Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

System Efficent Forward (EF) Fischera w biegówkach, raz jeszcze

Kocham biegówki -> Porady sprzętowe

2017-04-05

W sezonie 2016/2017 firma Fischer wprowadziła nowy system do nart biegowych Efficient Forward. Narty mają bardzo giętkie przody i tyły nart, można je wygiąć nawet o 90 stopni. O co w tym chodzi?

 

Wydajne odbicie

EF może sam nie biega jednak pozwala zapomnieć o technice odbicia. Oczywiście nie znaczy to, że się nie musimy odbijać, odbijamy się jak najbardziej, jednak system w znacznym stopniu to „automatyzuje”. Możliwe jest to dzięki Efficient Forward, technologii kompensującej braki w technice i dbającej o płynność odbicia. Nowa, elastyczna część nart wspiera interakcję pomiędzy strefą odbicia a śniegiem pod nartą - w nowy, unikalny sposób. Już nie musisz koncentrować się na wstrzeleniu się w moment idealnego odbicia i możesz poświęcić więcej czasu na czerpanie przyjemności z ruchu na świeżym powietrzu. Efficient Forward wykorzystuje do maksimum całą siłę, którą wkładasz w odbicie, minimalizując straty wynikające z braków techniki. Czyli świetne narty dla zaczynających przygodę z biegówkami.

Płynność

Nowa, elastyczna konstrukcja w połączeniu z lekkością nart (aż 200 gramów mniej niż modele z kolekcji 2015/2016) sprawia, że będziesz mógł w 100% skoncentrować się na przyjemności biegania, zapominając o niedociągnięciach własnej techniki.

 

fischer

 Twin Skin X-lite EF

 

W sezonie 2017/2018 do grupy modeli z kolekcji SPORT wyposażonych w EF dochodzą dwa nowe: Twin Skin X-lite i Twin Skin Power. Jest to efekt postawienia na serię Twin Skin (foki) przez firmę po niesamowitym sukcesie nart z tej serii na rynku skandynawskim i rosyjskim w dopeiro co zakończonym sezonie. Niestety ucierpi na tym racingowa kolekcja na łusce (CROWN), ale jaki się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Modele wyposażone w EF to : Supreme Crown, Supreme Wax, Superlite Crown, Superlite Wax, Ultralite Crown, Fibre Crown, Sport Glass oraz Twin Skin X-lite (foto powyżej) i Twin Skin Power (od sezonu 2017/2018)

 

Podsumowując powyższe, jeszcze nie było nart tak ułatwiających bieganie na nartach jak te wyposażone w Efficent Forward.

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl