Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Fischer zwycięża po raz siódmy z rzędu. Narty i buty, po które sięgają mistrzowie

Kocham biegówki -> Porady sprzętowe

2016-04-29

W minionym sezonie 15/16 rodzina Fischer Race po raz kolejny pokazała klasę:  aż 62% nart oraz 45% butów, których właściciele stanęli na podium Pucharu Świata, było sygnowane logo Fischer. Jest to siódmy sezon z rzędu, w którym Fischer deklasuje rywali jako najbardziej utytułowana marka narciarska. Łącznie, na sprzęcie Fischer, mistrzowie zdobyli aż cztery Duże oraz sześć Małych Kryształowych Kul. Dodatkowo sportowcy Fischer zdobyli najwięcej medali w biathlonie, jak również w skokach narciarskich.

 

Norweska para królewska

 

Therese Johaug (NOR) oraz Martin Johnsrud Sundby (NOR) to bez wątpienia królowa i król tegorocznego biegowego Pucharu Świata. Oprócz zwycięstwa w Tour de Ski oraz Tour de Canada ta dwójka niezwykle utalentowanych sportowców wywalczyła sobie ponownie Duże Kryształowe Kule w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Warto wspomnieć, że Maiken Caspersen Falla (NOR)  zdobyła zaszczytne miano najszybszej sprinterki sezonu i zdobyła Małą Kryształową Kulę (w sprincie), pierwszą w jej karierze.

 

Co warte odnotowania, zawodnicy, którzy zaufali marce Fischer byli najczęściej nagradzanymi sportowcami na podium. Mowa tu o aż 50 zwycięstwach w 66 zawodach!

 

fischer

 Zwycięzcy Pucharów Świata

 

Erich Frenzel po raz czwarty

W kombinacji norweskiej, w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata aż ośmiu zawodników wywalczyło zwycięstwo ze sprzętem Fischer. Jedną z ciekawszych  postaci zawodów jest niemiecki sportowiec – Eric Frenzel, który, czwarty raz z rzędu, w imponującym  stylu obronił  dużą kryształową kulę.

 

Słoweńcy idą po złoto

 

Nie dało się nie zauważyć na zawodach bardzo silnej obecności Słoweńców, którzy zajęli łącznie 89 na 138 miejsc na podium (64%), stając się w tym sezonie prawdziwymi orłami Fischera! W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ubiegłoroczny zwycięzca, Severin Freund (GER) zakończył rywalizację na drugim miejscu, wyprzedzając Kennetha Gangnesa (NOR).

 

 fischer

Kryształowe kule

 

Słoneczna dziewczyna z Czech

 

Sportowcy Fischer zdobyli najwięcej medali w Biathlonie na Mistrzostwach Świata w Oslo. Niekwestionowanymi lideremi byli  Tiril Eckhoff (NOR) oraz Johannes Thingnes Bø (NOR), którzy zdobyli dwa złote medale oraz dwa brązowe. Najbardziej zapracowaną zdobywczynią medali była Laura Dahlmeier (GER), która niemalże każdą swoją rywalizację kończyła w imponującym stylu. Dahlmeier zdobyła łącznie po srebrnym i złotym medalu, a także trzy brązowe.

 

Prawdziwy sportowy charakter i wolę walki pokazała Gabriela Soukalova (CZE), która nie dała za wygraną i do końca walczyła o podium. Dzięki swojej determinacji Czeszka uplasowała się na pierwszej pozycji w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata, zdobywając trzy Małe Kryształowe Kule w biegach masowych, sprincie i biegu pościgowym.

 

Sukcesy także wśród juniorów

 

Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Biegach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, jakie odbyły się w Rasnov (Rumunia) aż  5 z 6 tytułów Mistrzostw Świata trafiło w ręce niezwykle utalentowanych i dobrze rokujących zawodników z drużyny Fischer. Biathloniści Fischer zgarnęli 19 z 25 medali na Mistrzostwach Świata w Cheile Gradistei (ROU).

 

 fischer

Podia Pucharu Świata w biegach narciarskich, kombinacji norweskiej biathlonie i skokach narciarskich

 

Rośnie zatem kolejne pokolenie sportowców, którzy podążają śladami wielkich gwiazd sceny Pucharu Świata. Trzymamy kciuki za Juniorów i życzymy sukcesów na miarę starszych mistrzów.

 

Jeszcze słowo o systemie NNN, 91% zawodników biegających na wiązaniach i butach tego systemu stawało na podiach zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich, kombinacji norweskiej i biathlonie. 94% zwycięstw w PŚ to także zwycięstwa NNN.

 

 

inormacja prasowa

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl