Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Forza Sport - dzisiaj o strojach startowych

Kocham biegówki -> Porady sprzętowe

2015-11-24

Podstawę stroju biegacza narciarskiego stanowią spodnie oraz bluza. Komplet biegowy nazywany jest też „gumą”. W swojej ofercie posiadamy komplety biegowe wykonane z lycry w opcji z ociepleniem oraz bez. Co wybrać?

 

Lycra bez ocieplenia to materiał o gramaturze 240, grubość 1,2 mm. Producent materiału sugeruje, że komfort termiczny zostaje zapewniony w temperaturach od +5 do +20 stopni. Doświadczenie oraz opinie sportowców pokazują, że przy intensywnym wysiłku fizycznym zakres komfortowych temperatur może być zupełnie inny (może spadać nawet do -10 stopni). Materiał cechuje się wysokim wskaźnikiem pillingu – dla pocierania o materiał 5 pkt (w 5-cio pkt skali), dla pocierania o szorstkie materiały 4 pkt. Brak ocieplenia pozwala na założenie pod spód bielizny termoaktywnej (jeżeli jest taka konieczność).

 

 Lycra ocieplana to materiał, który po wewnętrznej stronie posiada warstwę flisu (meszka). Efekt ten uzyskiwany jest za pomocą techniki drapania, stąd często można spotkać określenie tkanina poddrapywana lub drapana. Warstwa flisu daje nam przyjemne uczucie ciepła dla skóry. Poddrapywana warstwa uniemożliwia założenie stroju na bieliznę termoaktywną, materiał będzie się zaczepiać  o spodnią odzież, ograniczy ruchowość i może powodować brak komfortu użytkowania. Ocieplana lycra to materiał o gramaturze 260 oraz grubości 1,45 mm. Wskaźnik pilingu jest porównywalny z lycrą bez ocieplenia. Producent dla zachowania komfortu termicznego rekomenduje materiał dla temperatur od -5 do +10 stopni. Tutaj również posłużę się opiniami sportowców, że materiał sprawdzi się również przy niższych temperaturach (zwłaszcza gdy wysiłek jest bardzo intensywny).

            Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie jaki materiał wybrać. Wszystko zależy od indywidualnego odczucia temperatur oraz od stopnia aktywności fizycznej.

 

 

           

Wybierając strój biegowy należy zwrócić uwagę aby odpowiednio dopasować rozmiar ubrania. Odzież nie może być zbyt luźna, ale nie może też krępować ruchów. Strój powinien przylegać do ciała, ale nie obciskać go. Ważny jest sam krój kompletu. Forza Sport oferuje komplety o panelowym kroju, dzięki nim strój nie tylko dobrze wygląda, ale jest również komfortowy w użytkowaniu. Dodatkowo pozwalamy na indywidualne dopasowanie stroju – np. skracanie lub wydłużanie rękawów, części korpusowej, czy nogawek. Do ważnych elementów należy zaliczyć mankiety przy rękawach, które blokują przenikanie chłodnego powietrza w głąb rękawa. Istotnym detalem jest osłonka na zamek w bluzie – dzięki temu unikniemy obtarć szyi. Kolejnym ważnym detalem są zamki przy nogawkach umożliwiające łatwiejsze zakładanie spodni. W pasie spodni wprowadzono gumę ze sznurkiem, który pozwala na optymalne dopasowanie szerokości w pasie. Dół bluzy oraz doły nogawek zakończone są tasiemkami. Bardzo ważne są szwy. Forza Sport swoje stroje wykańcza tzw. płaskim szwem, który spełnia aż 3 funkcje. Po pierwsze szwy nie „gryzą”, nie uwierają w trakcie wysiłku fizycznego. Po drugie są mocniejsze i zapobiegają wrażeniu rozchodzenia się szwów, co przy tak elastycznym materiale jak lycra jest bardzo istotne. Po trzecie mogą stanowić element dekoracyjny, np zastosowanie w ciemnym stroju kontrastowych przeszyć (np. w kolorze fluo).

 

            Strój biegowy to nie tylko zapewnienie komfortu termicznego oraz ruchowego, ale również element pokazujący naszą przynależność do klubu, czy zrzeszenia. Komplet biegowy często stanowi nośnik reklamy, ale może być również zaprojektowany wedle naszego przekonania. Zwłaszcza hobbiści mogą pokusić się o wykonanie niepowtarzalnego stroju, który będzie wyprodukowany nawet w 1 (jednej) sztuce. W Forza Sport nie pobieramy opłat za wykonanie indywidualnego projektu, a każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Nie pracujemy szablonowo, nie ograniczamy kolorów ani wzorów. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.forzasport.pl

 

Magdalena Domałacny

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl