Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejny ośrodek biegów narciarskich w małopolsce powstanie w Klikuszowej

Kocham biegówki -> News

2017-08-22

W projekcie Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce - Klikuszowa pojawiły się m.in. trasy biegowe i nartorolkowe, a także stadion biegowy wraz z miejscem na rozłożenie trybun i budynek zaplecza (pomieszczenia organizacyjne, sędziowskie, gospodarcze, toalety, szatnie). Będzie to drugi po Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej nowoczesny ośrodek narciarstwa biegowego w Małpopolsce.

 

Inwestycja zakłada także budowę systemu naśnieżania wraz z ujęciem wody, oświetlenia, przyłączy: energetycznego, kanalizacyjnego, wodociągowego i gazowego, stacji transformatorowej, mostu nad droga gminną oraz miejsc postojowych. Pojawi się również stacja pogodowa oraz mała architektura (ławki, siłownie zewnętrzne). Powstanie ponadto miejsce do gromadzenia odpadów stałych.

– Budowa tras umożliwi stworzenie kompleksu tras o długościach odpowiednio: trasa biegowa 1,75 km (pętle dla biegów dystansowych). Powstaną trasy o ok szerokościach 9 m na podbiegach i 6 m na zjazdach  - wraz ze  stadionem i odpowiednim zapleczem. Trasy nartorolkowe o długości 1,15 km o szerokości ok 4 m – informuje UG Nowy Targ.

Trasy biegowe w sumie obejmą powierzchnię ok. 13000 m2, a trasy nartorolkowe – ok. 4650 m2. – Z uwagi na specyfikę użytkowania tras - trasy biegowe zima, trasy nartorolkowe wiosna, lato, jesień - trasy te częściowo się pokrywają. W ramach inwestycji planuje sie wybudować budynek zaplecza 3- kondygnacyjny o powierzchni ok 141 m2 zabudowy, system  naśnieżania od ujęcia wody na potoku Lepietnica poprzez system pompowni na teren inwestycji - planuje się do naśnieżania wykorzystać maksymalnie 4 armatki do śnieżenia – informuje UG Nowy Targ. – Planowane jest również oświetlenie tras systemem lamp oświetleniowych ledowych. Nad drogą gminną planuje się budowę mostu, by uniknąć kolizji tras biegowych i nartorolkowych z drogą gminną. Stadion biegowy planuje się jako ziemny z terenem przygotowanym na montaż rozbieralnych trybun.

Opr. ag / fot. UG Nowy Targ

 

klikuszowa

 

od redakcji:

Cieszy kolejny ośrodek dla biegaczy narciarskich w małopolsce. Równoczesna budowa tras biegowych i nartorolkowych pozwoli na wykorzystywanie go przez cały rok. Jednak w tej beczce miodu musi się znaleźć beczka dziegciu. Prosze projektodawców i pomysłodawców, pamiętacie o reszcie towarzystwa biegającego na nartach. Może warto zastanowić się nad "zimowym" przedłużeniem trasy biegowej do chociażby 5 kilometrów. Dajmy szansę rzeszom amatorów, których jest zreszta o wiele wiele więcej niż zawodników. Pozatym ktoś przecież będzie musiał ten ośrodek "utrzymywać" :)

kace

 

Komentarze - 8

Kamil

Opublikowano: 2017-08-22 12:22:41

Ciekaw jestem, jak wykorzystywany jest ten ośrodek w Ptaszkowej. Bo nie slyszałem, żeby jeździł tam na zgrupowanie jakikolwiek klub, o amatorach nie wspomnę.

Musaszi

Opublikowano: 2017-08-23 08:36:49

Cześć. Ja byłem i widziałem cały obiekt. Była też tam akurat grupa z Jeleniej Góry. Byli też biegacze niedowidzący. Piękny obiekt.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-08-22 14:07:04

W Ptaszkowi byłem w ubiegłą sobotę. Biegali tam zawodnicy sekcji biathlonowej z Jeleniej Góry (mają tam zgrupowanie) , oraz znajomy z Wrocławia. Uspokoję cię, coś jednak tam się dzieje.

obeznany

Opublikowano: 2017-08-22 17:20:48

ciekawe kiedy się doczekamy porządnego ośrodka trasy nartorolkowe o długości 1, 1,5 czy 2 km-płaskie ( Ptaszkowa, TCTA, Duszniki) to śmiech. Z jednej strony dobrze że są wogóle, ale jakby zrobili chociaż 2,5 czy 3 km zróżnicowanej, wyasfaltowanej trasy (bo o 5km to można pomarzyc) to może w końcu kluby mogłby pozwolić sobie na porządne zgrupowania za niekosmiczne pieniądze, bo w kraju.

redakcja

Opublikowano: 2017-08-22 18:43:04

Sporo można powiedzieć o Ptaszkowej, ale nie to, że jest płaska. Chyba, że nie rozumiemy komentarza powyżej ;)

obeznany

Opublikowano: 2017-08-22 21:02:04

miałem na myśli prawie plaskie 2 km w sobieszowie

redakcja

Opublikowano: 2017-08-22 21:19:15

Tu zgoda

kibic

Opublikowano: 2017-08-22 19:16:11

właśnie obejrzałem zdjęcia - fajnie ta Ptaszkowa wygląda

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl