Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Komunikat nr 1 przed IX Biegiem Podhalańskim im. Jana Pawła II

Kocham biegówki -> News

2017-01-30

IX Bieg Podhalański już w najbliższą sobotę 4 lutego, zapraszamy na lotnisko w Nowym Targu. Poniżej komunikat organizatora nr 1.

 

 

 1. W Nowym Targu na dzień 30 stycznia 2017 r. warunki śniegowe są dobre.
 2. Zapisy on-line zostaną zamknięte w środę 1 lutego o godz. 18:00. Po tym terminie zapisać się będzie można w biurze zawodów na lotnisku, które będzie czynne w piątek od 11 do 18 oraz w sobotę od 8 do 10.
 3. Uprzejmie prosimy o nieczekanie z odbiorem numeru startowego do ostatniej chwili. Zachęcamy do odbierania numerów w piątek od 11 do 18. Jeżeli ktoś nie może odebrać numeru w piątek, prosimy o wcześniejszy przyjazd w sobotę. W biurze zawodów będzie znajdował się CheckPoint umożliwiający przetestowanie numeru przed startem.
 4. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo muszą posiadać zgodę rodziców. Wzór do pobrania w dziele zgłoszenia online.
 5. O 10:15 zawodników rozgrzeje klub fitness ACTIV, a specjalną atrakcją dnia będzie obecność Roberta Burkata, mistrza świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie z Ottawy 2010 roku, który wykona lodową rzeźbę narciarza biegowego.
 6. Puchary oraz nagrody zostaną przyznane za 6 pierwszych miejsc open na każdym dystansie osobno dla kobiet i mężczyzn. Zostaną również wyróżnieni najstarsi i najmłodsi zawodnicy jak również najszybszy nowotarżanin na dystansie 30 km. Nowotarżanie do boju! :)
 7. W IX Biegu Podhalańskim dodatkowo zostaną przyznane dodatkowo nagrody pieniężne za miejsca I-III w kategoriach wiekowych, dla AMATORÓW startujących na dystansie 15km. Nagrody zostaną przyznane zarówno kobietom jak i mężczyznom.

            Kategorie wiekowe 2017:

            K I- wiek 18-29 rocznik 1999-1988

            K II- wiek 30-39 rocznik 1987-1978

            K III- wiek 40-49 rocznik 1977-1968

            K IV- wiek 50-59 rocznik 1967-1958

            K V- wiek 60-69 rocznik 1957-1948

            K VI- wiek 70 > rocznik 1947 >

            Zawodnik licencjonowany staje się amatorem po 3 letniej przerwie od zakończenia kariery         sportowej w dyscyplinie biegi narciarskie.

 1. Po dekoracji odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich startujących. Jeżeli zostajecie do samego końca należy na kuponie wpisać swój numer startowy i wrzucić go do urny na scenie. Kupon znajdziecie w pakiecie startowym.
 2. Zawodnikom startującym na dystansie 30 km przypominamy, że TRANSIT (przejście na drugie okrążenie) znajduje się obok METY (nie przebiegamy przez metę). Na tranzycie znajdować się będzie bufet oraz bramka pomiarowa mierząca międzyczas i dodatkowo weryfikująca zawodników. Limit Czasu na drugie okrążenie to 2 godz., zawodnik do godz.13:00 ma obowiązek ukończenia pierwszego okrążenia.
 3. O godz.16:00 trasa zawodów zostaje całkowicie zamknięta, zawodnicy po tej godzinie nie będą już klasyfikowani.
 4. W tym roku również przed biegiem od godz. 8:00 będzie można skorzystać z darmowego smarowania nart przez firmę  HOLMENKOL- naszego sponsora. Stanowiska zostaną usytuowane po lewej stronie mety. Znajdować się tam będą również namioty z dostępem do energii elektrycznej w których będzie można samodzielnie smarować narty.
 5. W pakiecie startowym znajdować się będzie między innymi upominek z logo biegu, bloczek na ciepły posiłek, kupon na losowanie nagród, żel ENERVIT oraz worek na ubranie. Medal otrzymacie na mecie.
 6. Zawodnik może skorzystać z bezpłatnego depozytu. Worki będą znajdować się w pakietach startowych. Oznakowany numerem worek można zostawić w depozycie znajdującym się w niebieskim namiocie Miasto Nowy Targ, po lewej stronie mety (od 9:30). Zawodnik może w każdej chwili po zakończeniu biegu odebrać swoje rzeczy po okazaniu numeru startowego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w depozycie.
 7. Na ok. 8, 15 i 23 kilometrze będzie znajdował się bufet.
 8. Wyniki podczas zawodów będzie można śledzić na żywo. Jak tylko system zostanie przygotowany na stronie zawodów pojawi się baner informacyjny.
 9. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu schodzicie z trasy zawodów - poinformujcie o tym obsługę biegu.

info: organizator

 

Komentarze - 2

Rsomerlik

Opublikowano: 2017-01-30 20:40:12

Hej. To kiedy ten bieg będzie rozegrany? Plakat mówi, że w sobotę 4 lutego a w nagłówku komunikatu, że 5 lutego, w niedzielę.

redakcja

Opublikowano: 2017-01-30 20:51:19

Oczywiście w sobotę 4.02. przepraszamy za zamieszanie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl