Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Panorama biegów narciarskich nr 5/2016, Popradzki i Memoriał Kowalczyka odwołane, zmiana TERMINÓW [AKTUALIZACJA2]

Kocham biegówki -> News

2016-01-26

Nadchodzący tydzień będzie obfitował w imprezy dla biegaczy narciarskich. W najbliższych dniach najmłodsi będą rywalizowali w Ligach Regionalnych Grupy Azoty i Mistrzostwach Polski dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Amatorzy pobiegną w swoich Mistrzostwach Polski na Obidzy, kolejne biegi odbędą się na Podlasiu i na Mazurach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły poniżej.

 

 

 

 

Środa 27 stycznia

Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy Azoty zadebiutuje na Podkarpaciu. Po pierwszych zawodach rozegranych w Tomaszowie Lubelskim czas na Ustrzyki Dolne a dokładnie trasę w Ustjanowej, gdzie początkiem lutego zostanie rozegrany Bieg Lotników. KOMUNIKAT LIGI

 

29-31 stycznia

W ciągu trzech ostatnich dni stycznia w Tomaszowie Lubelskim zostanią rozegrane najważniejsze dla młodych biegaczy narciarskich zawody w sezonie, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików i Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Młodzież z całego kraju będzie walczyła o tytuły mistrzowskie w trzech konkurencjach, biegach stylem dowolnym, klasycznym i w sztafetach. KOMUNIKAT MP

 

Sobota 30 stycznia

 X Puchar Magurki na Magurze Wilkowickiej w Wilkowicach. Zmiana terminu na 13 luty. Info od orgazniatorów: Witam, niestety u nas także wszystko popłynęło. Kolejny termin mamy przewidziany na 13 lutego.  Szczegóły TUTAJ

 

Także w tym samym dniu w Lipnicy Wielkiej Przywarówce odbędzie się VIII Memoriał Emila Kowalczyka w biegach narciarskich, w którym oprócz kategorii OPEN mogą także startować kategorie dzieci i młodzieży. Wszystkie informacje i zgłoszenia znajdziecie na naszym portalu. UWAGA ZMIANA TERMINU, nowy termin to 13 luty

 

Jeżeli ktoś jeszcze będzie miał siły to czas na Nocną Ścigackę w Białce Tatrzańskiej, gdzie na trasach ON Kotelnica Białczańska możecie wystartować po zmroku. Szczegóły jak informuje organizator powinny zostać opublikowane w najbliższym czasie. IMPREZA ODWOŁANA

 

 

Niedziela 31 stycznia

Ostatni dzień stycznia to kolejne trzy imprezy, które polecamy.

IV Bieg Popradzki w Piwnicznej na trasie Obidzy. ODWOŁANY, NOWY TERMIN to prawdopodobnie 21 lub 28 luty. Zawody po raz kolejny są oficjalnymi Mistrzostwami Polski Amatorów w biegach narciarskich oraz Mistrzostwami Polski Instruktorów SITN. W biegu ze względu na kłopot z transportem na start zawodów obowiązuje limit zgłoszeń, także śpieszcie się. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

 

W Jakuszycach drugi bieg cyklu Enervit Ski Classics czyli klasyczna 10-tka. Szczegóły w linku .

 

Mamy także ofertę, dla tych którzy chcą poczuć klimat Retro. V Bieg Retro w Wiśle to jedna z niewielu, jeżeli nie jedyna szansa na to, żeby poczuć klimat tamtych lat i wystartować na sprzęcie z początku XX wieku. Wrażenia nie zapomniane, szczegóły tutaj na stronie organizatora. Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta Bieg o Cycoka? Tutaj info z 27.01 od organizatorów:

 

Witam serdecznie!
Wielkimi krokami zbliża się Narciarski Bieg Retro w Wiśle. To już w najbliższą niedzielę - 31 stycznia. Zaczynamy od zapisów o 12:00 na Placu B. Hoffa. O godzinie 13:00 startuje bieg. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się 37 sztafet, między innymi Sztafeta Węgierska, Czeska i Słowacka. Bieg cieszy sie dużym zainteresowaniem. Będzie wyśmienita zabawa. Serdecznie zapraszamy do Wisły!

 

 

 

Ostatnia niedziela stycznia to także pierwsze zawody z cyklu 2 Biegi Brzegami Bugu, imprezy dla narciarzy biegaczy na Podlasiu. Pierwszy bieg Dworski Szus odbędzie się w Dworze Zabuże, szczegóły na plakacie organizatora.

 

 Sobota 6 luty

W Nowy Targu wystartuje druga po Biegu Piastów największa impreza na biegówkach w Polsce czyli Bieg Podhalański. W tym roku zostanie rozegrany po raz dziewiąty, tradycyjnie na dystansach 30 kilometrów (bieg główny) oraz 15 i 5 kilometrów. Start i meta Biegu Podhalańskiego na lotnisku w Nowym Targu, czyli największym polu startowym w Polsce. Zapraszamy na stronę organizatora. Do chwili obecnej zgłosiło się prawie 400 osób. Wiecej znajdziecie na stronie Biegu Podhalańskiego.

 

W tym samym dniu w Ustrzykach Dolnych Ustjanowej zostanie rozegrane preludium Biegu Lotników czyli Mały Bieg Lotników. W tym dniu na trasie w Ustjanowej odbędzie się także nowatorska impreza na biegowej mapie Polski czyli Łuskowisko. Co to takiego, już tłumaczymy, każdy, dosłownie każdy będzie mógł przyjechać na trasy w Ustjanowej i spróbować swoich sił na biegówkach. Na miejscu będą narty, buty i kije oraz instruktorzy, którzy pomogą Wam pokonać swoje pierwsze kilometry na biegówkach. szczegóły na stronie Biegu Lotników.

 

To jeszcze nie koniec sobotnich imprez. Wzgórza Dylewskie na Mazurach to XI Narciarski Bieg Sasinów w Wysokiej Wsi, druga impreza wchodząca w cykl imprez Mazury Loppet Cup. Dystanse to do wyboru 5 i 10 kilometrów, kontakt na organizatora i więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ. Ciekawe jek wam sie podobają medale, piękne prawda?

 

Niedziela 7 luty

To 29 Bieg Lotników w Ustjanowej. Pierwszy bieg odbył się w 1987 roku na trasie Ustjanowa - Czarna. Inicjatorem i wieloletnim Komandorem biegu był wybitny działacz sportowy, wieloletni Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego Pan Stanisław Nahajowski, który zginął w ubiegłym roku i o którym pamiętamy. Myślę, że tych którzy znali pana Stanisława nie trzeba namawiać do przyjazdu, co któzy go nie znali mają szansę uczcić legendę polski biegów. Zapraszamy na stronę Biegu Lotników.

 

Salomon Nordic Sunday jak wiemy w tym sezonie ruszył w Polskę, organizatorzy postanowili propagować biegi narciarskie nie tylko w Jakuszycach, rozszerzono zasięg imprezy o Duszniki i Kubalonkę. Niedziela/Sunday to właśnie drugie zawody tego cyklu, któe odbędą się na Kubalonce. W tym sezonie, na każdy bieg cyklu można zapisać się osobno, dla niezdecydowanych gratka, pierwsze 150 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma kije narciarskie od Salomona. Zapraszamy do zapisów na Salomon Nordic Sunday na Kubalonce.

 

Na Podlasiu także będą biegali, w Serpelicach w ramach 2 Biegów Brzegami Bugu, zostanią rozegrane drugie zawody cyklu czyli XIII Serpel, start i meta zawodów w Pensjonacie Urocza w Serpelicach. SZCZEGÓŁY

 

I ostatnia polecana przez nas impreza to XIV Otwarty Międzynarodowy Bieg Narciarski" Beskidy Bez Granic" w Zwardoniu. Jak piszą organizatorzy: to 20 km bieg narciarski organizowany 7 lutego 2016 w ramach XLVIII Ogólnopolskiego i XXIV Międzynarodowego Narciarskiego Rajdu Chłopskiego. Bieg „Beskidy Bez Granic”  jest jedną z głównych atrakcji rajdu, a patronuje mu idea zacieśniania współpracy transgranicznej Polski i Słowacji bowiem jego trasa biegnie przez sąsiadujące ze sobą gminy Rajcza i Skalite. SZCZEGÓŁY

 

To tyle, tyle lub aż tyle jeżeli chodzi o najbliższe dwa tygodnie na biegówkach w Polsce.

Więcej informacji na temat biegów narciarskich w Polsce, regulaminy, zapisy itd znajdziecie na profilu Panorama Biegów Narciarskich na facebooku TUTAJ.

 

KaCe

 

ps Jeżeli macie jakieś propozycje do kalendarza imprez, zapraszamy do kontaktu na redakcja@skipol.pl lub skipol@skipol.pl.

 

Komentarze - 1

narciarz amator

Opublikowano: 2016-01-26 11:18:05

Super że są fajnie warunki na IV Bieg Popradzki , dziękujemy bardzo za informacje

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl