Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Świata Mastersów w Minneapolis (USA) [PRZYDATNE INFORMACJE]

Kocham biegówki -> News

2017-10-27

Wszystkich miłośników narciarstwa biegowego pragnących doświadczyć atmosfery i rywalizacji na arenie międzynarodowej w swojej kategorii wiekowej(wg. Reguł WMC XC SKIING)  na Mistrzostwach Świata, pragnę zaprosić do zapoznania się z rejestracją do zawodów.

 

 

Zawody będą rozgrywane w samym centrum miasta Minneapolis (USA) w Theodore Winter Park w odległości 5-6 km od centrum biznesowego miasta. I zamiast szczytów górskich będziemy mogli podziwiać wieżowce w centrum miasta. Organizatorzy zawodów spodziewają sie udziału ponad 1000 zawodników ze wszystkich krajów będących członkami WMC.

 

Wszystkie trasy biegowe wraz ze stadionem zimowym są zlokalizowane w jednym miejscu i na małej przestrzeni. Trasy biegowe spełniają wszystkie wymogi organizacji WMC i FIS i zgodnie z regulaminem są 20-40% łatwiejsze od standartowych tras zawodniczych.

 

Organizator zapewnia odbycie zawodów bez względu na pogodę. Po wieloletniej przebudowie są zapewnione systemy zaśnieżania wszystkich tras do 10 km oraz możliwości nawożenia śniegu w razie niedostatku śniegu naturalnego. Mapy i profile tras sa dostępne na stronie organizatora zawodów.

 

Od 1 października można dokonywać już rejestracji, zapisy sa czynne do 7 stycznia 2018 r.

 

W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy w dniu 31 grudnia  maja skończone 30 lat i nie są obecnymi członkami kadry narodowej. Rejestracje dokonuje sie przez zgłoszenie swojej osoby do Dyrektora narodowego , wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie organizatora i opłaceniu wpisowego w wysokości 200.00€. Każdy zawodnik może wystartować w trzech biegach z sześciu możliwych. Po 3 biegi w stylu klasycznym i stylu dowolnym oraz może wystartować w biegu sztafetowym w swojej grupie wiekowej.

Zawody rozgrywane sa zgodnie z regulaminem MMC i FIS.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zawodach proszone są o kontakt z Komisją i Dyrektorem w zawodów. Lista będzie zamknięta celu wcześniejszego zgłoszenia sie do zawodów. W tej chwili z organizator w porozumieniu z dyrektorami bloku wschodniego ułatwia procedurę ubiegania sie o wizę wjazdowa do USA.

 

Transport:

Organizator zapewnia przewóz zawodników z centrum miasta oraz głównych hoteli na trasy biegowe. Lotnisko w Minneapolis znajduje sie około 20 km za miastem, około 30 minut jazdy samochodem. Do Minneapolis latają bezpośrednio samoloty z Amsterdamu , Londynu i Niemiec. Każde z wyżej wymienionych lotnisk ma dobre i wygodne polaczenie z Polska: z Warszawa, Krakowem i Katowicami.

Przy wyborze linii lotniczych trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty za przewóz bagażu. Większość linii lotniczych na trasach transatlantyckich nie pobiera opłat za narty, gdy jest to pierwszy bagaż i do 23 kg. Należy również zwrócić uwagę na przewóz smarów i środków czyszczących narty. Oczywiście zakazany jest przewóz butli gazowych.

 

Noclegi:

Centrum zawodów, ceremonia rozpoczęcia i zakończenia zawodów, spotkania kapitanów zawodów będą sie odbywały w dwóch hotelach Hyat i Millenium w centrum miasta oddalonych około 5- 6 km od tras biegowych. I aby uniknąć dodatkowych kosztów proponujemy wynajęcie miejsc noclegowych w pobliżu tych hoteli. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania i opracowywania oferty noclegowej i w ciągu  najblizszych 3-4 tygodni przedstawimy pełny kosztorys wyjazdu. Oczywiście, że jest indywidualna możliwość wynajęcia i zamówienia noclegów. Tym bardziej, że wszyscy uczestnicy zawodów startują na własny koszt.

 

Po zakończeniu zawodów w sobotę będzie możliwość wzięcia udziału w biegu narciarskim na 42 km stylem klasycznym. Bieg ten jest zaliczany na wzór Worldloppet, do amerykańskiej ligi biegów długodystansowych. Aby uczestniczyć w tym biegu należy dokonać dodatkowej rejestracji na stronie internetowej organizatora zawodów. Wszystkie dodatkowe informacje sa dostępne na:www.loppet.org

Zapisy można składać do końca grudnia, lecz z przyczyn logistycznych i rezerwacji miejsca zapisy są do 6 grudnia, po tym terminie wzrastają koszta.

 

Zgłoszenia do Mistrzostw Masters 2018 przyjmuje Dyrektor Regionalny Masters Polska Bogusław Gracz pod adresem bgracz@wp.pl

Organizator zapewnił dla bloku wschodniego i Polski sprawy wizowe, lista zgłoszonych zawodników będzie przesłane do konsulatu zaraz po weryfikacji opłaty zawodów.

 

informacja prasowa: Bogusław Gracz/dyrektor krajowy Masters Polska

 

od redakcji: wyniki naszych zawodników z ub. rocznych Mistrzostw w Szwajcarii możecie zobaczyć poniżej.

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl