Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz gotowy! Zapraszamy!

Kocham biegówki -> Przygoda

2015-01-15

Od 10 stycznia jest czynny szlak narciarstwa biegowego  z Obidowej na Turbacz  zrealizowany w ramach projektu "Śladami Olimpijczyków" przez Gminę Nowy Targ za pośrednictwem Euroregionu Tatry. Teren został przygotowany zakupionym przez Gminę ratrakiem, zostały założone dwa tory do klasyka, trasa jest do dyspozycji narciarzy. Warunki śniegowe na trasie są dobre dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi  sprzyjającemu długiemu zaleganiu pokrywy śnieżnej w Obidowej. Można to  zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

Z dziewięcio kilometrowego szlaku biegnącego od leśniczówki w Obidowej aż do schroniska na Turbaczu skorzystać mogą zarówno osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z biegówkami ,w tym dzieci, ale też bardziej zawansowani biegacze. Jest to możliwe ze względu na fakt, iż pierwszy etap etap szlaku (4km)  jest bardzo łagodny, natomiast 2 etap (znajdujący się powyżej zadaszonej wiaty przystankowej) polecany jest dla bardziej zawansowanych użytkowników.

 

Zapraszamy do Obidowej wszystkich tych, którzy pragną  pobiegać rekreacyjne na nartach w niepowtarzalnej scenerii Gorców.

foto z dnia dzisiejszego,  oraz więcej zdjęć TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do Obidowej!
Mapę szlaku oraz drogę dojazdową można zobaczyć na stronie http://www.obidowa.pl

Na terenie Obidowej znajduje się również wypożyczalnia sprzętu biegowego.

Zdjęcia pochodzą z 10 i 15 stycznia 2015r.

 

Tekst i foto: KS „Obidowiec” Obidowa, Gmina Nowy Targ

 

od redakcji: patrząc na warunki śniegowe w całej Polsce (oprócz Jakuszyc) załączone zdjęcia mogą wywołać stany przedzawałowe u ludzi walczących o przygotowania tras. Jak trasy wyglądają, poinformujemy w niedzielę wieczorem, pojedziemy, zobaczymy, przebiegniemy. Teraz zazdrościmy.

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl