Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

I Feskiwal, czyli Festiwal Sportów Śnieżnych w Katowicach

Kocham biegówki -> News

2017-08-31

Organizacja I FESKIWALU w Katowicach to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na dostęp do informacji na temat sportów śnieżnych. To także doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w sportach, śnieżnych (narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, skitouring),  porównania ofert wszystkich dostawców sprzętu w jednym miejscu, spędzenia czasu z całą rodziną w atmosferze narciarskiej.

 

Trwają intensywne przygotowanie do I Feskiwalu, czyli Festiwalu Sportów Śnieżnych, który odbędzie się w dniach 14-15 października w Katowicach. Impreza wspiera liczne grono partnerów, którymi są:

      -Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (SITN),

      - Polski Związek Narciarski (PZN),

      - Polski Związek Biathlonu (PZB),

      - Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu (SITS),

      - Polskie Stowarzyszenie Narciarskie Lekarzy (POLSKIMED),

      - Klub Wysokogórski „Kandahar”,

      - Baza Instruktorów narciarstwa.

 

Każdy z tych organizacji reprezentuje ważny sport śnieżnych i nie może jej zabraknąć podczas tej imprezy. Na stoisku danej organizacji będzie można dowiedzieć się więcej o danej dyscyplinie, poznać sprzęt oraz porozmawiać ze specjalistami .Dodatkowo w Strefie Prelekcji każda z organizacji przeprowadzi ciekawe prelekcje lub spotkania z najlepszymi zawodnikami.

 

Gościem specjalnym imprezy będzie Adam Małysz wraz z trenerem Apoloniuszem Tajnerem. Tych osób nikomu nie trzeba przedstawiać, ale dla przypomnienia Adam Małysz to czterokrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz świata. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich. Czterokrotny (w tym trzykrotny z rzędu) zdobywca Pucharu Świata, zwycięzca 39 konkursów PŚ, triumfator Turnieju Czterech Skoczni. Pan Apoloniusz to jego były trener. Ten sławny duet „zawodnik i trener” swego czasu zdobywali najwyższe trofea w świecie skoków narciarskich. Na spotkaniu będzie można posłuchać ciekawych historii z życia sportowego tego duetu oraz zdobyć autograf. To pierwsza okazja spotkania „Adama” na żywo w naszym regionie!

 

feskiwal

 

Dodatkowo do grona gości specjalnych dołączył także Tomasz Sikora,  polski biathlonista, uczestnik igrzysk olimpijskich 1994, 1998, 2002, 2006 i 2010, srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata. Tomasz został uznawany jest za najlepszego polskiego biathlonistę!

 

Ciekawą atrakcją będzie także Strefę Świadomego Rodzica, którą zorganizuje Magazyn Świadomych Rodziców „oMatko!”, który przeprowadzi prelekcje z rodzinnych aspektów przygotowanie się do sezonu i udanego rodzinnego wyjazdu. To ważna kwestia dla wielu rodzin i mamy nadzieję, że specjaliści z magazynu odpowiedzą na wasze wszystkie pytania.

 

Oczywiście oprócz ciekawych prelekcji i spotkań z Mistrzami podczas imprezy zaprezentują swój nowy sprzęt najważniejsze marki na rynku sprzętu zimowego oraz niektóre ośrodki i regiony narciarskie. Jesteśmy pewni, że wykwalifikowani sprzedawany doradzą każdemu jaki powinien kupić sprzęt.

Dodatkowymi atrakcjami będą gry i zabawy dla najmłodszych, o które zadbają organizacje sportowe i inne zajmujące się tematyką rozwoju dziecka.

Do I Feskiwalu zostały dwa miesiące. Zapraszamy nowych wystawców do wzięcia udziału oraz odwiedzających o zapisanie sobie daty 14-15 października jako święta sportów śnieżnych w Katowicach.

Jesteśmy pewni, że nie zabraknie atrakcji dla fanów dyscyplin śnieżnych oraz całych rodzin!

 

Zapraszamy,
Organizatorzy I Feskiwalu

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl