2017-11-24 19:56:27
Witam was ponownie w serii artykułów treningowych, dziś temat często pomijany a nawet całkowicie lekceważony. Przetrenowanie, czy istnieje, jak go diagnozować, jakie mamy rodzaje opiszę w poniższym artykule.
2017-11-11 20:15:44
Zapraszam do kolejnej części moich blogerskich poczynań w tematyce biegów narciarskich. O tym, jaki styl wybrać, od czego zacząć naukę biegania na biegówkach, co jest zdrowsze a co bardziej kontuzjogenne dla naszego układu ruchu dowiemy się w poniższym artykule.
2017-11-04 15:16:04
Na wstępie chciałem was przeprosić za poślizg w napisanym artykule, niestety mój komputer odmówił posłuszeństwa i nie chciał ze mną współpracować w tworzeniu kolejnego mam nadzieję fantastycznego tekstu, który zmieni wasze życie;) Zapraszam do lektury.
2017-11-02 17:04:44
W siódmej części norweskiego modelu treningowego zapraszam państwa do lektury charakterystyki treningu wysokościowego czołowych norweskich narciarzy biegowych, którą opracował dr Oystein Sylta z Uniwersytetu regionu Agder i Norweskiej Federacji Olimpijskiej.
2017-10-26 14:09:40
Tydzień temu poruszyłem temat wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Dziś artykuł będący rozwinięciem tego, co już kiedyś napisałem na mojej stronie, który idealnie pasuje do specyfiki biegów narciarskich. Poniższe informacje mogą wykorzystać trenerzy podczas planowania treningu jak i zawodnicy, którzy chcą podnieść swoją świadomość w kwestii specyfiki danej dyscypliny.
2017-10-25 14:06:52
Szósty artykuł serii opracowań materiałów treningowych przygotowanych przez Norweski Związek Narciarski, w których przybliżają swój sposób na sukces, swój system treningowy. W poprzednich artykułach poznaliśmy już strukturę czasową objętości treningu i jej rozkład na pracę wszechstronną i ukierunkowaną w części pierwszej; podział intensywności wysiłku i procentowy rozkład treningu na poszczególne z nich w części drugiej oraz opis rocznego makrocyklu treningowego w podziale na podokresy i przykładowe plany treningowe dla polskich kategorii junior D, C, B i A w częściach trzeciej, czwartej i piątej. Dziś pora na instrukcje jak planować sesje rozwojowe, zapraszam!