Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dziennikarze wybrali swoje ulubione zawody Pucharu Świata

Kocham biegówki -> News

2015-10-14

Każdy dzień na Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie jest długi. Dziś po południu ogłoszone zostały wyniki głosowania dziennikarzy na najlepszą imprezę Pucharu Świata. Rozdano cztery nagrody, ale odbyła się też długa dyskusja poświęcona metodzie wyłaniania zwycięzców.

 

Zacznijmy od nagród. Dziennikarze zrzeszeni w Forum Nordicum głosują na najlepsze zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, skokach, kombinacji norweskiej oraz w biathlonie.

 

Oto tegoroczni zwycięzcy:

  • Skoki narciarskie – Klingenthal (Niemcy)
  • Biegi narciarskie – Otepää (Estonia)
  • Kombinacja Norweska – Seefeld (Austria)
  • Biathlon – Nove Mesto (Czechy)

 

Warto teraz wspomnieć o sposobie, w jaki wyłania się zwycięzców. Są dokładnie dwa systemy głosowania. W biathlonie dziennikarze wysyłając formularz głosowania, podają swoje imię i nazwisko i uzasadniają negatywną ocenę.
W narciarstwie klasycznym FIS nie zgodził się na takie rozwiązanie i do Forum Nordicum przychodzą „gołe", anonimowe głosy.


Właśnie ten drugi sposób wzbudził dziś kontrowersje i wywołał głośną dyskusję. Dziennikarze jednoznacznie uznali, że anonim może więcej i łatwiej mu pogrążyć daną imprezę. M.in. w takim działaniu dopatrywali się porażki w skokach niemieckiego Willingen, które wcześniej wygrało konkurs osiem lat z rzędu, a od dwóch lat przegrywa z Klingenthal.

 

- Wcześniej nasz system w narciarstwie klasycznym był bardziej przejrzysty, jak w biathlonie, ale FIS go nie zaakceptował. Musimy znaleźć nowe rozwiązanie, ale na pewno trzeba skończyć z anonimowym głosowaniem – podsumował organizator Forum Nordicum Thorsten vom Wege.
Dziennikarze jednogłośnie poparli jego wniosek.

 

Na koniec odbyła się długa dyskusja o przyszłości samego Forum Nordicum, które przez wielu uważane jest za zamknięte grono dziennikarzy z krajów niemieckojęzycznych. Wszyscy uznali, że trzeba się zmieniać, otwierać na media elektroniczne i „młode wilki" dziennikarstwa. Będziemy te zmiany obserwowali i chętnie w nich pomożemy, o czym rozmawialiśmy już z Thorstenem vom Wege.

 

Ze Szklarskiej Poręby

Tomasz Hucał

 

Fot. Leszek Kosiorowski

Reprezentanci zawodów w Klingenthal odbiegają nagrodę za najlepszą imprezę w skokach narciarskich, zdaniem dziennikarzy

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl