Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Leśników Krynickich na nowych trasach - Krynica otwiera się na biegi, zapraszamy

Kocham biegówki -> News

2015-02-17

W najbliższą niedzielę 22 lutego zapraszamy na I Puchar Lesników Krynickich na nowych trasach biegowych w Krynicy Zdroju. Wczoraj trasy testował team Krosski Briko Maplus z Krosna, z Mistrzami Polski Amatorów na czele.

 

info od organizatorów:

I Puchar Leśników Krynickich  już wkrótce do zdobycia - to kolejna impreza biegowa, która wdziera się do kalendarza biegów narciarskich.

Bieg zaplanowany jest na 22 lutego 2015 r stylem klasycznym, start godzina 11.00,zapisy drogą mailową lub w dniu zawodów do godziny 10:00.  Dystans 10 km, kobiety i młodzież do 20 roku życia dystans 5 km. Po zakończeniu biegu kobiet, wystartują seniorzy dystans 10 km ( 4 pętle).

Organizatorem biegu jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy Zdroju przy współudziale Szkoły Narciarskiej Krynica.

 

Szkoła Narciarska Krynica niemal codziennie przygotowuje trasę ratrakiem, więc podłoże jest mocno ubite, na co dzień zakładane są dwa tory do stylu klasycznego, na czas zawodów torów będzie więcej. Trasy zaprojektowane tak aby w przyszłości otrzymać homologację FIS. Na trasach żółta 2500 m i zielonej 650 m można biegać przy sztucznym oświetleniu, które zapala się automatycznie tuż po zmroku, a śnieg powinien się długo utrzymać ponieważ cała pętla 2,5 km jest sztucznie naśnieżana. Do dyspozycji wymagających biegaczy pozostaje również trasa niebieska 5 km, która posiada maksymalne dopuszczalne przewyższenia, można na niej wiele potu zostawić, ale satysfakcja i piękne widoki gwarantowane.

 

Dojazd na trasy jest bardzo łatwy, z centrum Krynicy kierujemy się w kierunku kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką, ok 300 m. przed "gondolą" znajdują się trasy. Śniegu jest pod dostatkiem i niema zagrożenia że bieg się nie odbędzie- zapewniają organizatorzy.

Zapraszamy

 

Szczegóły o biegu TUTAJ,  polecamy zarówno trasy jak i imprezę.

 

redakcja

Komentarze - 1

sprostowanie

Opublikowano: 2015-02-17 18:46:56

Tylko połowa zawodników na zamieszczonym zdjęciu to chłopaki z Krosski Briko Maplus z Krosna, dwóch pierwszych z lewej to ekipa MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl