Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

UWAGA AMATORZY: nowe przepisy FIS obowiązują także Was

Kocham biegówki -> News

2016-10-23

O decyzjach podjętych na zjeździe FIS dotyczących problemów związanych z pchaniem (double pooling) w technice klasycznej pisaliśmy już wcześniej na skipolu. Jednak teraz jesteśmy Wam winni drodzy czytelnicy jeszcze jedno wyjaśnienie. Otóż reguła 83% wysokości kija w stosunku do wysokości zawodnika dotyczy również amatorów.

 

Od razu uspakajamy, nowy przepis nie dotyczy wszystkich.

Kije do techniki klasycznej, nie dłuższe niż 83% wysokości zawodnika muszą posiadać wszyscy uczestnicy biegów pod egidą FIS. Biegi Worldloppet, Visma Ski Classic, Puchar Świata, Puchary Kontynentalne, zawody krajowe zgłoszone do Miedzynarodowej Federacji Narciarskiej, wszędzie tam musicie sie liczyć z kontrolą i jeżeli przekroczycie przepis także z dyskwalifikacją.

 

Jednak to nie wszystko,  duże masowe biegi narciarskie będące jednoczesnie zawodami FIS podlegają identycznej regulacji. W kalendarzu FIS ( TUTAJ) biegów masowych, znajdziecie tak znane zawody jak La Sgambedę, Bilą Stopę , Jizerką 50 czy Koenig Ludwig Lauf. Nie ważne, czy posiadacie licencję, czy też nie , przepis obowiązuje wszystkich startujących w tych biegach.

Polecamy dokładnie przyjrzeć się swoim kijom, dokonać pomiarów i ciąć!

 

Jednak jeżeli nie macie w planach startu w zawodach pod egidą FIS możecie spać spokojnie. Na chwilę obecną stanowisko Polskiego Związku Narciarskiego nie jest jeszcze znane.

 

I jeszcze jedna ważna wiadomość dla młodych zawodników startujących w FIS-owskich zawodach. Od tego roku obowiązuje przepis, który mówi, że zawodnik/zawodniczka startująca w zawodach musi ukończyć 16 lat do końca roku kalendarzowego danego sezonu. Czyli w sezonie 2016/17 najmłodszym rocznikiem biorącym udział w zawodach jest rocznik 2001.

 

kace

p.s w artykule poniżej przeczytaj co sądzą o nowym przepisie nasi najlepsi biegacze narciarscy i nie tylko

 

Komentarze - 2

PROŚBA

Opublikowano: 2016-10-23 13:30:29

BARDZO proszę o zamieszczenie najlepiej graficznie /jak będą mierzone te kije do klasyka skąd dokąd/

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-10-23 15:40:10

Szczegóły w drugim artykule powiązanym powyżej: Fis w obronie klasyka

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl