 05.01.2017

Pętla o długości 800 m przy Stadionie LKS "Zalesianka – będzie świeżo przygotowana przez ratrak na piątek (06.01.2017r.) dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 10 cm do 20 cm

 Trasa "Zalesie" - brak możliwości korzystania z trasy

 Trasa "Mogielica" - będzie świeżo przygotowana przez ratrak na piątek (06.01.2017r.)  na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach)trasa przygotowana w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu klasycznego i dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 30 cm do 60 cm.

 

Przygotowane dojścia:

 

* z Wyrębisk

 

*ze Słopnic

 

* z Półrzeczek

 

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

 Zapraszamy!

 TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

 

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne – bez zmian

TRASY CZYNNE

 

BIESZCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy położone w bezpośredniej bliskości do najwyższych partii Bieszczadów
w miejscowości Muczne w Gminie Lutowiska.

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. Pokrywa śnieżna od 15 cm, do 50 cm na odcinkach na podbudowie ze śniegu sztucznego. Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem bezpośrednio przy trasach. W mieszczącej się tam przy hotelowej restauracji można zamówić ciepłe napoje i posiłki.

W dniu 04.02.2016r. organizowana jest kolejna edycja zawodów „Bieg Tropem Żubra” na który serdecznie zapraszamy. Informacje dotyczące regulaminu i zapisów
na stronie Stowarzyszenia „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” - http://www.muczne-biegowki.pl/. Tu oczywiście wszystkie informacje dotyczące stowarzyszenia.

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego „Perły Bieszczadów” !!!

 

 

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRAY CZYNNE

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

 

POMORSKIE


CARTUSIA SKI ARENA - Kartuzy (plan tras na zdjęciu powyżej)

W Kartuzach spadło blisko pół metra śniegu, dlatego na obiekcie zarządzanym przez sekcję narciarską Cartusii warunki są bardzo dobre. Skuterem przygotowano kilka pętli o różnej skali trudności, których łączna długość wynosi około czterech kilometrów. W wybrane dni część tras będzie oświetlona.  Biegać można zarówno stylem klasycznym jak też dowolnym - napisał nam Piotr Meissner

Więcej TUTAJ

 

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.

 

Komentarze - 2

Biegacz na nartach

Opublikowano: 2017-01-10 12:10:04

Podkarpackie trasa w CZARNORZEKACH koło Krosna 2,5 km i 1km

redakcja

Opublikowano: 2017-01-10 12:11:13

Gratulujemy!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl