Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Andrzej Honczar najlepszy w charytatywnym biegu kończącym sezon w Jakuszycach

Kocham biegówki -> News

2016-04-02

175 osób ukończyło ostatni akcent sezonu narciarskiego w Jakuszycach. Dziś na dystansie 7 kilometrów odbył się Bieg Charytatywny dla Natalki, w którym do wyboru był start na nartach lub na nogach. Najważniejsza była jednak idea pomocy 11-latce walczącej z nowotworem.

 

Już od ubiegłego roku, Stowarzyszenie Bieg Piastów na koniec sezonu organizuje bieg charytatywny na rzecz pomocy osobie potrzebującej z regionu.

W tym roku bieg i zbiórka były przeprowadzone na rzecz 11-letniej Natalki Gajdy z Jeleniej Góry. Dziewczynki uwielbiającej narciarstwo biegowe (ma za sobą starty w wielu zawodach dla najmłodszych), u której we wrześniu zdiagnozowano nowotwór.

Natalka ma szanse na wyleczenie, ale potrzebna jest 24-miesięczna, ciężka i droga kuracja oraz rehabilitacja.

 

Na siedmiokilometrowej trasie pełnej śniegu (spokojnie udało się założyć dwa tory do klasyka), rywalizowali ze sobą narciarze i biegacze. Ci drudzy wystartowali siedem minut po narciarzach, by od razu na starcie nie zniszczyć im torów do klasyka.

Więcej było jednak narciarzy - 134, przy 41 biegaczach na nogach.

 

W rywalizacji narciarskiej zwyciężył Andrzej Honczar z Białegostoku, który wyprzedził dwóch jeleniogórzan; Łukasza Bronowickiego i Adriana Gromyko. U pań najlepsza był Aleksandra Ciepela z Jeleniej Góry, przed Anną Gałek (Lubawka) i Anną Jędruch (Kamienna Góra).

BIEG DLA NATALKI - NARTY - WYNIKI

 

Z obowiązku dziennikarskiego podajmy też wyniki biegu na nogach, także na 7 km. Tutaj wygrali Marcel Szczekulski z Giebułtowa oraz Ewa Hofman ze Świeradowa Zdroju. Ewę znamy doskonale także z rywalizacji narciarskiej, ale o tej porze roku jej domeną są już biegi górskie. - Jestem już w mocnym treningu, niedługo Bieg Rzeźnika, trzeba więc robić kilometry - mówiła na mecie.

 

BIEG DLA NATALKI - WYNIKI 

 

Dziś sto procent pieniędzy z wpisowego od ponad 200 osób (wielu ludzi płaciło, ale nie biegło z różnych powodów, a był jeszcze bieg dzieci) poszło na leczenie i rehabilitację Natalki. - Chcę Wam serdecznie podziękować za wsparcie. Wierzę, że przekazana przez Was dobra energia pomoże Natalce wyzdrowieć - powiedział na koniec imprezy tato dziewczynki, Tomasz Gajda.

 

/huc/

 

fot. Bieg Piastów

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl