Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Panorama biegów narciarskich nr 8/2017, Enervit w Jakuszycach, Bieg Jaćwingów czy Bieg Popradzki

Kocham biegówki -> News

2017-01-27

Kolejna, ósma już Panorama Biegów Narciarskich Skipol-a w sezonie 2016/2017. W tym tygodniu zapraszamy do Gołdapi na Bieg Jaćwingów oraz na Bieg Popradzki w Piwnicznej. W Jakuszycach odbędzie się drugi bieg z cyklu Enervit Classic, a w Wiśle Bieg Retro. Poza tym rozegrane zostaną kolejne biegi w ramach Lig Regionalnych oraz Pucharu Grupy Azoty. Szczegóły poniżej. Zapraszamy!

 

25.01.2017 (śróda) - Ligi Regionalne Grupy Azoty

Kolejna środa z Ligami Regionalnymi

Liga Śląsko-Beskidzka - Kubalonka - KOMUNIKAT

Liga Podkarpacko-Lubelska - Ustianowa k. Ustrzyk Dolnych - KOMUNIKAT

Liga Mazowiecko-Północna - Supraśl - KOMUNIKAT

 

28-29.01.2017 (sobota-niedziela) - XXVIII Bieg Jaćwingów - GOŁDAP-LAS KUMIECIE

Pomimo braku opadów śniegu w ostatnich dniach XXVIII Bieg Jaćwingów nie jest zagrożony i odbędzie się w pierwszym zaplanowanym terminie tj.28 – 29 stycznia 2017! Mamy nadzieję, że jest to świetna informacja nie tylko dla nas organizatorów ale również dla zawodniczek i zawodników wybierających się do Gołdapi. Nastąpiły małe zmiany w regulaminie dotyczące dystansów. W dalszym ciągu pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji pracują nad jakością tras. Jesteśmy pewni, że będzie to świetna impreza narciarska. Zapraszamy do Gołdapi! REGULAMIN (AKTUALIZACJA)

 

28.01.2017 (sobota) - Enervit Classic 5-10-15 - JAKUSZYCE

Drugi bieg cyklu Enervit Classic rozegrany zostanie na dystansie 10km Szczegóły na stronie Biegu Piastów.

 

28.01.2017 (sobota) - VIII Memoriał Emila Kowalczyka - LIPNICA WIELKA-PRZYWARÓWKA

Memoriał Emila Kowalczyka to otwarte zawody dla dzieci oraz dla starszych. Brak opłaty startowej. Szczegóły w REGULAMINIE.

 

29.01.2017 (niedziela) - IV Bieg Popradzki - PIWNICZNA ZDRÓJ-OBIDZA

Bieg Popradzki na Obidzy to kolejne zawody zaliczane do Pucharu Polski Amatorów. Planowany dystans 21km dla mężczyzn, 14km dla kobiet. Więcej o Biegu Popradzkim przeczytacie TUTAJ.

 

29.01.2017 (niedziela) - Narciarski Bieg Retro - WISŁA

Serdecznie zapraszamy na Narciarski Bieg Retro. Warunki uczestnictwa to dobry humor, stary sprzęt narciarski, stroje retro i pozytywne nastawienie do innych narciarzy. Szczegóły TUTAJ.

 

29.01.2017 (niedziela) - V Międzynarodowy Bieg Narciarski im. Franza Pabla - KARŁÓW

Do wyboru bieg na 10km klasykiem lub 20km łyżwą, a dla dzieci i młodzieży biegi na krótszych dystansach. Szczegóły w REGULAMINIE.

 

28-29.01.2017 (sobota-niedziela) - Puchar Grupy Azoty - WISŁA-KUBALONKA

Kolejna edycja Pucharu Grupy Azoty rozegrana zostanie na Kubalonce. KOMUNIKAT

 

31.01.2017 (wtorek) - Ligi Regionalne Grupy Azoty

Tym razem Ligi Regionalne zostaną rozegrane

Liga Małopolska - Obidowa - KOMUNIKAT

Liga Karkonoska - Jelenia Góra - KOMUNIKAT

 

3-5.02.2017 (piątek - niedziela) - Mistrzostwa Polski UKS-ów - TOMASZÓW LUBELSKI

W piątek 3 lutego w Tomaszowie Lubelskim ruszają Mistrzostwa Polski UKS-ów - najważniejsza impreza sezonu dla młodych biegaczy. Szczegóły TUTAJ.

 

4.02.2017 (sobota) - IX Bieg Podhalański - NOWY TARG

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na dzień 4 lutego 2017 r. (sobota). Trasa dziewiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową. Co ważne, IX Bieg Podhalański został wpisany do kalendarza masowych biegów Polskiego Związku Narciarskiego jako jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN. Zachęcamy do udziału w IX Biegu Podhalańskim, którego szczegóły zostały przedstawione w regulaminie zawodów. www.bieg.nowytarg.pl

 

4.02.2017 (sobota) - XII Bieg Sasinów - WZGÓRZA DYLEWSKIE

Trzeci bieg cyklu Mazury Loppet Cup. Zwycięzcy dystansu głównego - 10 km w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają również nagrody w wysokości 500 PLN. Szczegóły na biegsasinow.com.pl

 

4.02.2017 (sobota) - III Bieszczadzki Bieg Narciarski "Tropem Żubra" - MUCZNE

Impreza rekreacyjna ma na celu popularyzację narciarstwa biegowego na terenie Nadleśnictwie Stuposiany. Bieg rozegrany zostanie na dystansie ok. 9km dla dorosłych i 2km dla dzieci. Szczegóły TUTAJ.

 

4.02.2017 (sobota) - X Puchar Magurki - MAGURKA WILKOWICKA

Dystans w biegu głównym dla pań wynosi 7,5 km, a dla mężczyzn 10 km. W grupach młodzieżowych od 500 do 2000 m w zależności od kategorii wiekowej (szczegóły w regulaminie). Start w zawodach jest bezpłatny. Organizator zapewnia bezpłatny transport zawodników na miejsce startu z parkingu przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Szkolna 8a od godziny 8. Istnieje możliwość wypożyczenia nart w wypożyczalni – skirajbit.pl. Szczegóły TUTAJ.

Dodatkowo dniu 5 lutego jeżeli warunki śniegowe pozwolą, planowane są zawody sprinterskie. Trasa około 1600 m do stylu klasycznego.

 

4.02.2017 (sobota) - Otwarte Mistrzostwa Gorlic - KRZYWA

Kolejne zawody na urokliwych Śnieżnych Trasach w Krzywej. Tym razem 10km dla panów i 5km dla pań. W programie również biegi dla dzieci na 2 i 3km. Szczegóły w KOMUNIKACIE

 

5.02.2017 (niedziela) - 42. Bieg o Istebniański Bruclik - KUBALONKA

W niedzielę 5 lutego na narciarskich trasach biegowych na Kubalonce już po raz 42. zawodniczki i zawodnicy będą rywalizowali w biegu O Istebniański Bruclik. Nagroda główna – istebniański bruclik - zostanie wręczona dodatkowo zwycięzcy biegu głównego mężczyzn na 15 km. REGULAMIN

 

5.02.2017 (niedziela) - XXIX Bieg Hetmański - TOMASZÓW LUBELSKI

Jeden z niewielu biegów rozgrywany techniką dowolną. Dystans to 25km dla mężczyzn i 10km dla kobiet. REGULAMIN

 

5.02.2017 (niedziela) - Beskidzko-Gorczański Bieg Narciarski - ZALESIE

Bieg odbędzie się na trasach w Zalesiu (Gmina Kamienica/pow. Limanowski) na dystansie 15km mężczyźni i 10km kobiety. Wszystkie biegi odbywają się techniką klasyczną ze startu wspólnego. BIEG ODWOŁANY W TERMINIE

 

redakcja

 

Uważasz, że brakuje tu jakiegoś biegu, a może jestś organizatorem. Prześlij nam informacę o wydarzeniu na adres redakcja@skipol.pl, a na pewno ją zmieścimy.

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl