Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolekcja nart Fischera skierowana do najmłodszych zawodników czyli seria JUNIOR (cz I)

Kocham biegówki -> Porady sprzętowe

2016-12-08

Firma będąca od lat liderem w branży nart biegowych, z roku na rok rozszerza ofertę dla najmłodszych, dla tych którzy ścigają się w zawodach jak też dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegami narciarskimi. Dzisiaj opiszemy najwyższe modele dla juniorów czyli Carbonlite i RCS.

 

 

Najwyższy model w tej grupie to Fischer Carbonlite, produkowany w trzech wersjach skate (styl dowolny), classic (klasyk) i zero+.

Zarówno ślizg WC Plus, budowa narty Air Core Carbonlite i realizowanie 41-44-44 są identyczne jak w „dorosłych” seniorskich modelach, technologie wprost z Pucharu Świata służą także juniorom.

Są dwie rzeczy, które odróżniają narty Junior od swoich większych odpowiedników. Carbonlite junior jest produkowany tylko ze ślizgiem Plus, czyli jeżeli potrzebujecie narty na duże mrozy to w tym modelu jej nie znajdziecie. Drugą różnicą jest oczywiście długość nart i waga zawodnika na jaką są dedykowane.

Zakresy długości to:

Carbonlite classic : 157-187cm (co 5 cm) na zdjęciu poniżej

Carbonlite skate   : 141-176cm (co 5cm)

Carbonlite zero+   : 162,172,182cm. (tutaj wyjaśniamy, narty zero+ to narty do stylu klasycznego, które nie wymagają smarowania na odbicie. Ślizg pod stopą ma specjalna strukturę , która nie wymaga smarowania. Narty przeznaczone na temperaturę 0 stopni do +2).

 

Narty juniorskie Carbonlite są dedykowane dla zakresu wagi od 24 do max 55kg. Co ważne, carbonlite jako jedyny z grupy nart Junior jest dobierany przez Computer Flex Control.

 

fischer

Carbonlite classic junior

 

Tutaj oddamy głos fachowcom z Fischer Sports:

W FISCHER SPORTS, parametry nart z pomiarów statycznych były używane w procesie parowania nart od wielu lat dzięki CFC (technologia Computer Flex Control). W tym przypadku, pomiary odbywają się 7 centymetrów za punktem równowagi narty. Na podstawie uzyskanych parametrów z tego całkowicie automatycznego pomiaru, jak dotąd narty były parowane automatycznie z puli do 170 nart w celu zminimalizowania różnic między nartami stanowiącymi parę.

Aby wziąć pod uwagę brakujący dynamizm, w zeszłym roku FISCHER SPORTS dokonało znaczącej inwestycji w celu ulepszenia tego sterowanego komputerowo procesu w produkcji. W celu uzyskania jeszcze bardziej precyzyjnych wartości w odniesieniu do kryteriów parowania, wcześniejsze pomiary statyczne zostaną zastą­pione dynamicznymi pomiarami od zaraz, dzięki Precision Pairing System. Ta zmiana skutkuje dokładniejszymi i bardziej realistycznymi wartościami. Poza tym,  drugi, także dynamiczny pomiar odbywa się 14 centymetrów za punktem równowagi, co dostarcza dodatkowych informacji o pozycji i charakterystyce poszczególnych nart.

 

Carbonlite do doskonały wybór dla młodych zawodowców, nawet jeżeli „wchodzą” w wagę nart seniorskich warto przy nim pozostać. Różnica cenowa jest spora, a jak widać narty są identyczne.

 

///////////

 

Kolejnym wyczynowym modelem nart juniorskich jest model RCS, który występuje w dwóch wersjach, klasycznej i do stylu dowolnego.

Wymiary (taliowanie) nart to 41-44-44, czyli identyczne jak narty z grupy RACE seniorskiej.  Budowa rdzenia narty to technologia Air Core Basalite, ślizg WC Pro w przypadku narty do łyżwy i WC Plus Wax do stylu dowolnego.

Długość nart klasycznych to 152 – 177 cm (co 5cm), narty do łyżwy 142-177cm (także co 5cm). Zakres wagi na jaką narty są dedykowane są identyczne jak w przypadku modelu Carbonlite i wynoszą od 24 do 55kg.

Posługując się gradacją ważności RCS jest numerem 2 w nartach juniorskich Fischera.

 

fischer

 RCS skate junior

 

Oba modele to oczywiście narty na przygotowane trasy, nie nadają się do wędrówek poza szlakiem.

Jak widać firma dba o swoje przyszłe gwiazdy używając sprawdzonych w Pucharze Świata technologii w grupie Junior.

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl