Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

UPHILL Obidowa - Turbacz. II edycja odbędzie się 10 marca 2018

Kocham biegówki -> News

2017-10-29

Druga edycja najdłuższego w Polsce narciarskiego Uphilu Obidowa Turbacz odbędzie się w sobotę dziesiątego marca. Start nastąpi z Obidowej, meta przy schronisku na Turbaczu. Zapraszamy do udziału.

 

Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans jedenastu kilometrów w przewyższeniemi wynoszącym 570 metrów. Przypomnijmy, że rekord trasy należy od tego roku do zawodnika kadry A PZN Jana Antolca i wynosi 42,59 minuty. Czy jest z czym i o co walczyć.

W tym roku oprócz dwóch kategorii – PRO (dla zawodników z licencją PZN) oraz OPEN (dla amatorów i pasjonatów biegówek), organizatorzy przygotowali nową kategorię – PAR BIEGOWYCH.

 

Trasa wyścigu

Trasa biegu narciarskiego Turbacz Cross Country to 11 kilometrowy dystans rozciągnięty pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa a usytuowanym na wysokości 1310 m n.p.m. szczytem Turbacza.

Po starcie w Obidowej, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz.

Szlak zawodów poprowadzony jest przez malownicze doliny, krajobraz których tworzą lasy, potok Lepietnica i panorama wzniesień otaczających szczyt. Zalicza się do unikatowych w skali europejskiej a wytyczne i oznakowanie niniejszej trasy narciarskiej poparła Justyna Kowalczyk i Ivan Batory – olimpijczycy z Polski i Słowacji.

 

REGULAMIN BIEGU

ZAPISY działają od 26 października

 

Na zdjęciu dekoracja pań z ubiełorocznych zawodów.

 

red

 

W artykułach powiązanych poniżej min. wyniki z ubiegłego roku. 

Komentarze - 4

Kibic

Opublikowano: 2018-03-05 14:00:48

Na zapisach widnieje nazwisko Antolca i Klisza czy nasi kadrowicze, którzy są opłacani przez cały rok potrafią startować tylko na zawodach amatorskich ?? W tym czasie odbywa się wiele zawodów fisowych. Wstyd

piekarz

Opublikowano: 2018-03-05 20:14:54

Pytanie proszę wysłać do startujących po za tym żyjemy w wolnym kraju

Zawodnik

Opublikowano: 2018-03-05 22:33:18

Będę startował gdzie mi się podoba, a ty kibicu możesz co najwyżej mi........kibicować.

Kibic

Opublikowano: 2018-03-06 14:51:21

Rozumiem, że prawda zabolała... niestety związek finansuje utrzymanie i przygotowanie zawodników z kadry przez cały rok, żeby w zimie pokazać efekty kształcenia. Wygrana biegów amatorskich i niechęć startowania na poważniejszych zawodach to chyba nie jest szczyt marzeń. Projekt zbierania pieniędzy od ludzi na wyjazd do norwegii był po to aby wygrywać biegi amatorskie ??

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl