Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Władze FIS w Szklarskiej Porębie na Forum Nordicum

Kocham biegówki -> News

2015-10-13

Dziś (wtorek, 13 października) w praktyce rozpoczęło się 36. Forum Nordicum, czyli zjazd dziennikarzy z całego świata, zajmujących się narciarstwem klasycznym. Na początek spotkaliśmy się z władzami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Tak dla porządku – Forum Nordicum oficjalnie zainaugurowano w poniedziałkowy wieczór, ale tego dnia odbyła się tylko uroczysta kolacja, o której pisać nie będziemy (choćby dlatego, że na niej nie byliśmy...).


We wtorkowy poranek rozpoczęliśmy od spotkania z władzami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Długo i ciekawie przemawiał Prezydent FIS – Gian Franco Kasper. M.in. o kwestiach dotyczących igrzysk olimpijskich. – To, że igrzyska w 2018 oraz 2022 roku przeniosły się do Azji, nie oznacza, że zostaną tam na stałe – zapewniał Kasper. – Nadal tym najważniejszym miejscem są Ameryka Północna i Europa – podkreślił.

 

Kasper opowiadał także o Igrzyskach w Soczi. Głównie o nieprawdopodobnych wydatkach, które poniosły władze Rosji. – Mówi się nawet o 51 miliardach dolarów. To ogromne pieniądze, nienaturalne wydatki – mówił Prezydent FIS.
A co Prezydent FIS myśli o nowych dyscyplinach w programie igrzysk olimpijskich? – Oczywiście ewolucja musi być, ale nie rewolucja. Nie wyobrażamy sobie igrzysk zimowych bez narciarstwa biegowego, czy zjazdów lub bez bobslei. Ale na pewno trzeba dodawać nowe dyscypliny, jak robi się to na letnich igrzyskach – zaznaczył Kasper.

 

Sekretarz Generalny Federacji, Sarah Lewis przedstawiła stan przygotowań do kolejnych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

Postaramy się to podać Wam w skondensowanej formie.

 

LAHTI 2017
Strategia i sprawy prawne są już dopięte na ostatni guzik. Teraz czas praktycznie tylko na testy. – Ta zima będzie kluczowa. Przeprowadzone w Lahti zawody będą sprawdzianem dla organizatorów, ale także ważną obserwacją pogody, śniegu, wiatru. Dlatego odbędą się one praktycznie w tych samych dniach, co rok później same mistrzostwa – mówiła S. Lewis.

 

SEEFELD 2019
- Jesteśmy na etapie konsultacji projektów aren mistrzostw. Projekty oddajemy w ręce specjalistów, którzy mają sprawdzić ich przydatność, zarówno dla samych zawodników, jak i pod kątem kibiców oraz widowni potrzeb stacji telewizyjnych – wyliczała dziś w Szklarskiej Porębie pani Sekretarz Generalny FIS.

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA 2021
Jest trzech kandydatów do zorganizowania tych zawodów; Trondheim, Obersdorf i Planica. – Teraz jest ich czas, by przekonać FIS do swojej kandydatury – mówi S. Lewis.
Wybór gospodarza MŚ w 2021 roku odbędzie się na najbliższym kongresie FIS, który odbędzie się w... Meksyku, a dokładnie w mieście Cancun.

 

W kolejnej relacji z Forum Nordicum – jeszcze dziś – o nowych pomysłach na rozwój Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, m.in. o tym, czy FIS ma pomysł na walkę z double polingiem, czyli popularnym pchaniem... A także o tym, czy popularne w narciarstwie alpejskim solenie tras, znajdzie swoje zastosowanie w narciarstwie biegowym.

 

Ze Szklarskiej Poręby

Tomasz Hucał

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl