Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trasy narciarskie w Polsce w sezonie 2016/17 - komunikat nr 4 [AKTUALIZACJA-29.12]

Kocham biegówki -> News

2016-12-28

Kolejny komunikat o biegowych trasach narciarskich. Na południu Polski sypie z przerwami od rana, jest szansa na to, że tras będzie ci u nas dostatek. Poniżej aktualizacje sytuacji na poszczególnych trasach.

 

 

 

 DOLNY ŚLĄSK

 

JAKUSZYCE/Szklarska Poręba (28.12.2016)

Cudowny dzień. Wspaniałe warunki!
Przygotowane trasy: kopalnia (na zdjęciu), dukty, Samolot, Spacerowa na Orle, wokół Koziego, Elektrownia Turów, Cicha Równia, Zubek. Po raz pierwszy w tym sezonie ratrak przejechał trasę TV Polonia. Na razie jest utwardzona, bez torów. pisze Bieg Piastów

 

Okolice Strona Śląskiego

W Gorach Bialskich przygotowane sa prawie wszystkie trasy przez czeski ratrak, snieg na trasie zmrozony. Najlepiej dostac sie od strony czeskiej - Paprska. Od Bielic slad zalozony jest po 3 km od parkingu przy stawach. We wszystkich miejscach startu po polskiej stronie trzeba liczyc sie z mniejsza pokrywa sniezna lub jej ubytkami i koniecznoscia podejscia kawalka z nartami pod pacha. W Masywie Snieznika ilosc sniegu pozwala na poruszanie sie na biegowkach, ale slady sa przysypane niewielka warstwa sniegu (slad byl zakladany 16 grudnia). Pogoda jest sloneczna z lekkim przymrozkiem - Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

TUTAJ możecie śledzić postęp w przygotowaniu tras w Górach Bialskich, polecamy!

 

JAMROZOWA POLANA - ośrodek w budowie

 

ZIELENIEC - Jak informuje Janusz Rajzer, tras na razie nie ma, pokrywa śnieżna jest zbyt mała. Można biegać na nartach po czeskiej stronie w szczytowych partiach gór.

 

SPALONA - Góry Bystrzyckie

W Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona niestety brak warunków do biegania. Na trasach pokrywa śnieżna wynosi kilka centymetrów, a pod tym zlodzone podłoże. Oczekujemy z utęsknieniem na opady śniegu, a ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka czeka w gotowości przy Schronisku PTTK Jagodna. Wypożyczalnia sprzętu w schronisku jest czynna, narciarze biegowi jeżdżą do oddalonego o 13 km Desnte w Górach Orlickich, gdzie ostatni przejazd ratraka był 28.12.2016 i panują dobre warunki.
Kamil Łuczaj/Centrum Śnieżnik

 

ŚLĄSK

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (aktualizacja 29 grudnia)

Czynna trasa wokół stadionu ze sztucznego śniegu - pętla 500 m, założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

Przy korzystnych warunkach pogodowych śnieżymy i robimy magazyn sztucznego śniegu. Trasa jest oświetlona. Na miejscu oferujemy wypożyczenie, serwis sprzętu biegowego oraz szkolenia biegowe dla grup i osób  indywidualnych z instruktorem PZN. Naszych klientów częstujemy herbatką z zielin :-)  Na miejscu dostępne są bezpłatna szatnia i WC. 

 

MAGURKA WILKOWICKA (bez zmian)

Jak informują operatorzy : chciałbym poinformować o czynnych trasach do stylu klasycznego w górnych partiach Magurki Wilkowickiej (909m) koło Bielska-Białej przygotowywanych przez Gosir Wilkowice.
Podaję również link do kamery online:
http://www.gosir.wilkowice.pl/gos_i_r/trasy-biegowe-magurka/

 

ISTEBNA ZAOLZIE

Chcemy poinformować, iż w Istebnej Zaolziu na terenie Obiektu Sportowego powstała trasa biegowa wokół boiska piłkarskiego, dzięki uprzejmości Władz Gminy Istebna , która jest przygotowana dla biegaczy i co ważne oświetlona.

Dzieci i młodzież mogą teraz trenować nawet w godzinach wieczornych po lekcjach szkolnych.

 

 MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ/ Zakopane (28.12.2016)

W Zakopanem od kilku godzin śnieżyca. Kładzie równo jak mówią miejscowi. Nawet odśnieżarki poszły w ruch a na trasach biegowych też fajnie. Dzisiaj rano ratrak przejechał też trasę obok toru lodowego. Do biegania techniką łyżwową jest 2,3 km trasy a tor do klasyka na pętli 1,3 km. Śniegu przybywa więc jest szansa że dodatkowe odcinki do tej pory niedostępne dla biegaczy w Kamieniołowach i obok Księżówki będą przejezdne.

Przypominamy. Wejście na trasy biegowe jak na stadion lekkoatletyczny lub tor łyżwiarski. Narty można zapiąć już za bramką i kierować się w prawo w stronę skoczni.

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (27.12.2016)

CZYNNE

Warunki w Koscielisku rewelacyjne ok 14 km ratrakowanych tras do tego -7 stopni sprawia ze biega sie cudownie. Zapraszamy do Koscieliska - informuje Daniel Gąsienica z Gąsiencia Sport

 Więcej o aktualnych warunkach w Kościelisku na www.biegowkikoscielisko.pl

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

 

 KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Na trasach dla alpejczyków już ponad metr śniegu. Gdzie trasy dla biegaczy?

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

Bajka. Śniegu miejscami aż za wiele. Bardzo dobrym pomysłem było przygotowanie małej ok. 500 metrowej pętelki pomiędzy parkingami, idąc w górę mała polana po lewej stronie drogi. Idealne miejsce dla początkujących.

 

LOTNISKO/Nowy Targ (29.12.2016)

info z ostatniej chwili - na Lotnisko wjedzie ratrak, trasa zostanie ubita, jednak tylko do stylu dowolnego, na tory do klasyka pokrywa śnieżna jest niewystarczająca.

Pokrywa śnieżna wynosi 10cm, można wyjść na narty, jednak trasa nie jest przygotowana ratrakiem - informuje Kasia Maciążek - natomiast gdyby ktoś chciał wypożyczyć sprzęt biegowy, to na telefon czynna wypożyczalnia: 504 190 221 

 

DŁUGA POLANA / Nowy Targ

Urząd Miasta w Nowym Targu informuje, iż przy współpracy ze Stacją Narciarską „Długa Polana” udało się  uruchomić pętlę do narciarstwa biegowego. Pętla będzie czynna od 19 grudnia 2016 do 28 lutego 2017 r., ma długość 700m, jest sztucznie naśnieżana i będzie oświetlona od 16:00 do 20:00. Biegać będzie można stylem klasycznym oraz łyżwowym. Trasa usytuowana jest w Nowym Targu po prawej stronie stacji narciarskiej Długa Polana, między małym wyciągiem, a parkingiem przy ul. Oleksówki. Można tutaj dojechać samochodem lub komunikacją miejską linia nr 12. Przystanek autobusowy znajduje się obok wejścia na trasę. Więcej informacji na www.biegowki.nowytarg.pl

 

 

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica

Poniżej przesyłam informacje na temat aktualnych warunków na temat Tras Narciarstwa Biegowego w Rejonie Góry Mogielica

Aktualne warunki na trasach 29.12.2016 r.:

Pętla o długości 700 m przy Stadionie LKS "Zalesianka - przygotowana dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 5 cm do 20 cm

Trasa"Zalesie" - brak możliwości korzystania z trasy

Trasa "Mogielica" – świeżo ratrakowana, na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach)trasa przygotowana w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 10 cm do 40 cm.

Przygotowane dojścia:

* z Wyrębisk

*ze Słopnic

* z Półrzeczek

Komunikat!

 

W związku z odbywającym się 31 Grudnia 2016 r. Narciarskim Biegiem Sylwestrowym Beskidu i Gorców, Trasa „Mogielica” do godziny 13.00 na pierwszych 6 km rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach będzie dostępna tylko dla uczestników zawodów. Za utrudnienia przepraszamy.

 

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne (29.12.2016)

TRASA CZYNNA - przygotowana ratrakiem, po wczorajszym 20cm opadzie śniegu (sypie nadal) wjechał ratrak. na trasach jak informuje Marek Konopka panuje duży ruch, trenują tam kluby sportowe, oraz amatorzy. - Nie pamietam takich warunków na trasach w Ustjanowej od lat - dodaje pan Marek.

 

 

LUBELSZCZYZNA

 

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

Na chwilę obecną jest przygotowane około 300 metrów trasy. W Tomaszowie niestety nie można śnieżyć nocą, protestują okoliczni mieszkańcy. Sytuacja trochę paradoksalna, jak jest mróz (w nocy) śnieżyć nie można, a w dzień panują dodatnie temperatury. Kwadratura koła?

Stan tarsy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

 

Byliście na nieodkrytej trasie, chcecie się podzielić z innymi swoimi wrażeniami zapraszamy do komentowania na naszym forum TUTAJ.

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

Komentarze - 10

Ania

Opublikowano: 2016-12-28 22:58:46

Jak wygląda sytuacja w Spalonej?

redakcja

Opublikowano: 2016-12-29 18:36:58

Jest i info ze Spalonej

Maliniak

Opublikowano: 2016-12-29 08:54:45

Co do Ustjanowej, to trasa co najmniej od Bożego Narodzenia nie czynna, ratrak stoi przy szkole, a gminy nie stać aby wyjechać nim na trasy, gdzie zalega śnieg i bieganie jest nie możliwe. Niestety zabrakło śp. Pana Nahajowskiego i narciarstwo w Ustrzykach się sypie, także trasy są NIECZYNNE !

redakcja

Opublikowano: 2016-12-29 09:00:42

Dzieki za info, czyli musimy niestety potwierdzać otrzymywane informacje

redakcja

Opublikowano: 2016-12-29 09:50:30

Maliniak! - jadąc Karwowskim - info potwierdzone u źródła - trasy CZYNNE

Maliniak

Opublikowano: 2016-12-29 10:17:26

Za komuny tez sklepy były czynne, a nic nie było. Czyli mam rozumieć ze ratrak przejechał ? Są tory? A co najmniej śnieg odgarnięty i można łyżwą chociaż pobiegać?

Maliniak

Opublikowano: 2016-12-29 10:36:59

Dobra już widze opis, dzięki za info :) nareszcie ogarneli temat, bo juz przestawałam wierzyć w Ustrzyki.

Maliniak

Opublikowano: 2016-12-29 08:56:36

wie ktoś co się dzieje w Ptaszkowej ?

redakcja

Opublikowano: 2016-12-29 10:22:17

Przygotowują się na zawody 3 stycznia. Biegać można, ale torów do klasyka na chwilę obecną brak

Maliniak

Opublikowano: 2016-12-29 10:23:08

Czyli tak jak od tygodnia, dzieki :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl