Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowe trasy biegowe w Wielkopolskim Parku Narodowym

Kocham biegówki -> News

2014-08-07

Aktywna trójka to projekt czterech wielkopolskich gmin oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego. Czemu więc trójka? Bo oznacza powstanie tras przeznaczonych do trzech dyscyplin: latem do biegania i nordic walking, a zimą do narciarstwa biegowego. W sumie 55 km tras!

 

Z myślą o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały rok, z inicjatywy Gmin: Mosina, Puszczykowo, Komorniki i Stęszew, przy współpracy WPN powstał projekt „Aktywna Trójka"- trasy trzech aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym.

Wielkopolski Park Narodowy jest miejscem, w którym chętnie odpoczywają tysiące Wielkopolan. Biegacze od dawna doceniają walory WPN, aktywnie spędzając tu czas na treningach. Różnorodność leśnego terenu, ukształtowanego przez lodowiec, daje bowiem wiele możliwości do rozwoju i podnoszenia formy.
Twórcy nowych tras zachęcają do wyruszenia na leśne ścieżki i dukty, zostawienia monotonii tych samych miejskich uliczek i docenienia zalet biegania w naturze - przez cały rok.

Trasy prowadzą przez najatrakcyjniejsze rejony Parku, prowadzą wzdłuż jezior, pól, łąk i miejsc historycznych. Wybór aktywności na szlakach jest spory, nowością dla biegaczy mogą stać się zimą narty biegowe. Ciekawe krajobrazowo trasy znajdą swoich miłośników również wśród uprawiających nordic walking.

- Postanowiliśmy przygotować trasy tak, aby stały się idealnym miejscem treningów dla biegaczy. W ten sposób powstały 4 oznakowane pętle o łącznej długości 55 km, około 85 tabliczek kierunkowych, łączniki pomiędzy trasami, możliwości wydłużania i indywidualnego doboru kilometrażu, 6 tablic z poglądową mapą terenu oraz punktami odniesienia, dodatkowe toalety. Dodatkowym atutem jest także dostępność parkingów i miejsc wypoczynkowych - wylicza Katarzyna Leszczyńska z Urzędu Miasta w Mosinie.

Początki tras znajdują się w czterech miejscowościach położonych na południu od Poznania:

- Komorniki (początek pętli 10,1 km parking: ul. Dworcowa 5, około 15 km z centrum Poznania)
- Mosina (początek pętli 7,4 km parking: ul. Skrzynecka – Stacja Turystyczna Osowa Góra, około 21 km z centrum Poznania)
- Puszczykowo (początek pętli 20 km parking: Jeziory, około 22 km z centrum Poznania)
- Stęszew (początek pętli 12,2 km parking: Jezioro Lipno, około 23 km z centrum Poznania)

Pętle posiadają oznaczone łączniki dzięki, którym można swobodnie łączyć i przemieszczać się pomiędzy trasami.

Mapa tras dostępna jest TUTAJ

Natomiast film o trasach (w wersji letniej) znajdziecie TUTAJ

 

(huc)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl