Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sprinterski SNS po Polanie Jakuszyckiej

Kocham biegówki -> News

2014-02-15

Martin Svarc z Trutnova oraz Agnieszka Wanżewicz – Uznańska z Dusznik Zdroju wygrali w sobotę bieg Salomon Nordic Sunday stylem dowolnym. Zawodnicy wyjątkowo nie ruszali na trasę ze startu wspólnego, a rywalizowali czwórkami.

Warunki śniegowe oraz pogodowe, spowodowały, że zawody odbyły się na dystansie sprinterskim o długości 1.100 metrów. - W takiej sytuacji start masowy nie byłby dobrym rozwiązaniem. Dlatego na starcie zawodnicy ustawiali się czwórkami, które ruszały na trasę, co minutę. Najpierw biegli zawodnicy, będący wyżej w klasyfikacji generalnej – wyjaśnia organizator cyklu Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.
Wielu mocnych zawodników obawiało się, że startując z dalszych miejsc, będą mieli problemy z osiągnięciem dobrych rezultatów. Jak się okazało – niepotrzebnie.
Wśród mężczyzn wygrał, startujący w ostatniej czwórce Czech Martin Svarc, debiutujący w SNS-ie. Na co dzień czynny biegacz, ścigający się w tym sezonie m.in. FIS Slavic Cup.
Wśród pań od początku sezonu rywalizują ze sobą w łyżwie Joanna Badacz i Agnieszka Wanżewicz – Uznańska. Ostatnio górą była J. Badacz. Dziś na szybkiej, krótkiej trasie – lepsza była jej koleżanka z Dusznik Zdroju. Dodajmy, że obie panie to byłe biathlonistki.
Pełne wyniki sobotniej rywalizacji dostępne są TUTAJ
Pierwsze zdjęcia z dzisiejszych zawodów już na Facebooku, na profilu Salomon Nordic Sunday.
W niedzielę 16 lutego o godz. 10.30 rozpoczęcie rywalizacji w stylu klasycznym. Na tej samej trasie, w tej samej formule (startujemy po 4 osoby, co minutę). Biuro zawodów otwarte jest w godz. 8.00 – 9.30. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie do biura.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl