Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ponad 200 osób wystartowało w niedzielnym SNS-ie!

Kocham biegówki -> News

2014-02-02

To absolutny rekord tego sezonu i jeden z lepszych wyników w historii zawodów Salomon Nordic Sunday. Na trasie niedzielnego biegu SNS-a stylem klasycznym (8 km) rywalizowały 232 osoby. Wygrali Piotr Skowron i Alena Jindriskova.

Piotr Skowron wyprzedził kolejnych na mecie Jakuba Mrozińskiego i Wojciecha Smykowskiego (cała trójka z Jeleniej Góry) o 39 sekund.
Alena Jindriskova miała jeszcze większą przewagę. Pokonała Ewę Szmel 1,29 min.
Trasa zawodów nie należała do najłatwiejszych. Szczególnie pierwszy podbieg, czyli popularne Buczki – krótki, ale wąski i stromy. Tam niestety nie obyło się bez zatorów, zawodnicy z środka stawki podchodzący jodełką czasami spowalniali resztę peletonu. Ale to nie wadziło czołówce, która w tym czasie już dawno przekroczyła szczyt Samolotu (to wzniesienie to już tradycja podczas Mistrzostw Sił Powietrznych, a te odbyły się w weekend w ramach SNS-a).
- Zaplanowałem sobie, że już na pierwszym podbiegu postaram się zostawić Kubę oraz Wojtka i to mi się udało – mówił na mecie zwycięzca. – Już do końca biegłem samotnie. Smarowanie było trafione, a to na podbiegu miało spore znaczenie – dodawał Piotr Skowron.
To był dobry dzień dla rodziny Skowronów, bo tuż za podium uplasował się młodszy brat Piotra – niespełna 16-letni Michał.
Jak już wspomnieliśmy, w ramach weekendowej rywalizacji w Salomon Nordic Sunday odbyły się także Mistrzostwa Sił Zbrojnych oraz Mistrzostwa Sił Powietrznych.
W niedzielę „mundurową" rywalizację klasykiem – Mistrzostwa Sił Zbrojnych: Bartosz Mirowski i Katarzyna Leja (byli najlepsi także w sobotę); Mistrzostwa Sił Powietrznych: Łukasz Karpiński i Monika Kaczanowska.
Podczas weekendowych zawodów SNS obyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz chorującego na złośliwy nowotwór IV stopnia – Neuroblastomę – Szymona Uznańskiego, syna znanej zawodniczki startującej w Salomon Nordic Sunday – Agnieszki Wanżewicz – Uznańskiej. – Jeszcze rok temu Szymon był z nami na SNS-ie, pomagał wręczać medale, stał na podium, robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. A kilka dni po zawodach dowiedzieliśmy się, że ma nowotwór. Zbierane pieniądze przekażemy na leczenie naszego syna we Włoszech – mówiła w niedzielę mama Szymonka.
I na koniec informacja o zapisach na finał SNS-a (23 lutego 2014 roku). Te zostały zamknięte w niedzielę. Przypomnijmy, że finał SNS-a odbywa się w ramach Małego Biegu Piastów i to organizatorzy Biegu Piastów przyjmowali zapisy.
Pełne wyniki niedzielnej rywalizacji klasykiem znajdziecie TUTAJ

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl