Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Inauguracja Festiwalu Narciarstwa Biegowego za nami

Kocham biegówki -> News

2014-02-22

190 ukończyło pierwszy bieg w ramach 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. W Rodzinnej Dziesiątce triumfowali indywidualnie Mariusz Dziadkowiec-Michoń oraz Alena Jindriskova. Rodzinnie najlepsze były ekipy Pawłowskich i Haniszewskich.

- Ostatniej nocy przed inauguracją Festiwalu Narciarstwa Biegowego pogoda dała nam ostro w kość. Do godz. 3.00 w nocy padał deszcz, momentami intensywnie. Ulewa zabrała nam duże fragmenty tras. Gdy tylko przestało padać zaczęliśmy zwozić śnieg z miejsc, w których go wcześniej magazynowaliśmy - opowiada komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. - Udało nam się przygotować na godz. 11.00 trasę Rodzinnej Dziesiątki, ostateczne 7,1 km oraz stadion dziecięcy na biegi uczniów ze szkół podstawowych.
Rodzinną Dziesiątkę pewnie wygrał Mariusz Dziadkowiec-Michoń, reprezentant Polski z Karpacza. Drugiego na mecie Marcina Branasa wyprzedził o 28 sekund. – Jestem młody, więc nie pamiętam takiej zimy na Polanie Jakuszyckiej. Ale wiem, że raz już kiedyś tak było. Opowiadał mi o tym tato – mówił na mecie zwycięzca. - Wiem, jak trudno było przygotować trasę, tym bardziej się cieszę, że udało się pobiec i wygrać. Duże znaczenie miało też dobre smarowanie. Ten bieg to dla mnie element przygotowań do Engadin Maraton na 42 kilometry, który już wkrótce odbędzie się w Szwajcarii.
Wśród pań najlepsza była Alena Jindriskova. Czeszka drugą na mecie Monikę Judkę wyprzedziła aż o 2 minuty.
Dokładne wyniki Rodzinnej Dziesiątki dostępne są TUTAJ
Dzisiejszy bieg był szansą do rywalizacji cały rodzin, stąd dwie niezwykle istotne klasyfikacje specjalne. Najstarsza rodzina oraz Najszybsza rodzina.
W tej pierwszej decydowała suma wieku wszystkich rywalizujących członków rodziny. Wygrali Haniszewscy z Ratkowic i Jeszkowic. Pobiegło ich aż ośmioro, a ich łączny wiek to 315 lat!
Jeżeli chodzi o najszybszą rodzinę, tu zasada była prosta – suma czasów czterech najszybszych osób z rodziny. Im czas szybszy, tym rodzina lepsza. Tu wygrali Pawłowscy z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa. O 10 minut wyprzedzili Haniszewskich.
W pierwszym dniu odbyła się także rywalizacja licznej grupy dzieci ze szkół podstawowych. Uczniowie klas 1-3 zmierzyli się w biegu masowym, natomiast starsze klasy: 4-6 rywalizowały w sprintach.
Już jutro – niedziela, 23 lutego – kolejny dzień rywalizacji – finał cyklu Salomon Nordic Sunday oraz Pucharu Polski Amatorów PZN. O godz. 10.00 rusza bieg stylem klasycznym, o 12.00 – stylem dowolnym. Oba na dystansie ok. 6,3 km.
Uwaga! Nie można już zapisywać się na start na te dwa biegi!

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl