Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trasy narciarskie w Polsce - Komunikat numer 9 - zmiany w Jakuszycach, Zakopanem i Limanowej

Kocham biegówki -> News

2017-01-31

Śnieg wszędzie, poprawione trasy COS Pod Skocznią w Zakopanem, nowości w Limanowe (już bez oblodzenia) i oczywiście na trasach Biegu Piastów. Sprawdźcie, gdzie pobiegacie w tym tygodniu!

 

DOLNY ŚLĄSK

 

Szklarska Poręba / Jakuszyce – trasy Biegu Piastów (30-31.01.2017)

Prawie minus osiem o świcie, ale w ciągu dnia ma być minus cztery, pochmurnie, ze słabym wiatrem do południa i mocniejszym (do 6 m/s) później.
Od wczoraj spadło około 5 centymetrów śniegu i nadal prószy. Nasze ratraki już w akcji. W planie poprawki i ubijanie całej trasy Biegu Piastów na 50 km.
Jeśli lubicie świeży ślad...

można biegać od Koziego poprzez Samolot po dukty i kopalnię. Dojścia od strony Huty i Białej Doliny w Szklarskiej Porębie, jak i Harrachova (z dworca i strzelnicy) oraz górnej stacji świeradowskiej gondoli jak najbardziej możliwe. 

 

SPALONA - GÓRY BYSTRZYCKIE


Zima nadal dopisuje, a pokrywa śnieżna przez ostatni tydzień zwiększyła się i obecnie wynosi od 40 do 80 cm. Warunki śniegowe bardzo dobre, natomiast w piątek 20.01.2017 wreszcie zostanie uruchomiony ratrak przygotowujący trasy narciarstwa biegowego wokół Masywu Jagodnej. Komputer sterujący silnikiem, który uległ awarii został przekazany z fabryki do czeskiego serwisu Pistenbully i w piątek rano wszystko powinno wrócić do normy - doskonałe trasy dla początkujących, ale też wymagających narciarzy biegowych zostaną przygotowane wzorem ostatnich lat. Dwie polany szkoleniowe (500 m każda) oraz trasy Duża (14 km) i Mała (12 km) Jagodna to sztandarowe atuty, a do tego jeszcze turystyczny szlak zielony i czerwony (łącznie 10 km) utrzymywane skuterem śnieżnym.


Najświeższe informacje na www.spalona.com.pl

 

MIĘDZYGÓRZE - MASYW ŚNIEŻNIKA

 

W Międzygórzu przygotowana skuterem śnieżnym z wyciskarką do torów jest polana szkoleniowa (300 m) oraz łagodny szlak na górę Jawor 830 m n.p.m o długości około 5 km. Tam na narciarzy biegowych czekają piękne i widokowe trasy na górskich polanach o długości około 3 km. Łącznie do dyspozycji narciarzy biegowych oddanych jest około 8 km tras z założonym śladem, na miejscu też wypożyczalnia sprzętu oraz  licencjonowana szkoła

 

Okolice Stronia Śląskiego

U nas bez zmian, śniegu nie przybyło ani też nie ubyło. Trasy wszystkie przygotowane. Największa ilość tras biegowych znajduje się w Bielicach – w tym rejonie, łącznie z trasami czeskimi, przygotowane jest ok. 120 kilometrów. Przygotowane są również trasy w Masywie Śnieżnika – te po stronie polskiej, jak i czeskiej; tu kolejne 100 kilometrów. Na trasy w okolicach Stronia można wejść z takich miejscowości jak Bielice, Nowa Morawa, Kletno, Sienna, Janowa Góra. Dodatkowo w Bielicach została przez nas przygotowana polana biegowa – Dolina Puszcza – o łącznej długości 3 kilometrów. Śniegu ciągle przybywa – obecnie jest go od 40 do nawet 80 centymetrów - Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

 

JAMROZOWA POLANA - Duszniki Zdrój

Jamrozowa Polana nieczynna i tak pozostanie do końca stycznia. Zieleniec od "Kamienia" w stronę Orlicy trasy przygotowane. Trasy po czeskiej stronie od Orlicy do Masarykovej Chaty przygotowane - informuje Janusz Rajzer 

 

ŚLĄSK

 

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (04.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

  

MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ /  Zakopane

Wracamy na trasy biegowe, na których śniegu dostatek i doskonałe warunki by niezdecydowani też założyli narty. Najlepsze warunki na trasach COS obok kompleksu średnich skoczni i lodowiska. Biegamy po pętli 2,5 km. Początkującym biegaczom polecamy łatwe odcinki trasy w pobliżu toru lodowego.

  

TRASY BIAŁY POTOK.

Po pucharowych szaleństwach w skokach narciarskich odcinki tras biegowych w pobliżu Wielkiej Krokwi były mocno zdeptane przez pieszych. Im dalej od Krokwi tym piękniej, puściej, równiej. Przydałyby się informację i prośby żeby bez nart na trasę nikt nie wchodził. Czasem wydaje mi się że to nie ludzie tylko manekiny spotykam.

Generalnie trasy przejezdne, tor o dziwo głęboki i nie rozdeptany. Można biegać – pisze Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (03.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

Nowy Targ - Narciarska trasa biegowa wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem"

Długość szlaku - 15 km

Stopień trudności szlaku- trudna / 

Styl klasyczny (CT) /

Parking – obok budynku Aeroklubu ul. Lotników 1

Przebieg trasy: Lotnisko nowotarskie – tereny wzdłuż Rezerwatu „Bór na Czerwonem” w stronę Gronkowa i miejscowości Bór – następnie skręt w prawo w kierunku Szaflar i wzdłuż Boru, przy kładce na Białym Dunajcu powrót na lotnisko. Wytyczona pętla biegnie wokół „Boru na Czerwonem”. Jest również przygotowywany odcinek od mostu na Białym Dunajcu (al. Tysiąclecia) do kładki pieszo-rowerowej. Całość trasy przy odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej jest utrzymywana ratrakiem.

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica:

 

Aktualne warunki na trasach 30.01.2017 r.:

Pętla o długości 800 m przy Stadionie LKS "Zalesianka -  przygotowana przez ratrak dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 25 cm do 40 cm.

Trasa "Zalesie" - przygotowana przez ratrak dla stylu dowolnego i klasycznego, pokrywa śniegu od 5 cm do 35 cm, miejscami mogą pojawiać się kamienie i gałęzie.

Trasa "Mogielica" - przygotowana na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach) w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu klasycznego i dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 30 cm do 65 cm. Miejscami mogą pojawiać się kamienie i gałęzie.

Dojścia:

* z Wyrębisk

* ze Słopnic

* z Półrzeczek /utrudnienia związane ze zrywką drzew/


Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.
Zapraszamy!

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

Biegówki w Wysowej Zdroju

Prawie 2 kilometry trasy przygotowane do szusowania na nartach. Śniegu dużo. Piękna zimowa sceneria. Warunki super. 
Zapraszamy do naszej wypożyczalni nart .
Promocyjne ceny podczas ferii.  Instruktorzy narciarstwa biegowego!

Aktualne informacje TUTAJ

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne 

Ostatnia śnieżyca dosypała tyle śniegu na nasze trasy, że biega się jak po materacu. Trasa została wyratrakowana i niech nikt nie obawia się problemów z dojazdem, bo droga szeroko odśnieżona i posypana żużlem bez soli. Parkować jest gdzie. A jak się biega i kto biega? Spotkacie na trasie bardzo zaawansowanych biegaczy i tych pierwsze kroki stawiających. Bez obawy miejsca dosyć!. Zapraszamy na feryjne bieganie – informuje na FB Biegówki w Bieszczadach Zygmunt Krasowski.

 

„BIESZCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE” „Perła Bieszczadów” - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. . Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, bezpośrednio przy trasach.

W dniu 04.02.2016r. organizowana jest kolejna edycja zawodów „Bieg Tropem Żubra” na który serdecznie zapraszamy. Informacje dotyczące regulaminu i zapisów oraz wszystkie informacje dotyczące Stowarzyszenia „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” - http://www.muczne-biegowki.pl/

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego!!!

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRASY CZYNNE, pętla 1500 metrów śnieg sztuczny i naturalny, trasy 2500 metrów śnieg naturalny.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

Zebrała Kasia Nowak

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.

 

Komentarze - 1

qwerty

Opublikowano: 2017-01-31 10:13:31

Fanie, że podajecie takie informacje ale byłoby całkiem super, gdyby przed umieszczeniem tekstu na portalu ktoś poprawił "literówki" (Biesczadzkie, tray, Międzyórze...)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl