Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Panorama biegów narciarskich nr 9/2016 czyli Jakuszyce, Ligi Regionalne, Slavic Cup i Słowacja[AKTUALIZACJA 2]

Kocham biegówki -> News

2016-02-24

W ten weekend rusza Festiwal Biegu Piastów, najbliższe osiem dni to zawody w Jakuszycach. W najbliższy czwartek i piątek odbędą się Ligi Regionalne Grupy Azoty: Karkonoska i Śląsko-Beskidzka. Pamiętamy o Biegu Zbójników w Białce, oraz mamy dla Was zaproszenie z Czech. Dziewiąta panorama biegów narciarskich w tym sezonie, zapraszamy!

 

 

czwartek 25 luty

Liga Karkonoska Grupy Azoty w Jakuszycach. Czwarte zawody Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty odbędą się na trasach Stowarzyszenia Bieg Piastów w Jakuszycach.

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

W ym samym dniu w Białymstoku odbędą się zawody Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizowali na trasie Uphillu o długości 500 metrów.

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

piątek 26 luty

Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty - organizatorzy postanowili zmienić miejsce rozgrywania zawodów na przełęcz salmopolską.

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

Sobota - 27 lutego

Na trasach ON Kotelnica w Białce Tatrzańskiej odbędzie się III Red Bull Bieg Zbójników. Śnieg i urozmaiconą trasę gwarantuje ON Kotelnica, świetną atmosferę i doskonałą zabawę Red Bull. Szczegóły TUTAJ. Jedne z niewielu w tym sezonie zawodów, które odbędą się w planowanym terminie i na planwoanej trasie (oczywiście z wyjatkiem imprez w Jakuszycach). Zanosi się na rekordową frekwencję!

 

W sobotę 27 lutego w Jakuszycach rusza Festiwal Narciarstwa Biegowego, którego najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście 40. Bieg Piastów na 54km w sobotę 5 marca. Natomiast 27 lutego będzie można wystartować w Rodzinnej 10-tce

(szczegóły TUTAJ).

Natomiast na dzieci czekają Biegi Pierwszaka oraz Drugo- i Trzecioklasisty (szczegóły po kliknięciu w odpowiedni bieg).

 

W sobotę zaczyna się także Finał Slavic Cup Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich w słowackiej Kremnicy. Sobota to sprinty stylem dowolnym, niedziela biegi dystansowe stylem klasycznym ze startu wspólnego.

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

Niedziela - 28 lutego

W niedzielę na trasach w Jakuszycach bieg na 15km klasykiem oczywiście w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Szczegóły TUTAJ. A w ramach biegów dziecięcych Bieg Przedszkolaka.

 

W Tomaszowie Lubelskim planowane jest Grand Prix - Puchar Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego.

 

W Wiśle na trasach Jonidło odbędzie się II Bieg Wiślański o Puchar Burmistrza Miasta Wisła.

REGULAMIN ODWOŁANE

 

Na 28 lutego planowane jest trzecie podejście do Biegu Popradzkiego. Mamy nadzieję, że uda się rozegrać w tym sezonie Mistrzostwa Polski Amatorów. Szczegóły na biegpopradzki.pl. BIEG ODWOŁANY

 

Mamy dla Was zaproszenie ze Słowacji do Szczyrbskiego Plesa. W niedzielę 28 lutego odbędą się tam otwarte zawody w biegach stylem dowolnym (start wspólny) Strbske Bezky na trasach FIS. Dystanse od kilkuset metrów dla dzieci do 5 kilometrów dla dorosłych. Szczegóły TUTAJ na stronie organizatora.

 

 wtorek 1 marzec

Liga Małopolska SZS (6), Małopolska Liga Regionalna Grupy Azoty w Ptaszkowej. Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizowali w sprintach stylem dowolnym.

KOMUNIKAT LIGI

 

piątek 4 marca

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimanazjada 2016 w biegach narciarskich odbędą się w Białce Tatrzańskiej. UWAGA STARTY 5, 6, I 7 marca.

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

Wszystkie propozycje do kalendarza imprez, informacje o przeniesieniu lub odwołaniu zawodów prosimy zgłaszać na redakcja@skipol.pl lub skipol@skipol.pl.

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl