Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trasy narciarskie w Polsce w sezonie 2016/2017 - komunikat nr 7 - sypie w Bieszczadach![AKTUALIZACJA]

Kocham biegówki -> News

2017-01-19

Śniegu przybywa - informują włodarze biegówkowych stron Polski! Spore ilości białego puchu pojawiły się na trasach w Bieszczadach, w Ustrzykach Dolnych. Zapraszamy jednak do biegania jak Polska długa i szeroka.

 

DOLNY ŚLĄSK

 

Szklarska Poręba / Jakuszyce – trasy Biegu Piastów (stan na 17.01.2017)

Dziś mamy jeszcze więcej śniegu, niż wczoraj, ale ma przestać padać. Jeden ratrak dziś będzie ubijał i przecierał trasy w następującej kolejności: dukty, Samolot, Orle, wokół Koziego, Elektrownia Turów, wokół Samolotu, a na koniec w kierunku Szklarskiej Poręby (Ściernisko, Czerwone Skałki, Dzielne Klapki, Bez Łaski). Drugi ratrak odśnieża parkingi.
Jest minus osiem, wieje (do 5 m/s). Temperatura ma obniżyć się do prawie minus dziesięciu. Prognozy nie wspominają o słońcu. Śniegu dziś jest około 90 centymetrów.

Przyjemnego biegania!

 

Okolice Stronia Śląskiego

Trasy w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika zostały ponownie przygotowane w nocy z 16 na 17 stycznia. Największa ilość tras biegowych znajduje się w Bielicach – w tym rejonie, łącznie z trasami czeskimi, przygotowane jest ok. 120 kilometrów. Przygotowane są również trasy w Masywie Śnieżnika – te po stronie polskiej, jak i czeskiej; tu kolejne 100 kilometrów. Na trasy w okolicach Stronia można wejść z takich miejscowości jak Bielice, Nowa Morawa, Kletno, Sienna, Janowa Góra. Dodatkowo w Bielicach została przez nas przygotowana polana biegowa – Dolina Puszcza – o łącznej długości 3 kilometrów. Śniegu ciągle przybywa – obecnie jest go od 40 do nawet 80 centymetrów - Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

 

JAMROZOWA POLANA - Duszniki Zdrój

Jamrozowa Polana nieczynna i tak pozostanie do końca stycznia. Zieleniec od "Kamienia" w stronę Orlicy trasy przygotowane. Trasy po czeskiej stronie od Orlicy do Masarykovej Chaty przygotowane - informuje Janusz Rajzer 

 

ŚLĄSK

 

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (04.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

 

 

MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ /  Zakopane

Dawno nie było tak dobrze biegaczom w Zakopanem jak obecnie. Trasy przygotowane w centrum miasta na Równi Krupowej, na terenie COS obok toru lodowego i kompleksu średnich skoczni 2,5 km do klasyka i do łyżwy i jeszcze trasa po zachodniej stronie Wielkiej Krokwi przebiegająca po polanach pod Reglami do wysokości wylotu doliny Ku Dziurze 5 km. Wszystko wyśmienicie przygotowane. Równo jak na stole dla „łyżwiarzy” i wyciśnięty głęboki tor dla biegających techniką klasyczną. Powoli stajemy się monotematyczni – pisze Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (03.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

Nowy Targ - Narciarska trasa biegowa wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem"

Długość szlaku - 15 km

Stopień trudności szlaku- trudna / 

Styl klasyczny (CT) /

Parking – obok budynku Aeroklubu ul. Lotników 1

Przebieg trasy: Lotnisko nowotarskie – tereny wzdłuż Rezerwatu „Bór na Czerwonem” w stronę Gronkowa i miejscowości Bór – następnie skręt w prawo w kierunku Szaflar i wzdłuż Boru, przy kładce na Białym Dunajcu powrót na lotnisko. Wytyczona pętla biegnie wokół „Boru na Czerwonem”. Jest również przygotowywany odcinek od mostu na Białym Dunajcu (al. Tysiąclecia) do kładki pieszo-rowerowej. Całość trasy przy odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej jest utrzymywana ratrakiem.

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica:

Aktualne warunki na trasach (16.01.2017 r.):

- Pętla o długości 800 m przy Stadionie LKS "Zalesianka - przygotowana przez ratrak dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 25 cm do 40 centymetrów.

- Trasa "Zalesie" - przygotowana przez ratrak dla stylu dowolnego i klasycznego, pokrywa śniegu od 5 cm do 35 cm, miejscami pojawiają się kamienie.

- Trasa "Mogielica" - przygotowana przez ratrak na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach) w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu klasycznego i dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 30 cm do 65 cm.

Przygotowane dojścia:

 - z Wyrębisk

 - ze Słopnic

 - z Półrzeczek

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00. Zapraszamy!

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

Biegówki w Wysowej Zdroju

 

Trasa w centrum Wysowej Zdroju

Długość trasy - 2,5 km -pętla

Warunki śniegowe doskonałe. trasa przygotowana, założony ślad.

Część trasy w Parku Zdrojowym.

Na miejscu wypożyczalnia nart biegowych. Umawiamy z instruktorem narciarstwa biegowego.

Aktualne informacje TUTAJ

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne 

Ostatnia śnieżyca dosypała tyle śniegu na nasze trasy, że biega się jak po materacu. Trasa została wyratrakowana i niech nikt nie obawia się problemów z dojazdem, bo droga szeroko odśnieżona i posypana żużlem bez soli. Parkować jest gdzie. A jak się biega i kto biega? Spotkacie na trasie bardzo zaawansowanych biegaczy i tych pierwsze kroki stawiających. Bez obawy miejsca dosyć!. Zapraszamy na feryjne bieganie – informuje na FB Biegówki w Bieszczadach Zygmunt Krasowski (trasy na zdjęciu głównym, fot. Zygmunt Krasowski)

 

„BIESCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE” „Perła Bieszczadów” - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. . Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, bezpośrednio przy trasach.

W dniu 04.02.2016r. organizowana jest kolejna edycja zawodów „Bieg Tropem Żubra” na który serdecznie zapraszamy. Informacje dotyczące regulaminu i zapisów oraz wszystkie informacje dotyczące Stowarzyszenia „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” - http://www.muczne-biegowki.pl/.

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego!!!

 

Podkarpackie trasa w CZARNORZEKACH koło Krosna -  2,5 km i 1 kilometr - informujecie na łamach Skipola

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRAY CZYNNE, pętla 1500 metrów śnieg sztuczny i naturalny, tarsy 2500 metrów śnieg naturalny.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

Zebrała Kasia Nowak

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.

 

Komentarze - 1

mariusz

Opublikowano: 2017-01-17 23:37:11

Trasa w Nowym Targu wokół rezerwatu "Bór na Czerwonem" jest długa ale nie trudna. Co wprawniejsi biegacze podobno mogą ją w całości "przepchnąć".

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl