Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathloniści najlepsi w sobotnim Salomon Nordic Sunday

Kocham biegówki -> News

2014-02-01

Blisko rok czekaliśmy na zwycięstwo Polaka w biegu Salomon Nordic Sunday stylem dowolnym. Dziś dokonał tego Mateusz Zawół, reprezentant Polski w biathlonie. Za nim na kolejnych sześciu miejsca uplasowało się pięciu Czechów. Wśród pań najlepsza była Joanna Badacz. Bieg ukończyło aż 155 osób.

Ostatnim Polakiem, który wygrał rywalizację w SNS-ie stylem dowolnym był nasz kolega redakcyjny Zbyszek Galik. Miałó to miejsce 24 lutego 2013 roku w Wiśle Kubalonce.

Sobotnia rywalizacja odbyła się na trasie liczącej niespełna 8 kilometrów, ale bardzo wymagającej, zarówno kondycyjne, jak i technicznie. Na początku blisko 2 km ostrego podbiegu, a potem sporo zjazdów na oblodzonej trasie.
Doświadczenie biathlonowe pomogło Mateuszowi Zawołowi, reprezentantowi gospodarzy, czyli Szklarskiej Poręby. Drugiego na mecie Pavla Simka wyprzedził o 5 sekund, a trzeciego Jana Maska o 37 sekund.
Wśród pań najlepsza była wicedyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie – Joanna Badacz, przed inną biathlonistką Katarzyną Leją i Czeszką Aleną Jindriskovą.
Do mety dobiegło w sumie 155 osób, w tym spora grupa reprezentantów Sił Zbrojnych. W ramach tego SNS-a odbywają się Mistrzostwa Sił Powietrznych i Mistrzostwa Generalnego Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych. Mistrzami Sił Powietrznych zostali Maciej Bzdawski z Kościeliska oraz Monika Kaczanowska z Mińska Mazowieckiego, a Mistrzami Sił Zbrojnych: Bartosz Mirowski (Lubliniec) i Katarzyna Leja (Ciche).
Jutro – niedziela, 2 lutego, godz. 10.30 – start SNS-a stylem klasycznym. Biuro zawodów czynne w godzinach od 8.00 do 9.30. - Prosimy o punktualne przybycie. Na dziś nie ma żadnego zagrożenia zmiany trasy zawodów - zapewnia organizator Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce.

Wyniki dostępne TUTAJ

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl