Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwa dni do startu I wyścigu narciarskiego Obidowa-Turbacz

Kocham biegówki -> News

2017-03-09

11 km, uphill, 500 m przewyższenia, na listach startowych zawodnicy kadry Narodowej oraz pasjonaci biegania – już za 2 dni, w sobotę 11 marca w Obidowej!

 

 

Koniec zimy coraz bliżej, jednakże nie w Obidowej! Warunki coraz lepsze, świeży opad śniegu, ratraki już na trasach. Zapisy internetowe prowadzone będą do piątku do wyczerpania pakietów (150) - miejsc coraz mniej!

Udział w biegu dedykowany jest zarówno amatorom, jak i zawodnikom z większym stażem – na listach startowych pojawili się między innymi Kornelia Kubińska, Jan Antolec oraz Maciej Staręga! Zawodnicy z licencjami PZN będą klasyfikowani w kategorii PRO, natomiast amatorzy w kategorii OPEN (kobiet i mężczyzn).

 

Podczas TURBACZ Cross Country będzie miała miejsce ostatnia w tym sezonie zimowym impreza Bezpiecznie na Nartach. Zawodnicy będą mogli pozostawić dzieci pod opieką na czas zawodów. W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnych lekcji jazdy na nartach biegowych pod czujnym okiem profesjonalistów z ZSMS w Zakopanem, poznać w praktyce Dekalog Narciarza FiS. Dla ambitnych - organizatorzy akcji Bezpiecznie na Nartach, wraz z Medical Clinic Podhale i GOPR zorganizują szkolenie z przeprowadzania pierwszej pomocy przedlekarskie.

 

Od kilku lat jest prowadzony projekt rozwoju narciarstwa biegowego w gminie Nowy Targ i między innymi nasza trasa biegowa ma w tym pomagać. Do tej pory służyła rekreacyjnie a teraz nadszedł czas na zawody więc ruszamy z Turbacz Cross Country ,,Z Obidowej na Turbacz"- 11 km pod górę i 500M przewyższenia. 11 marca każdy może się zmierzyć z tym wyzwaniem - zarówno zawodnicy jak i amatorzy mogą sprawdzić swoje umiejętności- powiedziała Zofia Faron, sołtys Obidowej.

 

Zawodnicy ruszą ze startu interwałowego. Na urokliwej trasie zostaną ulokowane punkty żywieniowe na 4 i 8 kilometrze trasy – przy wiatach zrealizowanych w ramach projektu „Śladami olimpijczyków”.

Na mecie na zawodników czekać będzie zespół góralski zagrzewający uczestników do walki na ostatnich metrach podbiegu. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają pamiątkowy plastron startowy, gadżety imprezy oraz posiłek regeneracyjny w PTTK Turbacz.

Urząd Gminy Nowy Targ specjalnie na I edycję zawodów wyznaczył nagrodę specjalną dla rekordzisty trasy w kwocie 1000 zł, a także nagrody finansowe w kwocie 500 zł dla zwycięzców kategorii OPEN wśród kobiet i mężczyzn. Najstarszy zawodnik zostanie uhonorowany przez PTTK Turbacz dwudniowym pobytem z wyżywieniem w schronisku na Turbaczu. Pozostałe miejsca na podium oprócz pamiątkowej statuetki, zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

Biuro zawodów będzie czynne od piątku w godzinach 17:00-20:00 oraz w dniu zawodów, sobota 11.03 w godzinach 07:00-09:30. Zapisy w biurze zawodów w kwocie 40 zł będą przyjmowane do wyczerpania limitu pakietów.

Więcej informacji – www.facebook.com/turbaczxc

 

 

informacja prasowa

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl