Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Spółka ma rozbudować Polanę Jakuszycką

Kocham biegówki -> News

2014-09-19

Wczoraj w Szklarskiej Porębie podpisano umowęo utworzeniu spółki, która ma się zająć rozbudową Polany Jakuszyckiej. Spółkę miałyby stworzyć Stowarzyszenie Bieg Piastów, Miasto Szklarska Poręba oraz Województwo Dolnośląskie. To ostatnie ma być większościowym udziałowcem.

 

Wejście do spółki Marszałka Województwa Dolnośląskiego to szansa na większe pieniądze na inwestycję oraz przyspieszenie procesu powstania nowej infrastruktury na Polanie. Jednocześnie jednak oznacza, że decydujący głos o przyszłości Polany będzie miał właśnie Marszałek, jako największy udziałowiec spółki, do której Stowarzyszenie ma przekazać wszystkie nieruchomości.

Czy to dobre rozwiązanie, by całością narciarskiej infrastruktury na Polanie Jakuszyckiej zarządzał samorząd wojewódzki? To pokaże przyszłość.

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Julian Gozdowski, powołana wkrótce spółka będzie realizować projekt uzgodniony wcześniej ze Szklarską Porębą. Czyli nie będzie dużego hotelu (prezes Gozdowski przez dwa lata walczył o to, by tego hotelu nie było, a Polana zachowała swój urok), ani innych wielkich gmachów. Będzie za to kilka mniejszych domków, gdzie znajdą się pomieszczenia dla narciarzy, biura itd. Przeniesiona i zmodernizowana ma być także strzelnica biathlonowa.

W przypadku hotelu informacje są jednak sprzeczne, bo ze strony samorządowców płyną sygnały, że hotel na 100 miejsc noclegowych jest jednak koniecznością. A to właśnie samorządowcy mają mieć większość w nowej spółce.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński jest zadowolony z podpisanego porozumienia. - Teraz cały trud zostanie inaczej rozłożony – zaznacza i dodaje, że ważne jest, aby ośrodek na siebie zarabiał (zyli jednak miejsca noclegowe?).

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zapowida, że przy sprawnym przeprowadzeniu inwestycji, Polana Jakuszycka w nowej odsłonie będzie gotowa już za trzy lata.
Cała inwestycja według wstępnych szacunków ma kosztować do 70 mln zł. Obecny przy podpisaniu listu intencyjnego Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, zapowiedział, że będzie wspierał inwestycje na Polanie Jakuszyckiej.
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie inwestycji na Polanie Jakuszyckiej odbyło się w czasie wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. W jej ramach parlamentarzyści spotkali się z władzami Szklarskiej Poręby oraz odwiedzili Jakuszyce.

 

(huc, nj24.pl)

 

Komentarze - 1

biegacz

Opublikowano: 2014-09-19 17:08:51

Projekt wyglada ładnie,pytanie tylko czy obejmuje profesionalną pętle nartorolkową (wyasfaltowaną)tak żeby obiekt był funkconalny przez cały rok. Pozdrawiam.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl